Експерт: «УЄФА хоче закрити рот групі G-14, яка постійно дестабілізує ситуацію у європейському футболі»

Динамо Київ 16 Вересня, 14:47 378
Експерт: «УЄФА хоче закрити рот групі G-14, яка постійно дестабілізує ситуацію у європейському футболі»
УЄФА змінює правила гри у найпрестижнішому турнірі і обіцяє клубам захмарні гроші. Що світить українським командам?

Футбольну Ліга чемпіонів у нинішньому вигляді ми більше не побачимо. УЄФА міняє формат найбагатшого клубного турніру Старого світу.

Кардинальні зміни у єврокубках планують запустити з наступного розіграшу турніру. Перша зміна, які відчують усі без винятку уболівальники, змінений час початку матчів. Замість традиційних і багаторічних 21:45, відтепер ігри починатимуться о 20-й і 22-й годинах. Але це так, вершина, а головні зміни відчують самі клуби.

Отож, із сезону 2018 року УЄФА планує збільшити власні прибутки з нинішніх 2,35 мільярдів євро за сезон до 3,2 мільярди. Це означає, що бюджет УЄФА збільшиться майже на мільярд євро і левова частина цих грошей (80 відсотків) перепаде учасникам єврокубків.

УЄФА вводить нову чотирьохрівневу систему розподілу фінансів. Базові виплати за участь в ЛЧ, виплати за результат, за індивідуальний коефіцієнт (це новинка) і за маркетинговий пул.

Цікаво, що виплати за останнім пунктом максимально зменшили, а звільнені гроші перенесли у «виплати за результат». Тобто заробітки команд залежатимуть від їхньої гри на полі, а не від того, які у них в країні сильні телеканали. В Україні з цим завжди була проблема, і наші клуби отримували мізерні кошти.

- Якщо проаналізувати новий розподіл призових від УЄФА, то чітко помітно, що багаті клуби почнуть заробляти ще більше, а посередні, як-от наші, залишаться при власних інтересах, - каже футбольний експерт Олег Федорчук. - Судіть самі, величезні гроші вони спрямовують у виплати за «індивідуальний коефіцієнт», який нараховується клубам за перемоги у Лізі чемпіонів за всю 20-річну історію турніру. А хто вигравав ЛЧ? Правильно, гранди, от вони і отримають ці гроші.

Цим рішенням УЄФА просто хоче закрити рот цьому об'єднанню «G-14», яке постійно дестабілізує ситуацію у європейському футболі і хоче створити свою лігу найбагатших. Тепер вони стануть багатими у межах Ліги чемпіонів, а УЄФА збереже свій вплив у Європі. По суті, УЄФА купили собі спокій на наступні декілька років.

Розумієте, такі футбольні клуби, як «Реал», «Манчестер», «ПСЖ», «Ліверпуль» та інші - це вже не клуби, а транснаціональні корпорації, в яких замішаний капітал США, Китаю, Арабських Еміратів, Індії... Тобто це монстри, які не хочуть ділитися грошима з невдахами, і вони змусили УЄФА збільшити призовий фонд і «правильно» його розподілити.

Що робити нашим клубам? Вчитися і ще раз вчитися. Ми повинні перебудувати нашу ще радянську футбольну стратегію і перевести її у площину бізнесу. Клуби не повинні чекати, коли спонсор дасть гроші, а заробляти їх самим. Для цього слід їздити в Європу і вчитися»...

Що зміниться

* Переможець Ліги Європи УЄФА буде отримувати пряму путівку в груповий етап Ліги чемпіонів (зараз він може потрапити в раунд плей-офф).

* Чотири найсильніші клуби з чотирьох асоціацій з найвищим рейтингом будуть автоматично потрапляти в груповий етап Ліги чемпіонів.

* Нова система підрахунку клубних коефіцієнтів: клуби будуть оцінювати виключно за власними результатами, тобто коефіцієнт асоціації більше не буде впливати на коефіцієнт клубу (виняток: якщо коефіцієнт клубу менше, ніж 1/5 коефіцієнта асоціації).

* При розрахунку коефіцієнтів будуть враховуватися історичні успіхи клубу в даному турнірі. Клуби, які перемагали в Лізі чемпіонів і в Лізі Європи, отримають додаткові очки.

Що не зміниться

* Поділ на Шлях чемпіонів і Шлях представників ліг в Лізі чемпіонів УЄФА збережеться і залишить клубам шанс пробитися в Лігу чемпіонів і Лігу Європи за результатами в національних турнірах.

* У груповому етапі Ліги чемпіонів УЄФА залишиться 32 клуби (тобто розмови про скорочення учасників ЛЧ відпали), 16 з яких виходять у плей-офф. В основній сітці Ліги Європи УЄФА залишиться 48 команд.