Анонс матчу «Бешикташ» - «Динамо»

Динамо Київ 28 Вересня, 07:25 488
Анонс матчу «Бешикташ» - «Динамо» | 19-27 Фото: 1927.kiev.ua
Ліга чемпіонів. 2-й тур. Група В. «Бешикташ» - «Динамо»

Роман Сиволап

Другий матч Ліги чемпіонів проти турецького «Бешикташу» може стати визначальним для киян у питанні збереження шансів на продовження боротьби за вихід у плей-офф. Позитивний результат у цій зустрічі стабілізує психологічний стан у колективі та розіб’є хвилю критики на адресу клубу, а негативний не тільки погрішить турнірне становище, але й може привести до втрати психологічної рівноваги.

«Покращення» замість розвитку. Відсутність розуміння необхідності стратегічного планування у керівництва клубу призвело до провального вересня – серії з чотирьох матчів без перемог. Президент «Динамо» Ігор Суркіс вирішив, що в команди є потенціал для третього успішного сезону без кадрового підсилення.

Аргументи наведені тактичним ідеологом сучасної команди Раулем Ріанчо почуті не були. В наслідок чого стартовий відрізок сезону для динамівців виявився занадто складним та нервовим. Лише в першому матчі чемпіонату України з «Олександрією» кияни продемонстрували впевнений футбол. Всі інші зустрічі змушували прихильників клубу займатися пошуками заспокійливого. На форумах вболівальників знову почали шукати нового тренера та журитися з приводу неякісного менеджменту клубу.

Справді, підготовчий період до дуже важливого сезону (в теперішніх політико-економічних умовах кожен сезон є визначальним) кияни провалили. Клуб втратив Рауля Ріанчо та відмовився від проведення якоїсь продуманої трансферної політики. «Динамо» не зуміло влаштувати трансфер лідера команди Андрія Ярмоленко, втративши можливість гарно заробити та сприяти розвитку кар’єри футболіста, який вірою і правдою служив клубу. Крім того, замість підсилення в команду прийшли нав’язані агентами гравці, клас яких та характер не відповідають вимогам клубу. Натомість команду покинули важливі виконавці: Александар Драгович, Мігель Велозу та Лукаш Теодорчик.

Після двох років перемог під керівництвом Сергія Реброва деякі гравці дозволили собі заспокоїтися, а нових гравців для стимулювання конкуренції тренер киян не отримав.

Проект створений Ребровим – Ріанчо потребував вкладення коштів у незначних масштабах порівняно з «сьомінсько-блохінівськими часами». Наприклад, на отриманні кошти від трансферів Драговича та Ярмоленко можна було б придбати трьох-чотирьох перспективних молодих гравців. Враховуючи те, що команда знаходилася в стадії підйому, впевнений, що віддача від цих вкладень була б значною. Кияни могли зробити справжній прорив у своєму розвитку. Керівництво клубу вирішило піти менш витратним, але й менш ефективним шляхом збереження завойованих позицій.

Зараз Сергію Реброву доводиться розраховувати на внутрішні резерви клубу. В таких умовах на перший план виходять особисті якості тренера «Динамо». Просто гарним тренером бути не достатньо – необхідно стати творцем, людиною, яка здатна повести за собою та змінити негативні зовнішні обставини.

Чи вдасться це Сергію Станіславовичу? Чи вистачить на здійснення такого перетворення внутрішніх резервів клубу? Відповіді на ці питання ми зможемо отримати в найближчий час. Матч із турецьким «Бешикташем» може внести ясність у реальності очікувань подвигу від теперішнього «Динамо» та його тренера.

«Орли», що приготувалися до польоту. Наступний суперник киян у Лізі чемпіонів стамбульський «Бешикташ» здобув чемпіонство в першості Туреччини минулого сезону вперше за останні 7 років. Головному тренеру «орлів» Шенолу Гюнешу вдалося справді створити боєздатний колектив.

На відміну від киян турецький клуб плідно попрацював на трансферному ринку в це міжсезоння. При цьому в «Бешикташі» не витрачали якихось шалених грошей на придбання гравців. Команду покинув лідер лінії півзахисту Хосе Соса (перейшов у «Мілан»), основний вінгер Гокхан Торе («Вест Хем»), титулований форвард Маріо Гомес («Вольфсбург») та запасний воротар Денис Бойко («Малага»). Поповнили команду взяті в оренду в португальських грандів бразилець Таліска («Бенфіка») та знайомий киянам Вінсен Абубакар («Порту), бразильські захисники Марсело («Ганновер») та Адріано («Барселона»), турецькі збірники Гьокхан Гонюл та Джанер Еркін (обидва «Фенербахче»), досвідчений опорний півзахисник збірної Швейцарії Гьокхан Інлер («Лестер»), іспанський воротар Фабрісіо («Депортіво»).

Помітно, що турецький клуб добре підготувався до старту в Лізі чемпіонів. Незважаючи на таке підсилення не можна стверджувати, що «Бешикташ» є командою без слабких місць. «Орли» люблять грати в запальний атакувальний футбол, але досягти балансу між атакою та обороною Шенолу Гюнешу поки не вдається. Частенько авантюрний стиль гри призводить до провалів у захисті.

