Віктор Грачов: «Лобановський вмовляв мене перейти в «Динамо»

Футбол України 17 Вересня, 11:29 463
Віктор Грачов: «Лобановський вмовляв мене перейти в  «Динамо»
Але футболіст хотів грати тільки в донецькому «Шахтарі»

Сьогодні, 17 вересня, виповнюється 60 років Віктору Грачову. У цей день бажаємо ювіляру, одному з найяскравіших футболістів в історії «Шахтаря», міцного здоров'я, добра, успіхів і добробуту.

- Вікторе Олександровичу, прийміть наші вітання! У своїй кар'єрі ви тричі переходили в інші клуби, але завжди поверталися до Донецька. Що для вас означає «Шахтар»?

- Звичайно, для мене це більше, ніж просто команда. Будь-який хлопець з Донецької області, який з дитинства займався футболом, мріяв виступати за «Шахтар». З ним пов'язане все моє життя. Тому я і повертався, причому не просто так, а для душі. Приходив і виглядав на футбольному полі ще сильніше, ніж раніше. Цей клуб завжди був і є в моєму серці, тим більше що батько тридцять років пропрацював в шахті. Я нікуди більше не хотів! Ємець з Жиздиком в Лужниках вмовляли мене перейти з «Спартака» до «Дніпра». Лобановський - у «Динамо». Але мені хотілося грати в Донецьку, тому що прикипів до цього клубу. Поки я живий, моя душа є і буде з «Шахтарем». Як уболівальник я підтримую команду: засмучуюсь поразкам і радію перемогам.

- Ви багато років працюєте експертом на телеканалах «Футбол 1» і «Футбол 2». Ваші думки, коли йде розбір матчів «гірників»?

- Мій принцип - завжди бути об'єктивним. Коли уболівальник дивиться телевізор, йому потрібна реальна і об'єктивна оцінка. Якщо «Шахтар» показує хорошу гру, чому я не можу похвалити футболістів і тренерський штаб? Я це зроблю. Але якщо у команди є недоліки - кажу про це як в ефірі, так і в інтерв'ю журналістам. Коли є проблеми в організації або питання по складу, висловлюю свою думку і говорю все так, як воно є.

- Що ви думаєте про сьогоднішній «Шахтарі»? З інтересом чи спостерігаєте за Паулу Фонсекою в нашому футболі?

- Коли Мірча Луческу починав працювати, півтора-два роки до нових вимог ставилися з побоюванням і придивлялися до постановки гри. І лише пізніше команда по-справжньому розкрилася, а в Луческу повірили буквально всі. Фонсеці потрібно дати час спокійно попрацювати. Це непросто, адже всі розуміють, що є чемпіонат і єврокубки, де такий клуб, як «Шахтар», завжди повинен демонструвати результат. Зараз Паулу ще розбирається зі складом, частково перебудовує команду. Важливо залишити хороше, додати своє бачення і донести це футболістам.