Андрій Шевченко: «Знаю, що наші вболівальники все одно будуть на матчах проти Косово, навіть якби грати довелося в Австралії»

Динамо Київ 23 Вересня, 17:37 2159
Андрій Шевченко: «Знаю, що наші вболівальники все одно будуть на матчах проти Косово, навіть якби грати довелося в Австралії» | 19-27
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко в інтерв'ю 1927.kiev.ua розповів про складнощі підготовки до матчу з Косово, шляхи подолання проблем Коноплянки, а також розповів про враження своїх помічників від українських гравців.

Від автора: Інтерв’ю з Андрієм Шевченком записувалось кілька тижнів тому, коли були ще свіжі враження після матчу з Ісландією, проте публікується лише зараз. Тим не менш, не оминули і тему матчу проти Косово, про місце його проведення (сьогодні офіційно стало відомо, що поєдинок відбудеться у Кракові).

- Спершу хотілось би запитати щодо вибору лінії оборони. Соболь - дебютант, Бутко мало грає в Шахтарі, Кучер не в кращих кондиціях…

- Вибір лінії оборони був обумовлений виконавцями, які були в обоймі збірної на початку вересня.

- Нервовий початок, коли м'яч контролювали в основному позаду. З чим це пов'язано?

- Це пов'язано з суперником. Ісландія проводить вдалий футбольний рік, вона вже не та нікому невідома команда з острова. Вони застосували з початку гри пресинг і швидкий перехід до атаки. Це дало їм перевагу на початковому відрізку гри.

- Контроль м'яча, більше гри «внизу», ніж на другому поверсі, пов'язано з силовим футболом і антропометричними даними ісландців?

- Так. З Ісландією грати потрібно внизу, але бути готовими до верхової боротьби. Багато в чому така позиція визначила і заявку на матч з нашого боку. Хоча контроль м'яча можна назвати одним з головних принципів сучасного футболу. Це те, чого ми прагнемо на тренуваннях.


- У клубі у Степаненка з'явилося більше креативу з приходом Фонсеки. У матчі проти Ісландії він грав чистого руйнівника. Наскільки Тарас впорався зі своїм завданням?

- Степаненко, в першу чергу, опорний півзахисник. У матчі з Ісландією він мав багато роботи і не завжди міг вільно підключатися до атак. Фонсека вельми вдало використовує Тараса в «Шахтарі». Це гравець із широким діапазоном можливостей.

- Зінченко і Сидорчук. Чи не розкриєте таємницю з приводу їх тактичної установки?

- Центральні півзахисники виконували завдання організації гри. Ми зараз ставимо гравцям вимоги багато переміщуватись, шукати вільні зони, комбінувати, просуваючи атаку вперед. Це елементи гри команди, яку ми шукаємо. Про це ми говоримо вже починаючи з серпня, коли був призначений тренерський штаб, це не секрет.

- Андрію Миколайовичу, перед матчем ви говорили про психологію Ярмоленка. Він впорався з тиском, який на нього чиниться?

- Ярмоленко сильний гравець і людина. Він переживає різні ситуації, але я не бачив, щоб вони відображалися на його грі. У матчі з Ісландією він забив гол і віддав передачу, яка призвела до призначення пенальті.

- Гол за збірну допоможе йому поліпшити стан і настрій?

- Гол завжди допомагає футболістові в будь-якій ситуації.


- Багато критики з приводу дій Коноплянки. Не тільки через не забитий пенальті. Що з Євгеном, вам відома причина?

- Коноплянка переживає непростий період кар'єри. Він не мав багато часу на полі в «Севільї», зараз спробує завоювати місце у складі «Шальке». Боротьба за місце в основі - це добре, вона піде йому на користь. Якщо у нього є бажання, значить, з'являться і результати роботи.

- Тактична схема вашої збірної нагадує Динамо. Як проходить адаптація гравців не київського клубу?

