Герой футбольного дня. Юрій Вернидуб

Футбол України 30 Вересня, 10:39 463
Герой футбольного дня. Юрій Вернидуб
Після матчу «Манчестер Юнайтед» - «Зоря».

Якщо, наприклад, на місце МЮ покласти «Динамо» або «Шахтар» і уявити, що наш гранд проти дебютанта групового етапу Ліги Європи мучився, завдавши першого удару в рамку воріт лише після години гри, - критики полилося б чимало. Вже б і наставника у відставку відправляли, й весь український футбол називали б мертвим, і про розруху в країні кинули б кілька фраз. Одним словом, емоції били б фонтаном.

Хтозна, можливо, в англійському футбольному середовищі зараз також панує панічний настрій, але в нас настрій – геть інший. У нас якісна гра «Зорі» проти «Манчестер Юнайтед» – не провал гранда, а подвиг маленької команди. Зрозуміло, своя сорочка завжди є ближчою до тіла.

Й справді, справи МЮ залишимо для англійців. Нас же цікавить «Зоря» і її секрет успіху. Не можна не виділяти варіативності, відчуття гри, вміння правильно обрати тактику, якими володіє Юрій Вернидуб. Саме завдяки цим чеснотам, а також завдяки вмінню використовувати слабкі сторони суперника, «Зоря» на «Олд Траффорді» виглядала гідно. Юрій Вернидуб розумів, як потрібно зіграти – з максимальною щільністю в захисті і стрімким виходом в контратаки. Вийшло добре. Хоча й не ідеально.

МЮ - Заря

Ідилію зруйнував Ібрагімович, який завдяки своєму чуттю та габаритам забив вирішальний гол. Що ж, у цій ситуації Юрій Вернидуб ніяк не міг зарадити. Форстер, Сіваков, Соболь – не важливо, хто грав би в тому епізоді замість Каменюки. Зупинити Златана було нереально.

Але це поразка, за яку не образливо. Про гідну гру вже було сказано, але важливим є й інший момент. Цей матч, крім всього іншого, став якісним уроком для Юрія Вернидуба в плані того, що потрібно в команді виправляти. Наприклад, шукати забивного нападника. Кулач хороший в грі на команду, в тому, як Владислав бореться, відкривається, відтягує на себе захисників. Але у хлопця явно спостерігаються проблеми з вмінням загострити ситуацію. Ще одна проблема, яку для «Зорі» висвітлив матч проти МЮ – доволі слабкий центр поля (хоча, цілком ймовірно, так виглядала ситуація на фоні Погби і Феллайні – одних з кращих центральних півзахисників світу). Тут Юрій Вернидуб може жалкувати про зниження форми, яке спостерігається у Гордієнка. Артем минулого сезону виглядав значно впевненіше.

МЮ - Заря

Вже на вихідних «Зорю» очікує ще одне випробування, яке підведе риску під важким періодом, протягом якого луганська команда мусила в щільному графіку протистояти вкрай складним суперникам. Шкода тільки, що знову проявляються хворобливі «особливості» українського чемпіонату, і «Зоря» проти «Шахтаря» оптимальним складом не зіграє.