Наші за кордоном

Футбол України 13 Вересня, 08:32 1092
Наші за кордоном | 19-27
Злий Григорчук, кращий у лізі Чигринський, бомбардири Кравець та Хомченовський.

Рада Директорів «Вердера» заважає Вікторові Скрипнику. А Наглядова Рада «Нефтчі» своїми чварами якраз радує українців - габалінців Романа Григорчука, Віталія Вернидуба та Дмитра Безотосного. Дмитра Чигринського вже вважають кращим захисником Грецької ліги. У Вищому дивізіоні Іспанії дебютують шостий та сьомий українці в історії (це якщо врахувати Василя Раца, який виступав за «Еспаньол» у 1989-му році). І третій забиває - після Олександра Яковенка та Євгена Коноплянки це Артем Кравець. Дебютним голом за нову команду відзначається й Дмитро Хомченовський.

Німеччина

Минулого тижня один з членів Ради Директорів «Вердера» заявив в інтерв'ю, що Віктору Скрипнику вже час давати результат. Німецька преса сприйняла це як новий раунд прихованої боротьби у Раді, наступний після весняного, який зі звільненням спортивного директора виграв тренер. Щоправда, Віктор Анатолійович намагався імітувати здивування, мовляв йому завжди «час давати результат», і тиск існує завжди. Та й новий спортивний директор Франк Бауманн повністю підтримав екс-партнера на полі.

Наші за кордоном. Країни Рад - изображение 1

Однак зрозуміло, що в клубі не тихо.

Правду кажучи, давати Скрипнику слід перш за все не результат, а гру. Він жонглює захисниками-новачками, усвідомлюючи, що всі недостатньо кваліфіковані. Він й донині не знайшов лівого захисника, і у матчі проти «Аугсбурга» (1-2) на цій позиції грав Роберт Бауер, зазвичай правий бек або опорник. Він заграє у центрі поля несправжніх опорників - старого вінгера/фуллбека Клеменса Фрітца та атакера Флоріана Гріллітша. І не дивно, що у них навіть не виходить організувати нормальний пресинг проти «Аугсбурга». Так, епідемія травм вже третій сезон люто переслідує «Вердер», ось і перед і у звітному матчі вибули захисники Лука Кальдірола (на 3-4 місяці) і Ніклас Мойсандер і вінгер Манфред Кайнтц. І невідомо, коли повернуться здатні значно посилити гру в атаці Клаудіо Піцарро і Макс Крузе. Та виникає питання - а чи так вже випадкові ці епідемії? Може, справа в поганій підготовці тренувальної бази або в поганій праці тренерського штабу? У випадковість якось не віриться. А ось трансферні помилки виправдати взагалі не можна.

Слабкість добре відомих своїм низьким рівнем нових захисників можна було передбачити. І навіщо було відпускати в оренду в «Дармштадт» одного з відкриттів Євро Ласло Кляйнхайслера (угорець уже заробив там асист в суботу)? І терміново викладати в кінці серпня шість мільйонів за дуже талановитого гравця атаки «Арсеналу» і німецької «молодіжки» Сержа Гнабрі (єдиного, хто щось показав у неділю), хоча підсилення потрібно перш за все в інших місцях.

Чому так мало про матч? Та тому що мова про типовий поганий матч «Вердера». Навіть у тренувальному матчі проти команди з П'ятого дивізіону (8-1) були помітні проблеми в обороні. Нині ж пропущені два дуже легких м'яча зі «стандартів» (в одному з епізодів помилився воротар Відвальд), проведений безхребетний, апатичний другий тайм, а в першому, крім володіння м'ячем, забитого пенальті і супермомента Бартельса, який не влучив у ворота з кількох метрів, не було нічого. Лише один удар у площину воріт - той самий пенальті. І три поразки поспіль на старті сезону вперше за 49 років! І дві у лізі - вперше за 18.

«Дармштадт» впорався з «Айнтрахтом» (1-0) за допомогою Кляйнхайслера і без допомоги Артема Федецького (запас), Дениса Олійника та Ігоря Березовського (обидва - поза заявкою). Більш того, правий захисник Юнгвірт відіграв відмінно, а гол забив вінгер Сірігу.

