Валерій Газзаєв: «Почни ми Об'єднаний чемпіонат трохи раніше - і конфлікту між нашими країнами вдалося б уникнути»

Світовий футбол 20 Вересня, 22:01 721
Валерій Газзаєв: «Почни ми Об'єднаний чемпіонат трохи раніше - і конфлікту між нашими країнами вдалося б уникнути»
​Кандидат в президенти РФС Валерій Газзаєв досі вважає ідею об'єднаного чемпіонату України і Росії такою, яка могла б принести успіх.

«Вважаю, що якби Об'єднаний чемпіонат відбувся, то мав би величезний успіх. Це був би конкурентоспроможний на європейській арені, видовищний, якісний, комерційно успішний і фінансово стабільний турнір. А не відбувся він виключно по одній, що не залежить від оргкомітету, причині - через те, що стало відбуватися в Києві. Адже в листопаді 2013 року в нас уже все було готове. Ми підготувалися до початку Об'єднаного чемпіонату з наступного року, створили інфраструктуру, врахували всі міжнародні квоти, розробили схему обміну між лігами, провели переговори на всіх рівнях. Але... Ви пам'ятаєте, що стало коїтися в Україні.

Впевнений, ідея створення Об'єднаного чемпіонату була продуманою і абсолютно правильною. Мене не покидає думка: почни ми його трохи раніше - і конфлікту між нашими країнами вдалося б уникнути... Футбол міг би виступити як об'єднуючий початок!

А Об'єднаний чемпіонат увійшов би до числа найсильніших на континенті, ліга мала б колосальний комерційний успіх при неймовірно цікавій спортивній складовій. Яка була б конкуренція! Які б до нас приїхали зірки! До речі, не так давно все це підтвердив в інтерв'ю нинішній тренер «Зеніту» Мірча Луческу, який тоді очолював «Шахтар». Він так і сказав: «Якби Газзаєв створив Об'єднаний чемпіонат, турнір увійшов би до трійки кращих в Європі». Досвід, накопичений під час підготовки Об'єднаного чемпіонату, зобов'язаний бути успішно використаний в рамках реформ російського футболу», - сказав Газзаєв виданню «Спорт-Експрес».