Ліга Європи. Огляд турецької преси

Світовий футбол 16 Вересня, 12:53 970
Ліга Європи. Огляд турецької преси
В першому турі групового етапу Ліги Європи відбулися відразу два турецько-українських протистояння: «Зоря» приймала «Фенербахче», а «Шахтар» відправився в гості до «Коньяспора».

Цілком зрозуміло, що найбільше уваги преси «перепало» саме «канаркам». «Фенербахче» – це статус, це авторитет, це зірковий склад і тренер з відомим європейським іменем. І неважливо навіть те, що протистояли «канарки» не грандові українського футболу, а команді, яка лише стає на ноги.

Навіть в Конья, де в четвер мав місце живий футбол, шпальти газет рясніли світлинами, виписками, цитатами, прогнозами, пов'язаними з матчем за участю «Фенербахче». На цій хвилі «перепало» й «Зорі». На сторінках друкованих видань знайшлося місце і для інтерв'ю Микити Каменюки, і для схем орієнтовного складу луганців, і для вкладок про Юрія Вернидуба. Про протистояння ж «Коньяспора» і «Шахтаря» згадували наче «між іншим».

Заря - Фенербахче

Заря - Фенербахче

Заря - Фенербахче

Заря - Фенербахче

Заря - Фенербахче

А що писали після матчу? Видання fanatic.com в контексті поєдинку «Коньяспора» проти «Шахтаря» повідомляє про скандал, який розгорівся через неправильний символ Ліги Європи на футболках гравців турецького клубу. А що стосується безпосередньо гри, то видання пише: «Господарі рішуче розпочали. Вже на десятій хвилині м'яч після удару головою від Вуковіча сколихнув стійку воріт «Шахтаря». А вже на 25-й хвилині цілі міг досягнути «Шахтар», але ударові Ісмайлі не вистачило точності»… Подібним тоном «просочений» весь звіт на сайті – сухий опис небезпечних моментів. На виднішому місці знаходиться інша інформація: про те, як Паулу Фонсеку з квітами зустрічали в Конья.

Фонсека Паулу

«Фенербахче» був на краю прірви, але врятувався, - пише це ж видання про інше турецько-українське протистояння цього дня. – «Сімон К'яер на 90+5-й хвилині повернув «канарок» до життя і врятував для «Фенербахче» один заліковий бал. «Канарки» протягом цілого поєдинку виглядали розсіяно, але врятувалися завдяки удару данської зірки Сімона К'яера».

«Матч чемпіонату Туреччини «Фенербахче» - «Кайсеріспор» арбітр продовжив на п'ять хвилин. І на 90+5 - Аггер забив гол, який врятував «канарок» від третьої поразки за три останні тижні. Вчора ж матч між «Зорею» та «Фенербахче» повинен був закінчитися на 90+4-й хвилині, але арбітр ще на тридцять секунд затримав гравців на полі і Сімон К'яер своїм ударом влучив в ціль… Спочатку вважалося, що команді, якій вчора протистояв «Фенербахче», відведене четверте місце в групі, але зараз акценти змінилися», - пише видання Milliyet про протистояння «Фенербахче і «Зорі».

Коньяспор - Бештикташ

«В групі Н ще один представник Туреччини «Коньяспор» поступився «Шахтареві» через гол, який «віддає» офсайдом, - а це вже вирізка зі звіту цього ж видання про інший поєдинок вечора. – Матч почався збалансовано, а вже на десятій хвилині господарі мали чудовий шанс відкрити рахунок – після подачі Чамдали Вуковіч пробив головою і влучив у стійку. Друга половина матчу виявилася ще більш збалансованою. Суперники відповідали атакою на атаку. Втім, хороша гра «Коньяспора» була «придушена» голом з очевидного офсайду від Феррейри».

Газета Hurriyet нагадує читачам про те, що за «Коньяспор» в цьому матчі не міг виступати лідер його атак Рангелов. «У 2012-му році в поєдинку між «Генком» та «Люцерном» болгарин отримав червону карточку, за яку був відсторонений на три матчі. Замість Рангелова свій шанс в нападі отримав Байїч. А в «Шахтаря» була своя втрата – не міг зіграти Даріо Срна», - пише видання.

Також на сайті наведена світлина, котра зафіксувала момент взяття воріт «Коньяспора».

Коньяспор - Шахтер

І підпис під нею: «Гол у ворота «Коньяспора» був забитий з офсайду

«Одне очко після виїзду до України додав до своєї скарбнички «Фенербахче». Втім, команді з бюджетом в 160 мільйонів євро ледве вдалося уникнути поразки в боротьбі з конкурентом, бюджет якого – 14 мільйонів євро. «Канарки» пропустили на 52-й хвилині після удару Гречишкіна. І лише на 90+6-й хвилині своїм ударом рахунок зрівняв Сімон К'яер».

Ось такі враження від, в цілому, двох неоднозначних за змістом гри (та й результатом) поєдинків.