Євген Коноплянка встиг залишити негостинну Севілью і перебратися до зручного Гельзенкірхена. Менш зациклений на своїх схемах і більш дипломатичний Маркус Вайнцирль, команда, для якої і четверте місце в лізі без всяких ліг європи - добрий результат, практично відсутність справжніх вінгерів - здається, шанси Євгенія заграти тут значно вищі. Щоправда, в першому матчі Вайнцирль вважав за краще на лівому фланзі другого форварда Чупо-Мотінга, а українець вийшов на правому. І зовсім загубився проти «Баварії» (0-2), завдавши одного заблокований удар здалеку, одного разу навісивши під неточний удар партнера і вкрай рідко торкаючись м'яча. Замінив його на 55-ій хвилині придбаний за 22 мільйони євро камерунець Бріль Емболо, також швидше другий нападник, якого часто задіюють на флангах, особливо на лівому.

Коли ти погано граєш - завжди знайдеться кому програти конкуренцію. Хоча перший матч, «Баварія»... Почекаємо.

Борис Тащі залишився у запасі на матч «Штутгарта» у Бундеслізі 2 проти «Хайденхайма», програний з рахунком 1-2.

Іспанія

Ієрархія форвардів у складі «Бетісу» зберігається. Беззаперечний лідер атаки Рубен Кастро не припиняє забивати, ось і у Валенсії (3-2) відзначився двічі. Новачок Антоніо Санабрія, який знову отримував чимало компліментів на черговій прес-конференції президента та спортивного директора клубу. Вихованець «кантери» Алекс Алегрія, якого вболівальники в опитуваннях вже вважають «новим Хорхе Моліною» (теж знаковий для клубу гравець). І лише після них - Роман Зозуля. Тож яким чином українець отримав ігрові хвилини у недільному матчі? Все просто. По-перше, Санабрія зазнав ушкодження на тренуванні і пропускав матч. По-друге, навіть на такому складному стадіоні як «Месталья» Густаво Пойєт вирішив зіграти з двома форвардами. І по-третє, юний Алегрія у дебютному матчі у «старті» головної команди не вражав, та й втомився. Самість замість нього на 82-ій хвилині на поле вийшов Зозуля. І деяким чином взяв участь у переможному голі в доданий час. Адже намагався відгукнутися на простріл. Але був надто далеко від м«яча, до того ж впав. Тож куля попрямувала до Кастро, який й замкнув без жодних проблем з лічених метрів.

Орендований «Гранадою» у київського «Динамо» 30-го серпня Артем Кравець перебуває у кращому стані. З одного боку, головний тренер його нової команди Пако Хемес полюбляє грати лише з одним форвардом, де поки що грає орендований у «Роми» парагваєць Понсе. А під ним використовує або атакувального півзахисника, або свого улюбленця Альберто Буено. До того ж загалом «Гранада» - молода команда, у якій досвідчений Кравець може не акліматизуватися. З іншого боку, після дискваліфікації Хосе Ангуло за допінг стабільно другим центрфорвардом команди є саме українець.

У матчі проти «Ейбару» (1-2) підопічні Хемеса закінчили перший тайм у чисельній більшості, однак програючи в рахунку. Тож вихід Кравця по перерві був логічним. Він створив атакувальний тандем форвардів з Понсе (Буено грав трохи позаду) і діяв доволі активно, постійно пресингуючи, рухаючись та намагаючись шукати простір. Втім, його молоді партнери надто захоплювалися дриблінгам та спробами індивідуальних проходів та ударів здалеку. Тож м'яч до Артема зазвичай не доходив. Тричі після прострілів він не діставав м'яч, а партнери не використовували чудові можливості. На його рахунку дуже неточний удар головою під тиском захисників та ще один, трохи кращий, але теж невдалий. А на 76-ій хвилині після подачі кутового та стійки після удару головою Понсе Кравець добив у порожні ворота з метра. На жаль для українця, «Ейбар» вирвав перемогу на останніх секундах матчу.

