9 підсумків матчу «Динамо» – «Наполі»

Динамо Київ 14 Вересня, 13:14 666
9 підсумків матчу «Динамо» – «Наполі» | 19-27
Програна боротьба, сильна гра Гармаша та ізольований Мораєс – Дмитро Поворознюк аналізує поразку киян в ЛЧ.

Ротація не від хорошого життя

Тренер «Динамо» продовжує шукати нові рішення в складі по ходу сезону. Після важкого матчу зі «Сталлю» на наступний поєдинок проти «Волині» з’явилось чотири нових футболісти в старті. Знову погана гра – і з «Ворсклою» ті ж чотири зміни. Поразка – і проти «Шахтаря» одразу 5 змін. Нічия, незадовільний другий тайм – і проти «Наполі» Ребров випускає трьох нових гравців. Незамінним в сезоні є лише Шовковський. Антунеш, Сидорчук та Мораєс виходили в стартовому складі у 90% випадках.

Тренер Динамо використав у дев’яти матчах сезону вже 22 футболістів. Навряд чи причина ротації – прекрасний тонус гравців, як, наприклад, у Саррі, в якого Мертенс та Інсіньє грають по черзі, тому що обоє показують високий рівень гри. Яким би недисциплінованим та емоційним не був Гармаш, Ребров намагається витягнути його з піке в ігровому плані і повернути до колишніх кондицій. А Макаренко, напевно, вперше грав правого захисника.

Поставити на флангах захисту Макаренка та Антунеша – рішення, яке серйозно вдарило по позиціях Морозюка і показало, що Ребров незадоволений грою основного на початку сезону правого оборонця.

Але найбільша несподіванка – поява Циганкова на лівому фланзі півзахисту. Йому лише 18 років, він зіграв 14 хвилин за першу команду – і одразу вийшов у старті проти «Наполі». Це сильне та ризиковане рішення, яке сподобалось, але воно не відкидає чергових запитань до селекції клубу та вміння використовувати дорогих легіонерів.

Акцент «Наполі» на лівий фланг

Мауріціо Саррі ще раз показав себе дуже цікавим та розумним тренером. Він прекрасно знав, що Макаренко не основний правий захисник і добре грає лівою ногою, а Ярмоленко і захист – поняття, які продовжують знайомитись один із одним. Тому тренер «Наполі» побудував свою гру з акцентом на лівий фланг атаки. Єдиний нападник Мілік діяв ближче до лівого вінгера Мертенса, ніж до протилежного Кальєхона.

alt

Про акцент на лівий фланг атаки вказує і статистика ударів. Практично всі вони робились із центральної та лівої зони.

alt

Нова роль Макаренка

При всій активності гостей на лівому фланзі, Макаренко у захисті відіграв спокійно і добре. З його зони прийшло кілька моментів і гольова передача, але практично в усіх епізодах він займав правильну позицію і не програвав боротьбу.

alt

Головну помилку в матчі Макаренко зробив під час другого голу «Наполі», коли програв боротьбу на другому поверсі низькому Мертенсу.

alt

Макаренко найчастіше серед усіх гравців «Динамо» торкався м’яча (94 рази) і зробив 73 передачі. При тому, що його постійно пресингували, і часто потрібно було грати або незручною правою ногою, або підлаштовуватись під ліву, в Макаренка 92% точності передач – це один із найкращих показників матчу. Для порівняння, в Антунеша 59 передач і лише 66% точності. Останні два поєдинки «Динамо» показали, що Макаренко – найкращий фланговий захисник команди на даний момент. Чому Макаренко не грав у перших семи поєдинках сезону, для мене – загадка.

Програна боротьба

Перед матчем було зрозуміло, що «Наполі» переважає «Динамо» в техніці, швидкості та якості футболістів. Але неприємною несподіванкою стало те, що «Динамо» програло супернику боротьбу, особливо на другому поверсі. Цей компонент якраз і є сильним в команди Реброва, але «Динамо» програло 61% єдиноборств головою. Домагой Віда – один із найкращих в УПЛ у грі головою. Мілік же продемонстрував різницю між УПЛ та серією А.

