​Резо Чохонелідзе - про Андрія Шевченка

Збірна України 29 Вересня, 15:48 751
​Резо Чохонелідзе - про Андрія Шевченка
Італійський футбольний функціонер грузинського походження, який зараз займає пост генерального директора київського «Динамо», був тим селекціонером, який в 1999 році привіз в «Мілан» перспективного українця.

«В Андрії підкуповував його інтелект. Він хотів вчитися і вбирав знання. Коли «Мілан» його підписав, то він зовсім не знав італійської, але вже через 20 днів зробив величезний стрибок у вивченні, чого не виходило у інших іноземців, які приїжджали в клуб. Коли Андрій приїхав на збори команди і дав своє перше інтерв'ю на італійській, всі журналісти були в шоці! Це було дуже важливо - Андрія відразу прийняли, і це було запорукою його успішної кар'єри в клубі.

Шевченку дуже пощастило з Дзаккероні (тодішній тренер «Мілана». - Прим. Ред.). Він щодня після закінчення тренувального процесу займався з Андрієм додатково по 40 хвилин, пояснював йому тактику команди, систему гри. Це було важливо. Після таких додаткових тренувань ми ще з ним їхали на урок італійської, який тривав дві години. І так було кожен день. Тільки уявіть, яка у Андрія була завантаженість: ранкове тренування, теоретичне заняття, потім урок італійського в місті, а потім потрібно повертатися на базу клубу на вечірнє тренування. А ще ми домовилися з донькою віце-президента «Мілана» Галліані, щоб вона брала Андрія в свою компанію. Ось так він в трохи екстремальних умовах вивчав мову, адже хочеш не хочеш - заговориш, бо російської ніхто навколо не знає.

Шевченко відрізняється від всіх футболістів. Він ніколи не зациклювався на грошах, ніколи не наполягав на величезних контрактах. Андрій навіть одягався скромно, для нього не були важливі бренди, хоча, звичайно, йому пропонували рекламні контракти. У ньому була простота. Йому, до речі, спочатку запропонували дуже маленьку зарплату в «Мілані». І Андрій не став заперечувати. Але сказав: «Коли я вам доведу, хто такий Шевченко, ми ще раз поговоримо про мою зарплату». І він довів. Він бився на полі, тому що у нього був характер.

Шевченко працював з великими тренерами: з Лобановським, Дзаккероні, Анчелотті, Моурінью. І придбав багатство їх знань. Я впевнений, що він буде хорошим тренером. Я йому бажаю вивести збірну України у фінал чемпіонатів світу та Європи!», — сказав Чохонелідзе в інтерв'ю kp.ua.