​Ветеранська збірна України провела Матч миру в Луганській області

Футбол України 12 Вересня, 15:54 856
​Ветеранська збірна України провела Матч миру в Луганській області
Ветерани національної збірної України їдуть в ті регіони, де вони найбільш потрібні. Резонно, що зараз це східні рубежі нашої країни, де вже третій рік йде неоголошена війна, де люди так зачекалися мирного життя і надій на краще.

В цьому році ветеранська збірна за підтримки Федерації футболу України та ТОВ «Агробізнес» вже відвідала Волноваху і Попасну. До цього місцем проведення дружніх матчів стали Старобільськ, Маріуполь, Сєвєродонецьк. На осінь у «зірок» футболу багато планів щодо підтримки військових і мирних жителів цього неспокійного регіону, а місцем чергової зустрічі стало Білокуракіне. Центр невеликого району на сході Луганської області, який хоч і не зачепили військові дії, спокійним і благополучним ніяк не назвеш, — повідомляє footboom.com.

За традицією проти ветеранської збірної України виступають ветерани місцевого футболу. В Білокуракіне ж вирішили перевірити всю силу і завзяття «жовто-синіх», виставивши на матч команду виступає в чемпіонаті області. Несолодко довелося колективу Анатолія Дем'яненка та Володимира Лозинського грати проти 20-30-річних хлопців, але, що поробиш, поняття честі збірної ніхто не відміняв, і її відстоювати потрібно гідно.

Самому матчу передувала насичена культурна програма, в центрі уваги якої виявилися військові. На гру прийшли близько двох сотень армійців 8-го полку спецназу на чолі з командиром Олегом Нечаєвим, кожному з яких особисто вручили футболісти «розу» збірної України. Нехай і символічний, але настільки пам'ятний презент явно припав до душі військовим, яким проходячи службу в Зоні АТО так важливі підтримка і увага.

На стадіоні з символічною назвою «Здоров'я» зібралося близько двох тисяч глядачів. Всі вони з радістю вітали улюблених гравців – Віктора Мороза, Едуарда Цихмейструка, Сергія Нагорняка, Артема Яшкіна, В'ячеслава Свідерського, Всеволода Романенка, Сергія Коновалова та інших відомих футболістів минулих років. При загалом рівній грі все вирішив гол Нагорняка в самій кінцівці, який став єдиним у зустрічі. Днями Сергій відзначив 45-річчя, зробивши собі приємний подарунок до ювілею.

Нехай на один день, Білокуракіне стало футбольною столицею Луганщини, місцеві жителі і військові змогли відволіктися від щоденних турбот, отримавши задоволення від свята.

«Приїзд у наш невеликий район на самому сході країни легенд футболу не все відразу змогли повірити, – розповідає один із організаторів матчу, голова Белокуракинской РДА Сергій Іванюченко. – У цей непростий час людям на сході важливо розуміти, що вони не самотні, що з ними уся Україна. Ми привели в порядок стадіон, зібрали наших кращих гравців. Окреме спасибі Федерації футболу України, яка дуже оперативно відгукнулася на нашу пропозицію провести в Білокуракіному гру».
Про важливість таких зустрічей для збереження єдності нашої країни зайве підтверджує патріотична атмосфера і велике число молоді на трибунах. «Нашу команду чекають у всіх куточках України, – ділиться враженнями куратор ветеранської збірної Олег Собуцький. – Але поїздки в східні області стоять осібно, адже підтримка військових є одним з наших пріоритетів. Приємно бачити, як Дем'яненко, Нагорняк, Коновалов, Лозінський та інші приділяють увагу простим вболівальникам, їдуть в далеко не найспокійніший регіон і ділом, а не тільки словами, ратують за мир і злагоду в нашій великій українській родині. У збірної склалися дружні стосунки з справжніми героями нашого часу – військовими 8-го полку спецназу. Ми з ним вже провели три матчі, запланували четвертий, а зараз просто запросили хлопців на трибуни і вручили їм невеликі презенти.