Чому матч в Стамбулі має стати початком нової ери «Динамо»

Динамо Київ 29 Вересня, 09:55 383
Чому матч в Стамбулі має стати початком нової ери «Динамо»
Після першого тайму матчу «Бешикташ» – «Динамо» здавалося, що грати гірше, аніж це робили кияни, просто неможливо, але другий тайм подарував надію.

Нуль ударів в площину воріт суперника і навіть в сторону воріт за весь перший тайм – так «Динамо» відіграло у Стамбулі 45 хвилин. Але після перерви на полі була якщо і не зовсім інша команда, то вже точно більш мотивовані її гравці. Допомогла розмова з тренером в роздягальні? А може це заміна Циганкова так подіяла на гру? Можливо, істина десь посередині, але як би там не було, матч у Стамбулі став черговим доказом того, що «Динамо» не просто може, а навіть мусить зараз робити більш вагому ставку на свою молодь і на людей, які ще вчора всерйоз не розглядалися як футболісти для великих задач.

Чесно кажучи, Ребров здивував вибором стартового складу, і якщо багато хто очікував там побачити Циганкова після його вдалих матчів за основу, то тренер вирішив поставити на молодь на іншій позиції – у воротах. Це був дуже спірний вибір – все таки довірити молодому Рудьку на переповненому стадіоні в Стамбулі, де все ж таки нерви і досвід Шовковського стали б більше в пригоді, було ризиковано. Але Ребров ризикнув і треба сказати, не прогадав. Так, в грі Рудька було декілька помилок, але в цілому голкіпер відпрацював дуже непогано і звинувачувати його у пропущеному м'ячі язик не повернеться – дуже вже класно пробив Куарежма. Виходить, Ребров з Рудьком вбив одразу двох зайців – дав молодому воротарю спробувати на смак матч Ліги чемпіонів і при цьому не програв, заробивши перше очко в турнірі.

Чому матч в Стамбулі має стати початком нової ери «Динамо» - фото 1

Пізніше в складі «Динамо» з'явився Циганков і став справжнім героєм для киян. Віктор не тільки забив гол, такий важливий і необхідний для пристойного результату. Він ще і гру буквально переламав, змусивши «Бешикташ» знітитися, а «динамівців» – навпаки, збадьоритися і протягом солідного відрізку часу контролювати перебіг подій на полі. І будь Ярмоленко дещо точнішим в епізоді з розкішним гольовим моментом, «Динамо» змогло би після провального першого тайму забрати всі три очки з Туреччини.

Що далі? У киян вимальовуються турнірні перспективи, і зараз головне, щоб це не справило на Реброва хибного враження. В чому саме? В підході до вибору складу. Головне, щоб Ребров не подумав, що збереження шансів на вихід з групи ЛЧ має означати обережність у довірі молоді. Навпаки – по суті саме ця молодь і допомогла «Динамо» здобути непоганий результат в Стамбулі, тому їй не просто потрібно довіряти й надалі, але навіть довіряти ще більше. Як то кажуть, сказав «а», кажи і «б»!

Чому матч в Стамбулі має стати початком нової ери «Динамо» - фото 2

Те, що Циганков заслужив виходити в старті більш часто – вже факт. Те, що Рудько показав, що має міцні нерви і готовий відправити Шовковського на пенсію – це ще потребує перевірки, але дуже ймовірно. Але на цьому не треба зупинятися. Чому б не випускати на поле Бесєдіна замість того ж Гладкого? Чому б не спробувати частіше залучати до матчів Очігаву в центрі захисту? Та і про Макаренка не забувати на лівому фланзі. Зараз на позиціях багатьох цих молодих хлопців діють легіонери – Гонсалес, Віда, Антунеш. Але це люди, які вже в найближче трансферне вікно можуть залишити Київ, то ж навіщо на них ставити постійно, якщо саме час награвати молодь, яка ще декілька найближчих сезонів буде приносити користь.

Як бачимо, талановита молодь у «Динамо» є і грають ці хлопці розкуто та ефективно. Саме ці якості зараз і треба команді Реброва, то ж чому б не посилити вплив «нової хвилі» на гру київського клубу? Втрачає при цьому Ребров небагато, а то виграти тренер і клуб в цілому можуть значно більше.

Дмитро Корнило