Денис Бойко поки що з лави запасних «Бешикташу» перемістився на лаву запасних «Малаги». Матч проти «Вільяреалу» його команда програла з рахунком 0-2. Перший воротар команди Карлос Камені у першому голі не винен, до того ж взяв пенальті, а ось у епізоді з другим голом після власного сейву не спромігся вибити м'яч як слід, і Сансоне добив.

Бельгія

Для українців у Чемпіонаті Бельгії починати поточний сезон результативними діями вже стало традицією. Потужно почав й Андрій Тотовицький, який 31-го серпня доволі несподівано подався до середняка ліги «Кортрійка». Вже на 16-ій хвилині матчу проти «Вестерло» (4-1) він вдало навісив з правого флангу (на якому номінально грав, хоча насправді чимало рухався) на Сааді після проходу захисника, який з лінії воротарського головою подвоїв перевагу господарів. За кілька хвилин до заміни (59-та хвилина) Андрій міг зробити рахунок 5-0, відгукнувшись на простріл і опинившись практично наодинці з воротарем на лінії воротарського, однак голкіпер здійснив сейв. Третя перемога «Кортрійка» поспіль вивела команду на шосте місце.

Тотовицький тренувався з «Шахтерем» влітку, міг повернутися до «Зорі», однак за посередництва екс-гравця київського «Динамо» та збірної України Сергія Серебреникова отримав пропозицію від «Кортрійка», де перебуватиме в оренді щонайменше до зими. По закінченні матчу він відзначив підтримку вболівальників, залишився задоволений асистом та жартома додав, що гол залишив на наступний матч. Партнери теж відзначили прихильність Андрія до «доброго футболу», його швидку адаптацію. Єдина проблема - півзахисник вкрай погано володіє навіть англійською. До того ж й місце у «старті» він отримав лише завдяки травмі партнера. Однак початок безсумнівно вдалий.

А ось «Сінт-Трюйден» зазнав вже третьої поразки поспіль і скотився на 14-те місце. У матчі проти «Мехелена» (0-2) Роман Безус відіграв 81 хвилину. Вирішальний епізод матчу стався на 79-ій, коли потужний удар українця з лінії штрафного відбив воротар, і у наступній контратаці господарі забили другий.

Ця дія була єдиною помітною від Романа у другому таймі. А ось у першому центральний нападник (саме так. А починав ж кар'єру у «Сінт-Трюйдені» на позиції чи не останнього опорника) грав доволі активно, комбінуючи з партнерами. На 30-ій хвилині він отримав пас врозріз, вийшов сам-на-сам з воротарем, однак спрямував м'яч повз ворота.

Наші за кордоном. Країни Рад - изображение 3

«Локерен» (12 місце) теж програв, в гостях «Генту» з рахунком 0-3. Сергій Болбат повернувся після дискваліфікації і відіграв повний матч. На 39-ій хвилині після невдало вибитого оборонцями м'яча завдав непоганого удару вище воріт. Крім цього, був непомітним.

Польща

«Ягеллонія» перемогла краківську «Віслу» з рахунком 2-1 і повернулася на перше місце.Дмитро Хомченовський підтвердив нещодавні слова тренера про власний прогрес і вперше відіграв повний матч, відзначившись дебютним голом за нову команду і додавши до нього асист. На 12-ій хвилині він відгукнувся на навіс, перестрибнув опонента і завдав удару головою. Удар був надто слабким, але рикошет від газону дезорієнтував воротаря, той не втримав м'яч і, торкнувшись ще й захисника, куля повільно закотилася у ворота. А на 73-ій хвилині він скинув м'яч Васільєву під точний гарматний постріл з 25-тиметрової відстані. Крім цього, Дмитро завдав ще три удари по воротах з-за меж штрафного, один воротар взяв впевнено, другий (майже з лінії штрафного) ледве відбив, та ніхто не встиг на добивання, а третій був неточним. Отримав жовту картку.

Тарас Романчук теж діяв активно і міг відзначитися, та головою пробив трохи вище воріт. А ще до цього чудово скинув м'яч на партнера у воротарський, але той не переграв воротаря.