- Можна порівнювати тактичні схеми різних команд і знайти спільне. Стартове розташування може бути 4-4-2, але грати команди можуть по-різному. Ми проводимо спільні тренування для всіх однаково, не розділяючи на клубні кольори.

- Були «відсіяні» Рибалка і Гармаш. Вони сильно поступаються своїм конкурентам по позиції?

- Вони показали меншу готовність, ніж ті, хто залишився.


- Чи переглядали ви гравців лінії нападу, які грають в Росії (Девіч, Будковський) і Азербайджані (Антонов)?

- Ці гравці не потрапили в загальну заявку. Ми переглядаємо всіх футболістів з українським паспортом, які показують цікаву і змістовну гру. Для цього у нас достатньо часу в період між зборами.

- Не можу не запитати про Мілевського. Чи є у Артема шанси повернутися в збірну?

- Шанс є у всіх (Посміхається). Втім, потрібно сказати, що ми зараз, в першу чергу, орієнтуємося на молодих гравців, готових здійснювати великий обсяг роботи на тренуваннях і на полі.

- Гра при порожніх трибунах, особливо в першому вашому матчі. Наскільки не вистачало вболівальників саме на стадіоні?

- Це не стандартна ситуація, я не пам'ятаю, щоб мені доводилося грати за порожніх трибун офіційну гру як футболісту. Було дуже незвично, але вболівальників було чутно, було відчуття, що вони все бачать і знаходяться поруч. Я вдячний всім, хто підтримував нас на площі біля стадіону. Це допомагало.

- Яке перше враження Тассотті і Мальдери від співпраці з нашими гравцями?

- У них приємне враження, це нова для них робота. Для більш глибокого знайомства потрібен час. Зараз ми переживаємо початковий період спільного співробітництва.

- Мауро Тассотті в одному зі своїх останніх інтерв'ю говорив про тісний діалог з головними тренерами наших клубів. У чому він полягатиме і чи будете ви в ньому брати участь, чи тільки ваші помічники?

- Цей діалог вже почався, адже гравці збірної більшу частину часу проводять в клубах. У мене були зустрічі з Ребровим, Михайленком, Фонсекою. Клубні тренери прекрасно розуміють нашу специфіку, я маю на увазі специфіку роботи в збірній, і йдуть назустріч.


- Рауль, Тассотті, Мальдера - усі вони працювали раніше з клубами. Наскільки складно переключитися на роботу зі збірною?

- Це новий досвід для них. Думаю, буде цікаво.

- Всі матчі у групі закінчилися з рахунком 1:1. Рівна група чи випадковість?

- Це показник того, що в цій групі немає аутсайдерів. Ймовірно, буде багато незвичайних результатів, напруга до кінця відбіркового турніру. У нас дуже різні і цікаві суперники.

- Вже незабаром матч з Косово. Для вас є принципова різниця, де він буде проходити?

- Матчі з Косово так само важливі, як і матчі з іншими командами. Ці ігри планують провести на нейтральних полях. Я знаю, що наші вболівальники все одно будуть на цих поєдинках, навіть якби грати довелося в Австралії.

- Наскільки великою проблемою для вас може виявитися мала кількість матчів збірної Косово? Плюс до всього, до них можуть приєднатися ще пару нових гравців.

- Усі в Європі мало знайомі з цією командою. У таких випадках важко сказати, чого чекати від суперника. Для аналізу ми будемо мати дві гри - ­з Фінляндією і Хорватією.

- Ви більше живете в Лондоні, працюєте в Україні. Як сім'я реагує на ваш графік?

- Зараз я працюю і живу в Україні, але при цьому часто буваю за кордоном, буваю із сім'єю. Всі розуміють, що робота футболіста і робота футбольного тренера - це багато роз'їздів. У цьому сенсі в мене нічого не змінилося.

- Самі вже звикли до такого графіку?

- Я і не відвикав.

Розмовляв Олександр Ушаков