Найбільш вразливе місце турецького клубу правий фланг оборони. Російський німець Андреас Бек та новачок клубу Гьокхан Гонюл не справляють враження непрохідних захисників. Якщо ж в півзахисті на цьому фланзі грає тридцяти трьохрічний ветеран Рікардо Куарежма, який і в молоді роки не відзначався бажанням відпрацьовувати на оборону, то суперник отримує повну свободу дій на цьому фланзі.

Пара центральних оборонців Душко Тошич та Марсело також не відзначається стабільною надійністю. Наприклад, у матчі Ліги чемпіонів з «Бенфікою» центральні захисники «Бешикташа» продемонстрували якісний футбол, а в матчі чемпіонату Туреччини цього вікенду проти «Галатасараю» центральний плацдарм іноді нагадував прохідний двір, чим вдало користувалися суперники.

Зважаючи на проблеми суперника в захисті, варто очікувати, що шанси в атаці в динамівців будуть. У той же час, необхідно стримати атакувальний порив турецького клубу. Силою та слабкістю турецького клубу є те, що головну роль в організації акакувальних дій команди все ще відіграє Рікардо Куарежма. Гравець винахідливий, з оригінальною технікою, але втративший швидкісні якості та не бажаючий дотримуватися тактичної дисципліни. В чемпіонаті Туреччини така манера гри ще проходить, але в Лізі чемпіонів турки будуть за Куарежму покарані. Дуже хотілося, щоб сьогодні кияни скористалися манерою гри минулого сторіччя від португальця.

Але окрім Куарежми в турецького клубу є дуже цікаві гравці атакувального плану. Я хотів би відзначити автора рятівного голу в ворота «Бенфіки» бразильського півзахисника Андерсона Таліску. Довгов’язий двадцятидвохрічний юнак, які і всі бразильці вміє гарно поводитися з м’ячем та має потужний удар. У Лісабоні вже пошкодували, що віддали Таліску в оренду до Туреччини. Таке рішення коштувало «Бенфіці» перемоги в першому турі Ліги чемпіонів.

Також цікавим гравцем є центральний півзахисник «Бешикташу» та збірної Туреччини Огузан Озайкуп, який володіє гарним дриблінгом та має лідерські якості. Але за інформацією ЗМІ Озайкуп з «Динамо» не зіграє через травму.

Кращим бомбардиром команди в цьому сезоні на сьогодні є Сенк Тосун. Який є типовим турецьким форвардом внутрішнього використання - настирним, націленим на ворота суперника, але з низькою ефективністю в матчах з командами, що не дають свободи форвардам.

Інший форвард «Бешикташу» Вінсен Абубакар добре знайомий динамівцям - у минулому розіграші Ліги чемпіонів він відзначився дублем у ворота киян. Завдання Євгена Хачеріді та Домагоя Віди не дозволити повторити височенному камерунцю своє досягнення минулого року.

Резерви «Динамо». Розуміти проблеми суперника – це половина справи, необхідно самим продемонструвати відповідний рівень гри. Матч з «Олімпіком» дозволяє сподіватися, що психологічна криза киян залишилася позаду і Дерліс Гонсалес нарешті проснувся від «летаргічного сну».

Не маючи великого вибору висококваліфікованих гравців Сергію Реброву доводиться розраховувати, що наявні виконавці наберуть оптимальну форму. Помітно, що зараз намітилася позитивна тенденція – Денис Гармаш, Євген Макаренко, Віктор Циганков, Дерліс Гонсалес починають демонструвати якісний футбол.

Але Ліга чемпіонів потребує не тільки подвигів від окремих виконавців, а відповідного рівня колективного футболу. Чи зуміє Сергій Ребров знайти резерви в середині колективу, щоб ми сьогодні ввечері побачили на полі «Водафон Арени» збалансовану команду?

Якщо киянам вдасться подолати свої проблеми та зробити крок вперед в плані якісного колективного футболу, то можна бути сподіватися на позитивний результат у Стамбулі. В іншому випадку на нас чекає черговий нервовий матч.

Зручні турки або «український комплекс». До матчу з «Бешикташем» українські клуби 18 разів, враховуючи перший матч «Зорі» з «Фенербахче», перетиналися з турецькими клубами і лише двічі туркам вдалося виграти двохматчеві двобої. Не зважаючи на те, що в останні двадцять років турецький футбол потужно розвивається, в нього вкладаються значні ресурси.

Думаю справа в тому, що стиль турецьких клубів ідеально підходить для дисциплінованих та люблячих грати на контратаках українців.

Сподіваємось, що і сьогодні динамівцям вдасться скористатися авантюризмом суперників з Туреччини.

Орієнтовні склади.

«Бешикташ»: Фабрісіо – Гонюл, Тошич, Марсело, Адріано – Інлер, Хатчінсон – Куарежма, Еркін, Таліска – Тосун

«Динамо»: Шовковський – Морозюк, Віда, Хачеріді, Макаренко – Рибалка – Гармаш, Федорчук, Гонсалес, Ярмоленко – Мораєс

Прогноз: «Бешикташ» - «Динамо» 1:2