Командний характер

Динамо Київ 29 Вересня, 07:58 725
Командний характер | 19-27
Вдруге в історії протистоянь «Динамо» та «Бешикташа» зафіксована нічия. Написати, що якась із команд втратила два очки, рука не підніметься.

Так, київське «Динамо» здобуло своє перше очко у цьогорічній Лізі чемпіонів. Так, гра киян не справила особливого враження. Особливо це стосується першого тайму. У другому було видно, що команда провела серйозну розмову у роздягальні і має бажання відігратись. Проте, такий «Бешикташ» кияни були зобов’язані обігравати, якби…

Перший тайм показав, що київські динамівці часто не знають, що робити із м’ячем і можуть/вміють помилятись у простих випадках. Це стосується у першу чергу Буяльського, який до свого пошкодження та заміни втрачав м’яч ну дуже активно, не встигаючи ним скористатись чи просто заграючись у не надто простих ситуаціях. До того ж, захисники «Динамо» раз по раз не могли впоратись з Таліскою, який регулярно опинявся на ударній позиції на початку гри.

Те, що турки будуть грати «першим» номером при своїх вболівальниках, читалося, однак безпомічність «Динамо» у перші 20-25 хвилин просто-таки вражала. Втрати на своїй половині свідчили більше про незнання футболістів кому з партнерів віддати пас, як скористатись круглим. Можливо, психологія, можливо, щось ще, але ж таким складом «Динамо» грає не перший сезон, повинна ж бути якась зіграність. На жаль, її видно не було.

Гол Куарежми свідчить більше про майстерність португальця при виконанні штрафних ударів, але необов’язковий фол Корзуна… Дебют не надто вдався. Однак, у другому таймі білорус з партнерами змогли реабілітуватись.

Якщо у першому відрізку гри ініціатива повністю була на боці турецького чемпіона, то у другому кияни змогли протиставити «Бешикташу» досить серйозні аргументи. Кількість ударів у бік воріт Фабрі зросла у 12(!!!) разів (у першому таймі – 0), більше пресингу, нарешті налагодився контроль м’яча – у першому таймі лише на своїй половині поля були спроби контролю, які інколи завершувались втратами – додався пресинг. А після виходу Циганкова «Динамо» стало ще більш активним, особливо на лівому фланзі. До того ж, юний півзахисник киян забив свій перший гол у Лізі чемпіонів. І це на додачу до результативної передачі у минулому поєдинку проти «Наполі». Що ж, традиція Лобановського щодо одного рудого у складі «Динамо» задля успіху – підтверджується :) Антунеш не справляється із цим, на жаль.

Що стосується нападників, то ні Мораєс, ні Гладкий не продемонстрували тієї гри, якої від них чекають. Пасивність та хибність вибору позицій зіграла вирішальну роль у тому, що ці двоє не змогли впевнено та якісно чіплятись за м’яч. Так, центральні захисники «Бешикташа» виключали їх з гри, але форвард, який претендує на звання «першого» і основного у команді, має вміти боротись із цим. На жаль, ми не побачили вчора цього у їх виконані.

Особливої уваги заслуговує Денис Гармаш. У першому таймі півзахисник киян не завжди розумів, як краще розпорядитись м’ячем, віддати передачу на партнера, мав обрізки та невимушені помилки при виборі позиції. Зате у другому саме Денис став головною ударною силою київського клубу на стадії завершення атак. 4 небезпечні удари у бік воріт, саме він виводив Ярмоленка один на один з Фабрі, який Андрій не реалізував. Я не знаю, що казав Ребров команді та особисто Гармашу, але кияни у другому таймі продемонстрували впевнену та цікаву командну та індивідуальну гру.

Звичайно, турки відповідали, але коли справа доходила до ударів по воротам, Артур Рудько впевнено виконував свою роботу. Здається, Шовковському знайшли гідну заміну. Можливо, про це ще зарано казати, за підсумками лише двох ігор з командами, які слабкіші за «Динамо» чи рівними, але…

За фізичними показниками, за формою, кияни ні в чому не поступались підопічним Гюнеша. Звичайно, ця складова занадто сильно турбувала вболівальників киян після першого тайму. Однак, якщо команда не готова фізично, то у другій 45-хвилинці вона не може грати впевненіше, чіткіше та стабільніше за суперника, згодні?

Що ж, зважаючи на нерівний хід поєдинку, з великими провалами і моментами «вибуху», результат досить прийнятний. Звичайно, такий «Бешикташ» можна і потрібно було обігравати, особливо коли було видно, що турки не вмикають максимальні швидкості, а спокійно руйнують атаки «Динамо» у їх зародженні (перший тайм). Можливо, хтось не погодиться, але другий тайм став найкращим для киян у цій Лізі чемпіонів. Ось би так провести усю гру. Що заважає?

Попереду «спарка» з «Бенфікою». Саме ці дві гри і стануть вирішальними. Якщо кияни хочуть продовжити свої виступи на євроарені у цьому сезоні, мінімум одна перемога потрібна. Далі – за обставинами. Але і турецький чемпіон, і португальський гранд – не ті команди, які підопічні Реброва не можуть обіграти. Усе у руках, точніше ногах, футболістів та тактиці тренерського штабу, яку треба виконувати.

Характер є,але на ньому далеко не заїдеш, потрібна ще й впевненість у своїх силах.