«Корона» (4) переграла «Арку» з рахунком 1-0. Сергій Пилипчук відіграв повний матч і відзначився двома ударами по воротам. Удар головою з кутового чітко взяв воротар, а ногою, здалеку, з рикошетом, був трохи неточним. Артем Путівцев теж відіграв повний матч за «Термаліку Брук-Бет» (3). Його команда переграла «Легію» з рахунком 2-1. Чемпіон атакував протягом більшої частини матчу і чимало загрожував воротам, українцю доводилося працювати (7 перехоплень, 12 вибитих м'ячів). І він та його партнери у захисті загалом впоралися з хаотичною навалою гостей, які створили лише кілька справді небезпечних моментів.

Плоцька «Вісла» перемогла в гостях «Заглємбе» з рахунком 2-1. Віталій Гемега залишився в запасі гостей.

Наші за кордоном. Країни Рад - изображение 4

Словаччина

«Сеніца» (7 місце) здобула другу нічию поспіль, на цей раз вдома проти «Ружомберока» (1-1). Ігор Гончар відіграв не надто активно в атаці і без помітних помилок у захисті. Замінений на 54-ій хвилині з метою посилення атаки, до того отримав жовту картку.

Сербія

Матч між «Металацом» (4) та «Нові Пазаром» закінчився нульовою нічиєю. Тарас Бондаренко загалом відіграв вдало у центрі захисту. Лише в одному епізоді пас між ним та партнером призвів до виходу сам-на-сам. Воротар відбив удар. Вадим Жук не потрапив до заявки у матчі «Спартака» (12) проти «Явора» (1-1).

Угорщина

«Вашаш» зберіг перше місце, перегравши «Пакш» з рахунком 1-0. Євген Павлов відіграв 27 хвилин. Завдав неточного удару з прямого штрафного метрів з 30-ти. А Іван Бобко, який лише на початку вересня уклав угоду з «Дебреценом», дебютував у матчі проти «Уйпешта» (2-1) виходом на заміну на 69-ій хвилині. На 78-ій суперник отримав м'яч у центрі штрафного між ним та Секулічем, і від ноги серба м'яч закотився у ворота. Втім, за 5 хвилин шоста команда ліги забила переможний гол.

Македонія

«Вардар» переграв в гостях «Македонію ГП» (4-0) і вийшов на перше місце. Євген Новак повернувся до стартового складу. Захист «Вардара» дозволив завдати по власним воротам лише чотири удари і відверто невдало відіграв лише на 12-ій хвилині, коли відбувся вихід сам-на-сам. Воротар врятував. На 37-ій хвилині після навісу з кутового Новак поборовся з двома захисниками, м'яч відскочив від одного з суперників до Грнчарова, який і відкрив рахунок у матчі.

Греція

Нарешті стартувала багатостраждальна Суперліга. «АЕК» доволі легко переграв «Ксанті» з рахунком 4-1. Дмитро Чигринський отримав схвальні відгуки від грецької преси за відіграний матч. Й справді він не лише відмінно діяв у відборі (6 відборів, 5 перехоплень), непогано шукав партнерів довгими передачами та страхував іншого центрального захисника Джолеoна Лескотта (який чимало помилявся), а й відзначився в атаці небезпечним ударом низом з лінії штрафного (воротар перевів на кутовий) та скиданням головою партнеру у воротарський (той чомусь вирішив віддати пас в нікуди). Журналісти Gazzetta.gr вже вважають його кращим захисником ліги і, якби не дубль португальця Уго Алмейди, кращим гравцем матчу.

У Євгена Шахова, натомість, ситуація трохи інша. Він теж почав новий сезон у якості основного гравця, вийшовши з перших хвилин на всі чотири єврокубкові матчі. Та залишив не надто позитивне враження, здебільшого через пасивність у атакувальних діях. Тож коли головний тренер Владімір Івіч вирішив змінити тактику на 4-2-3-1, «третім зайвим» опорником виявився саме українець. У матчі проти «Панаїтолікоса» (2-1) він вийшов на заміну на 67-ій хвилині. Запам'ятався класним закидом врозріз, удар Гаррі Родрігеса з кута воротарського ногою відбив голкіпер, а на добиванні Факундо Перейра не влучив у порожні ворота.