В обох гольових епізодах Шовковський міг зіграти на виході, але після ривка вперед зупинявся і просто спостерігав за польотом м’яча. Матч проти «Наполі» став першим у сезоні, в якому помилився капітан.

Під час другого голу Міліка зверніть увагу на гру Віди. Хорват чекав і дивився за тим, як будуть відбуватися події, замість того, щоб вплинути на них.

Захисник, на якого потрібно рівнятись Хачеріді

Каліду Кулібалі у матчі з «Динамо» показав, чому за нього топ-клуби Європи готові були заплатити 50 мільйонів євро. Потужний, швидкий, розумний захисник із передачею з обох ніг нічого не дав зробити «Динамо» в атаці. Він перехоплював м’ячі, відбирав їх в протистояннях один на один, виграв все на другому поверсі і страхував партнерів. Якщо Хачеріді і потрібно рівнятись на когось в Європі, то цим центрбеком може бути Кулібалі.

Гра в меншості

Сидорчук – один із найбільш дисциплінованих і улюблених футболістів Реброва. За останні три сезони він отримав лише одну червону картку і знає, як догравати гру з попередженням. Після жовтої картки в першому таймі він не йшов у стики і діяв дуже акуратно, але його друге попередження за симуляцію було отримано більше на рефлексах та інстинктах. Червона картка була абсолютно справедливою, і Сидорчук сам це розумів, швидко піднявшись на ноги, але британські арбітри такого не пробачають.

Але навіть у меншості «Динамо» не притислось до воріт і своєю активністю заробило три кутових і небезпечний штрафний удар. У підсумку «Динамо» виграло в «Наполі» у володінні м’ячем 54% на 46% і навіть більше зробило передач. Схоже, із фізикою у «Динамо» все налагоджується, тепер залишилось покращити результати.

Денис Гармаш повертається

Його гра стала приємною несподіванкою. Жодних розмов із арбітрами, ніяких суперечок із суперниками, нервів та емоцій. Гармаш не зупинявся і зробив величезний обсяг роботи. Його гол також став наслідком руху і вривання в штрафний майданчик, а після скидки Циганкова – концентрації та спокою.

Гармаш провів гру, як у найкращі свої часи. На графіку його дотиків до м’яча яскраво видно, що він був задіяний скрізь. В Англії такого футболіста називають box-to-box.

alt

Після того, як червону картку отримав Сидорчук, Ребров зняв з гри Рибалку, а не Гармаша. Денис у меншості часто сам тягнув м’яч уперед і саме він після проходу заробив штрафний в ідеальній точці для Ярмоленка.

Ізольований Мораєс

Проти «Ворскли», «Шахтаря» та «Наполі» команда Реброва провела дуже сильно перші 25 хвилин. У цей відрізок часу команда створювала моменти, робила більше всього ударів і загострювала гру. Після 25 хвилини «Динамо» перестає грати так само агресивно, впевнено та гостро і віддає ініціативу супернику (другий тайм із «Ворсклою» – виняток). Це проблема, яку Ребров розуміє і хоче змінити. Вихід Циганкова, гра якого сподобалась, один із таких кроків.

Проти «Наполі» «Динамо» лише двічі ударило по воротах, а Мораєс був абсолютно відрізаний від партнерів. За весь матч нападник «Динамо» зробив лише п’ять передач, одинадцять разів доторкнувся до м’яча (лише два рази в штрафному майданчику) і жодного разу не вдарив по воротах. У порівнянні із Міліком він був просто ізольований від команди.

alt

Чи прокинеться «Динамо»

Ребров розуміє слабкі сторони «Динамо» і прагне загострити гру. У «Динамо» є потенціал для прогресу і в чемпіонаті, і в Лізі чемпіонів. Ярмоленко після закриття трансферного вікна повинен повернутися на свій звичний рівень, є швидкий Гонсалес, якого також можна ще розкрити, є цікавий Циганков, нарешті повністю від травми відновився Макаренко, може прокинутись після «коми» Гармаш.

Поразка від «Наполі», тим більше при рівній грі, не є катастрофою. Але вона ще більше приверне увагу до матчу «Динамо» в чемпіонаті з «Зорею». Там від команди Реброва будуть очікувати тільки перемогу.

Дмитрий Поворознюк