Сергій Куніцин: «Звернувся в «Динамо», щоб допомогли «Таврії» з екіпіровкою»

Футбол України 7 Вересня, 13:31 725
Сергій Куніцин: «Звернувся в «Динамо», щоб допомогли «Таврії» з екіпіровкою»
Президент «Таврії» та Федерації футболу Криму розповів про відродження сімферопольського клубу.

- У нас пішло більше року, щоб перейти в площину реалізації нашої ідеї. Велику роботу виконав президент ФФУ. Було створено дві робочі групи. Одна працювала над матеріальною базою, друга - в юридичній площині, адже було 4-5 різних «Таврій». На них боргів по кілька мільйонів гривень було.

Нам дуже допоміг турнір «Крим - це Україна». На ньому були присутні молодіжні команди провідних клубів України. На майбутній рік турнір може стати міжнародним. Команд, які хотіли брати участь в ньому, було в цьому році дуже багато, але все впирається в фінанси.

У місті Бериславі провели прес-конференцію, де створили Федерацію футболу Криму, адже клуб клубом, а Федерацію відроджувати теж треба. До того ж, в Бериславі є база, де можна грати, ДЮСШ, поле на 4 тисячі місць і готель на 600 місць. У Херсоні - стадіон «Кристал», м'яко кажучи, не в дуже хорошому стані. Вибір Берислава не випадковий, переконані, що уболівальників буде приходити багато. До того ж, він ближче до Криму, ніж Херсон.

Ми пішли від складного до простого, а не навпаки. Так, хотілося б, щоб «Таврія» грала в УПЛ, але грошей треба дуже багато. До того ж 12 команд, непроста ситуація. Тому вирішили заявитися в аматорський чемпіонат. Ми переписуємо історію «Таврії». Так, перший матч ми програли, але, наприклад, нашого воротаря ми забирали за 100 км до Харкова, де грали. За 3 дні команду не створиш.

Перші шість матчів у нас будуть виїзними, адже ми заявилися вже по ходу сезону. Дасть Бог, все у нас має скластися. Зараз команда на березі Залізного Порту, тренується.

До речі, в РФС паніка, адже вони думали, що кримський футбол тільки у них, а він у нас, на нашій землі, відроджується.

Моє завдання - поставити команду на ноги, вирішити питання з фінансуванням. І рухатися вперед - Друга, Перша ліга.

- Чи багато кримчан у складі «Таврії»?

- Сергій Шевченко рік тому поїхав з Криму. Хтось вимушено йшов заробляти гроші. Як мінімум 5 футболістів, які пов'язані з «Таврією», готові приїхати до нас. На той же турнір «Крим - це Україна» пропонував приїхати дітям з Криму. Мені на це відповіли, що їх звідти ніхто не випустить. Так, в команді мають з'явитися кримчани, які не зрадники. У нас в дублі грали хлопці раніше, вони підросли. Може, хтось приєднається... Навіть чисто політично важливо, щоб були кримчани. Якби за місяць-два зібралися до чемпіонату, було б легше. А так... Не хочеться програвати, але команда з коліс будується.

До речі, в так званому чемпіонаті Криму, у тих команд, які там грають, немає фінансування. А дві взагалі розвалилися. Перспектив ніяких немає у них.

- Раніше до складу федерації включалися фанати?

Це вперше, і крім Олега (Комуняра, віце-президента ФФК. - Прим. ред.) до складу Виконкому увійшли три людини.

- Як заспокоюєте фанатів з приводу призначення Сергія Шевченка?

- Тут же не тільки по Сергію Шевченку питання. Щоб повернути теріторрію, треба повернути уми. У мене мати 84 роки в Криму, я її два роки не бачив. Майже вся сім'я там, батько похований. Так, мама отримала паспорт, а що їй робити? Без паспорта ти там не людина. Інша справа, якщо людина прийняла іншу присягу, зрадила - передаємо всім привіт, це кримінальна відповідальність.

- Які шанси на повноцінне відродження «Таврії»?

- Давайте будемо реалістами, головне завдання - поставити «Таврію» на ноги. Цей клуб - перший чемпіон України, володар Кубка. Крок за кроком, треба працювати над одним клубом, а то може вийти бутафорія. Ми ж вивезли інкогніто форму з Криму. Коли її розгортали, у багатьох сльози на очах. Повивозили вимпели, прапори. Може, наш символ «Таврика» відновимо. Я звернувся в «Динамо», щоб вони допомогли нам з екіпіровкою. Написали листа Ігорю Суркісу. ФФУ виділила 20 комплектів форми та 20 м'ячів. Дуже позитивно люди сприймають відродження «Таврії». Той же Олександр Головко на нашому турнірі переглядав можливих кандидатів у молодіжну збірну.

- Який бюджет клубу?

- Ми звернулися до інших клубів в аматорському чемпіонаті. Від 2 до 5 мільйонів гривень. 2 мільйони - щоб існувати, 5 - щоб із претензією на щось.

- Ви сказали про те, що «Таврія» хоче грати знову в УПЛ. Який там мінімальний бюджет у клубів?

- 5-6 мільйонів доларів. Так, в кілька разів менше стало, до 2014 року було від 10 мільйонів. Це не стосується «Динамо» і «Шахтаря» - там під 100 мільйонів доларів були бюджети.