Про бабусині яйця

Динамо Київ 11 Вересня, 13:44 1059
Про бабусині яйця Фото: 1927.kiev.ua
Роздуми на тему ефективності пропаганди.

Роман Сиволап

Українське «ель класико» вчергове завершилося скандалом. Прихильники донецького клубу стверджують, що саме арбітр матчу Анатолій Абдула відібрав у їх улюбленого клубу перемогу, не призначивши пенальті за гру рукою Домагоя Віди на 83 хв. зустрічі.


Справді, підстави для призначення пенальті були. Можна стверджувати, що Абдула помилився, але чи була в діях арбітра упередженість до «Шахтаря» протягом матчу.

Провісники донецького клубу вибухнули гнівними коментарями про бабусь, що розуміються на футболі краще за Абдулу, про корупцію та з твердженням, що арбітр загубив яйця.

При цьому про результативні помилки арбітра на користь «Шахтаря» протягом матчу «футбольні правдоруби» вирішили забути. Тому для особливо завзятих прихильників гірників нагадаю епізоди, в яких арбітр матчу приймав помилкові рішення на користь їх улюбленої команди.

8 хв. Бернард збиває Мораеса під час швидкої контратаки киян – свисток арбітра мовчить.

12 хв. Кучер блокує Мораєса в штрафному майданчику – арбітр трактує епізод як силову боротьбу хлопців, що мають яйця.

14 хв. Ісмаілі грає рукою, на мою думку, на лінії штрафного майданчика – Абдулі, за визначенням «рупора» «Шахтаря» Олександра Денисова, вистачає яєць не призначити пенальті.


87 хв. Степаненко збиває Ярмоленко біля власного штрафного майданчика – на погляд Абдули, що вже за думкою Денисова втратив яйця, підніжка не є порушенням правил.

У підсумку за нашими не складними підрахуваннями – два не призначених у ворота «Шахтаря» пенальті, дві безкарно зірвані небезпечні атаки «Динамо» та непоказана Бернарду жовта карта за підлий удар Мораєса по ногах.

При цьому Олександр Шовковський не кричить в обличчя арбітрам матчу з хорватським акцентом «пеналті», а Сергій Ребров не перешкоджає суддям потрапити в підтрибунні приміщення.

Підконтрольні власнику «Шахтаря» ЗМІ не згадують дані епізоди, акцентуючи увагу на епізоді з рукою Віди. Нічого дивного в цьому немає. В структурах СКМ вже давно вивчили принципи пропаганди від Йозефа Геббельса.

Канали «Футбол 1» та «Футбол 2» завжди були пропагандистським додатком до ФК «Шахтар», але останнім часом вони перевершують самі себе. Коментатор Кирило Крутогоров відверто відійшов від принципів об’єктивності та під час освітлення цього матчу мабуть розмахував прапором донецького клубу. Студія після матчу з відомими «експертами» в спробах принизити «Динамо» взагалі втратила зв'язок з реальністю.

Але окрім всім відомої цитати від Геббельса - «Чим відвертіша брехня, тим краще в неї вірять», є і інша, менш відома - «Пропаганда втрачає силу, як тільки стає явною».

Справа не тільки в футболі, мова про загальні принципи діяльності олігархів. Людська історія свідчить, що ідеологія, побудована на брехні, завжди зазнає поразки. Тим більше, така відверто безпринципна. Бути вічним паразитом на тілі України не вийде, колись за все доведеться заплатити.