Ігор Кочетов: «ФІФА не може не враховувати законодавства нашої країни»

Збірна України 8 Вересня, 22:20 821
Ігор Кочетов: «ФІФА не може не враховувати законодавства нашої країни»
Віце-президент ФФУ Ігор Кочетов розповів про ситуацію з проведенням матчу відбіркового циклу до ЧС-2018 між збірними України та Косово.

- Ігоре Миколайовичу, яка ситуація з організацією матчу зі збірною Косово на сьогоднішній день?

- На сьогоднішній день зроблено запит до ФІФА щодо проведення матчу в Болгарії. Тобто, ФІФА повинна дати нам відповідь про можливість проведення цього матчу в Болгарії. У нашому запиті були викладені всі мотиви, всі причини чому цей матч не може відбутися в Україні. Звичайно, з урахуванням рекомендацій Міністерства закордонних справ, ми і звернулися до ФІФА, яка і повинна прийняти рішення. Таке рішення може приймати тільки організатор турніру - ФІФА.

- Були також розмови і про можливе проведення матчу в Туреччині...

- Справа в тому, що це право України запропонувати грати в Туреччині або Болгарії. Ми керувалися думкою і тренерського штабу збірної України, думкою головного тренера нашою національною команди - де саме проводити даний матч. З урахуванням цього і була запропонована саме Болгарія.

- Тобто, можна сказати, що на даний момент ФФУ розглядає місцем проведення матчу з Косово за межами України тільки Болгарію?

- Так цілком вірно.

- Чи є якісь терміни щодо відповіді від ФІФА?

- Так, гадаю, що це буде не пізніше, ніж через два тижні до матчу.

- Якщо говорити про можливі варіанти відповідей з боку ФІФА, то якими вони можуть бути?

- Я думаю, що в даному випадку вони можуть відповісти тільки позитивно. Чому? ФІФА не може не враховувати політичну ситуацію в країні, не може не враховувати дипломатичні відносини, які складаються між країнами. Вважаю, що ми в своєму запиті були досить переконливі, запропонувавши зіграти цей матч на нейтральному полі в Болгарії. Тому, на сьогоднішній день, ми не бачимо якихось «протипоказань», щоб не провести цей поєдинок саме в Болгарії. Наскільки мені відомо, косовська сторона не висловлює якихось певних ультиматумів щодо місця проведення цього матчу. Ми дуже сподіваємося, що ФІФА прийме позитивне рішення, з урахуванням всіх тих обставин, в яких знаходяться країна і збірна України.

- Чи розглядається план «Б» на той випадок, якщо ФІФА раптом заборонить грати за межами України?

- Думаю, що ФІФА не може не враховувати і законодавства нашої країни. Якщо країна не визнала будь-яку іншу країну, звісно, паспорта цієї держави будуть недійсні в нашій країні. Вони не можуть пройти прикордонний контроль. В першу чергу, це технічна перешкода, яка залежить від політичної ситуації. Тут все взаємопов'язане. Повторюся, ФІФА не може це не враховувати.

Припустимо теоретично, що ФІФА наполягла на тому, щоб матч відбувся в Україні. Думаю, в такому випадку будуть проведені додаткові консультації, і з їх урахуванням, буде ухвалено певне рішення. Разом з тим, я вірю в те, що в ФІФА працюють досить грамотні фахівці, які намагаються зрозуміти ту чи іншу ситуацію, що склалася в країні.

- Що стосується гостьового матчу з Косово. Чи можливий варіант з проведенням цього поєдинку на їх території?

- Вважаю, що косовська сторона пропонуватиме нам зіграти цей матч на їх території. Але і в даному випадку ми обов'язково будемо консультуватися з МЗС. Це питання, в першу чергу, знаходиться в дипломатичній площині. Звичайно, з урахуванням всіх обставин і буде прийнято рішення. Думаю, що нам потрібно дочекатися рішення ФІФА і вже відштовхуватися від нього, прогнозуючи наші подальші плани - участь чи ні в тому чи іншому заході, - цитує Кочетова dynamo.kiev.ua.