Неприємності «Динамо»
На 19 хвилині матчу Буяльський отримав травму і не зміг продовжити гру. Для Реброва втрата інсайда – величезна неприємність. Гіршою кадровою проблемою могла бути хіба що травма когось із центральних захисників, де альтернативи взагалі немає. Сидорчук дискваліфікований, Федорчук зазнав ушкодження ще перед матчем, тому замінити по позиції Буяльського не було ким. Замість Віталія вийшов Корзун, а Рибалка, напевно, вперше в основному складі «Динамо» змістився на позицію інсайда.
Дуже швидко після перестановок у складі Динамо пропустило. Але головну помилку зробили не центральні півзахисники, а Гонсалес. Парагваєць обрізав усю команду в центрі поля, після чого Корзун сфолив біля штрафного майданчика. Ідеальна точка для Куарежми.
До перерви «Динамо» грало дуже сковано, жодного разу не вдарили по воротах, а в центрі поля грали футболісти, які ніколи разом не виходили на поле.
Якість флангових захисників «Динамо»
Три роки тому Ребров вирішив перебудовувати «Динамо» під іспанський стиль гри, прикладом якого є «Барселона». Команда почала грати з трикутником вверх ногами в центрі поля, а від флангових захисників почали вимагати активної гри в атаці. При такій побудові є один дуже важливий, необхідний для футболістів компонент – висока точність передач (не менше 90%), якісний контроль м’яча і вміння зберігати м’яч під пресингом.
У матчі з «Бешикташем» Морозюк найчастіше серед усіх футболістів «Динамо» торкався до м’яча – 83 рази, і віддав 49 передач з точністю 71,4%. В Антунеша всього 25 передач із дуже низьким показником точності – 68%. У матчі з «Наполі» в португальця точність передач була ще нижчою – 66%. Тобто кожна третя передача - це брак. Якщо звернути увагу, що Антунеш і у боротьбі один із найслабших у команді, то до Реброва знову будуть питання щодо доцільності використання на лівому фланзі захисту Макаренка.
Поки флангові захисники «Динамо» не почнуть якісніше працювати з м’ячем, серйозного прориву в грі команди не варто чекати.
Акцент «Динамо» на правий фланг
Ярмоленко зміг зіграти в Стамбулі, не зважаючи на чутки про проблеми зі спиною, і «Динамо» традиційно будувало гру через капітана. Більше половини атак команда Реброва провела через правий фланг.
Але гра в Ярмоленка знову не вийшла. Зрозуміло, що з ним грають уважніше і по-особливому готуються протидіяти найдорожчому гравцю «Динамо», про що говорив Ребров після матчу. Але коли з дев’яти спроб обводки проходить лише дві, то це є показником індивідуального тонусу гравця на даний момент. Ярмоленко не зробив жодної гострої передачі і лише один раз пробив по воротах. І це все при тому, що «Бешикташ» давав грати і не закривався в обороні, навіть коли перемагав.
«Бешикташ» наситив середину поля – більшість гравців турецького чемпіона основний час проводили не на флангах. Але навіть отримавши свободу, Ярмоленко нічого не зумів створити для команди. В плюс капітану можна поставити те, що саме він заробив штрафний, після якого «Динамо» забило.
Усереднене положення позицій футболістів:
Стандартний матч
Обидва голи команди забили після стандартів. Другий тайм «Динамо» почало з оригінально розіграного кутового і удару Морозюка. А гол прийшов після флангової подачі зі штрафного від Рибалки. Не розумію, що так вплинуло на Таліску, але він залишився стояти на одному місці, поки м’яч летів до Циганкова. За дві секунди Циганков відірвався на десять метрів від опонента і залишився сам.
Прекрасна гра від молодого півзахисника – йому вже можна давати прізвисько «Містер дальня стійка». Циганков забив два голи і віддав результативну передачу після того, як відривався від опонента і отримував зону в районі дальньої стійки.
«Ударний» Гармаш
Після слабкого першого тайму «Динамо» кардинально змінилось у другій половині гри. Команда стала агресивнішою, почала краще рухатись і створювала тиск на ворота «Бешикташа». Але Мораєс випадав з гри, він просто розчинився на полі. Бразилець жодного разу не торкнувся м’яча в штрафному майданчику, знову був відрізаний від півзахисту і не міг зачепитись за жодну довгу передачу.
У такій ситуації роль лідера взяв на себе Гармаш. Він часто поспішав із рішеннями, але саме Денис завів «Динамо». Його харизма та агресія в центрі поля допомогла команді переломити хід гри. Після першого тайму, в якому «Динамо» жодного разу не вдарило по воротах, Гармаш почав бити з різних позицій у другому таймі. Більшість його ударів були авантюрними, але вони створювали певний тиск на оборону. Всього за матч Гармаш 7 разів пробив по воротах – найбільше серед усіх футболістів. І лише один удар був із штрафного майданчика.
Свої два найкращі матчі сезону Гармаш провів у Лізі чемпіонів, а це значить, що головна проблема цього футболіста – психологія і вміння концентруватися і налаштовувати себе.
Несподіваний Рудько
Зігравши до матчу з «Бешикташем» лише два матчі за основу «Динамо», Рудько вийшов у старті в матчі Ліги чемпіонів. Черговий сюрприз від Реброва. Дебют Рудька в ЛЧ випав на стадіон, де більшість футболістів просто бояться грати. Але гра Рудька сподобалась. Він зробив кілька помилок, коли вибігав із воріт страхувати захисників, втім, дуже впевнено зіграв на лінії і під час флангових передач. Його гра на виході після передачі Куарежми на останніх секундах – це топ-рівень.
Ще один дуже важливий компонент, у якому Рудько виглядає дуже сильно – гра ногами. Рік тому ми грали з ним в одному товариському турнірі разом. Рудько грав нападника і комфортно задіював обидві ноги. За цим елементом Рудько переважає Шовковського і взагалі може стати одним із найкращих воротарів України. У матчі проти «Бешикташа» він часто замість простого рішення вибити м’яч намагався зберегти його і віддавав якісні та швидкі передачі на фланг.
Підсумок
Головна проблема «Динамо» – нестабільність. А нестабільність – це один із елементів психології. Команда знову провела кардинально різні тайми, але здобула нічию на характері. Якщо після матчу з «Наполі» Ребров був незадоволений інтенсивністю гри своєї команди і тим, що команда набагато менше та повільніше рухалась, то з «Бешикташем» «Динамо» пробігло на п’ять кілометрів більше за суперника.
Відчувається, що зараз в команді відбуваються процеси, які повинні показати, в який біг рухатиметься «Динамо» – прогресу чи застою. Якщо найближчим часом у «Динамо» з’явиться кілька стабільних лідерів (сьогодні такими є Віда та Ярмоленко, якщо Андрій зконцентрований на грі), команда зможе поборотись за вихід із групи Ліги чемпіонів.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!