Наші за кордоном. Країни Рад - изображение 5

«Платаніас» впорався в гостях з «Керкірою» (1-0) за відсутності у заявці Віталія Приндети.

Азербайджан

Чи радий Роман Григорчук тому, що став причиною розпуску клубу з таким славним минулим як «Нефтчі»? Питання недоречне. І тому, що Наглядова Рада бакинського клубу, що складається з письменників, режисерів та музикантів (ім'я Голови Ради Чингіза Абдуллаєва читачам, мабуть, знайоме), може ще скасувати, прийняти, переприйняти і доприйняти яке завгодно рішення. І тому, що Романа Йосиповича, та й нашу рубрику, це не повинно цікавити. «Габала» провела тижневі збори в Одесі, зіграла контрольний матч з молдовським «Динамо-Авто» (2-0), підписала двох нових гравців (хорватського півзахисника Петара Франьїча з «Спліта» і екс-форварда «Хайдука» і того ж «Нефтчі» Руслана Гурбанова) і взагалі готова до матчу проти «Андерлехта» у Лізі Європи. А рекордна перемога в історії «Габалі» (8-0) і в кар'єрі Григорчука і рекордна поразка в історії «Нефтчі» - лише бонус для підняття настрою.

Григорчук справедливо відмовився говорити про проблеми суперника і не надто хвалив гравців. Які могли забити і 13-14 голів. Другий гол у матчі забив Віталій Вернидуб, схилившись на одне коліно і головою замкнувши навіс через руки воротаря. Дмитро Безотосний нудьгував у воротах. А Франьїч та Гурбанов добре увійшли в гру. Григорчук навіть повідомив, що розлютився на гравців у перерві (до якої рахунок був вже 5-0) за деяке нехтування грою і успішно закликав їх зібратися. Ось і все, що треба знати. А винен у проблемах «Нефтчі» сам «Нефтчі». Але це, повторюю, не тема нашої рубрики.

Василь Прийма відіграв два повних матчі за «Фрозіноне» у Серії Б, проти «Брешії» (0-2) та «Латіни» (2-1), В'ячеслав Чурко двічі виходив на заміну близько 80-ої хвилини.

«Ерміс» здобув перші очки у новому сезоні кіпрської ліги, заслужено перемігши вдома «Анагеннісі» з рахунком 1-0. Ярослав Мартинюк відіграв повний матч та отримав жовту картку. У зустрічі ізраїльської ліги між «Ашкелоном» та «Ашдодом» майже не було небезпечних моментів, тож на рахунку Андрія Міщенка (жовта картка за зрив контратаки) вдалий матч у складі господарів. «Ешторіл» здобув перше очко у Лізі Сагреш, зігравши в гостях внічию з «Пасушем Феррейра» (0-0). Дмитро Ярчук залишився в запасі. А мальтійський «Пемброк» за відсутності Олександра Максимова програв «Валлетті» з рахунком 1-5.

«Лудогорец» (Болгарія) переміг «Черно Море» у лізі з рахунком 3-1, Ігор Пластун на лаві запасних. Там ж перебував й Сергій Погорілий під час матчу норвезької ліги «Бодо/Глімт» - «Сарпсборг» (2-1). Його та Руслана Бабенка (травма) команда на 11-ому місці. «Рудар» (8) програв «Цельє» у лізі (1-3) та переміг «Декані» в Кубку Словенії (2-1). Іван Марковський перебував на лаві запасних в обох матчах.

Голами протягом останніх днів відзначилися гравці білоруської ліги Юрій Габовда(«Динамо Мінськ» - «Нафтан» 3-1, мінчани на шостому місці), Роман Годований («Славія» - «Динамо» Брест 1-4, мозирці одинадцяті), Артем Старгородський («Шахтар» - «Граніт» 4-0, з пенальті, солігорці другі). Перемогу «Гурії» над «Торпедо» Кутаїсі (2-1) у Чемпіонаті Грузії приніс Євген Морозенко. А нічию 1-1 передостанній команді литовської ліги «Утенісу» у матчі проти «Атлантаса» - Юрій Верещак. Олександр Каблаш забив один з чотирьох голів кишинівської «Дачії» у ворота «Петрокуба».