Світовий футбол 22 Вересня, 18:33 790
Найдовші переможні серії | 19-27
UEFA.com розповідає про найдовші переможні серії.

29 - «Бенфіка» (Португалія) 1971-73

Португальці утримують європейський рекорд, який встановили на початку 70-х. Серія з 29 перемог почалася в кінці сезону 1971/72, який приніс «орлам» золото, і тривала більшу частину наступного. За підсумками сезону 1972/73 «Бенфіка» стала першим клубом, який не зазнав в чемпіонаті Португалії жодної поразки. Еусебіо, який вирізнявся в ті роки, пізніше відзначив внесок англійського тренера Джиммі Хеган: «Йому подобалася дисципліна. Всі гравці вважали, що його тренування неймовірно вимотують, але лише команда почала перемагати, ми зрозуміли, що воно того варте. Він надавав нам додаткову силу, і тому ми виграли в той період три чемпіонати поспіль».

28 - «Динамо» Загреб (Хорватія) 2006-07

Едуардо, Лука Модрич і Ведран Чорлука виросли в команді, яка не знала собі рівних в Хорватії. Розгром «Істри» 8 листопада 2006 року з рахунком 5:1 поклав початок переможної серії, яка перервалася лише 23 вересня 2007-го, коли загребці поступилися «Вартексу (нині «Вараждін») - 3:4. Напередодні тієї зустрічі тренер «Динамо» Бранко Іванкович заявив: «У нас чудовий колектив, а «Динамо» - великий клуб. Ми збираємося виграти 29-й матч поспіль і повторити рекорд «Бенфіки», щоб нинішнє покоління динамівців зайняло гідне місце в історії світового футболу». Мабуть, прикро.

25 - «Селтік» (Шотландія) 2003-04

Здобувши з 16 серпня 2003 року по 29 лютого 2004 роки 25 перемог поспіль, «Селтік» встановив новий рекорд в британському футболі. За цей період команда Мартіна О'Ніла наколотила 86 м'ячів, вигравши чемпіонат і Кубок Шотландії. Гідне закінчення останнього сезону Хенріка Ларссона в складі «кельтів»! «Під час тієї серії ми підходили до кожного матчу з думками тільки про перемогу, - розповів екс-захисник Юхан Мьельбю. - Якщо команду потягнуло вигравати, то зупинити її складно. Особливо коли у тебе в складі грають хлопці на кшталт Хенріка, Кріса Саттона і Джона Хартсона, забивають м'ячі просто заради забави».

25 - «Динамо» Тирана (Албанія) 1951-52

«Динамо» з'явилося на світ у 1950 році і виграло чотири чемпіонати поспіль. В середині цього успішного періоду команда і відзначилася довгою переможною серією. Почалася вона 18 квітня 1951 року в матчі з «Пуной», а закінчилася 1 червня 1952-го нульовою нічиєю з тим же суперником. «Динамо», яке 18 разів виграло національну першість, стоїть на другому місці в списку найбільш титулованих албанських клубів, однак після вильоту з еліти в сезоні 2011/12 команда з Тирани виступає у другому за силою дивізіоні.

24 - «Црвена Звезда» (Сербія) 2015-16

У відрізку між двома нічиїми 21 липня 2015 року з «Раднічкі» (1:1) і 2 квітня 2016 року з «Войводіною» (0: 0), команда Міодрага Божовіча трощила всіх, хто попадався їй на шляху в сербській суперлізі. Белградці виграли 24 матчі поспіль, включаючи обидва дербі з «Партизаном». «Будь-яка подібна пригода захоплює, і ми насолоджувалися, поки вона тривала. Наша серія підійшла до кінця, але такі речі неминучі», - зазначив Божович.

23 - «Мальме» (Швеція) 1949-50

Золотий сезон 1948/49 команда увінчала п'ятьма перемогами на фініші, а похід за новим чемпіонським титулом почала, здолавши «Ельфсборг» 31 липня 1949 року з рахунком 2:0. Після цього «Мальме» не втрачав очок аж до 14 травня 1950-го, коли зіграв в гостях внічию з АІКом.

22 - «Кяпаз» (Азербайджан) 1997-98

Команда Мехман Аллахвердиєва зразка сезону 1997/98 залишається єдиною, хто виграв чемпіонат Азербайджану без жодної поразки. Протягом десяти місяців, аж до 23 вересня 1998 року, «Кяпаз» йшов без очкових втрат. Залишається тільки відзначити, що серед 22 його перемог дві - технічні.

22 - ПСВ (Нідерланди) 1987-88

Взявши розгін в п'яти заключних матчах сезону 1986/87, в наступній кампанії ПСВ не залишив суперникам шансів навіть незважаючи на відхід Рууда Гулліта. Ханс ван Брекелен, Рональд Куман, Ерік Геретс, Беррі ван Арле, Ян Хайнтце, Іван Нільсен, Серен Лербю, Джеральд Ваненбург, Вім Кіфт і досвідчений Віллі ван де Керкхоф під керівництвом Гууса Хіддінка явили собою колектив, чинити опір якому було марно. Переможну серію ейндховенців 16 січня 1988 року зупинив «Твенте» - 2:2. Це, втім, не завадило ПСВ виграти чемпіонат і Кубок Нідерландів, а також Кубок європейських чемпіонів.