Які матчі УПЛ будуть найскладнішими для суддівства

Футбол України 30 Вересня, 20:08 329
Які матчі УПЛ будуть найскладнішими для суддівства
Очікування від суддівства 10-го туру чемпіонату України.

У десятому турі два матчі можуть створити проблеми у суддівського корпусу. Це гра «за 6 очок» «Волинь» - «Карпати» і матч лідерів першості «Шахтар» - «Зоря». У першому протистоянні може достроково визначиться головний претендент на «виліт» з Прем'єр-ліги (в разі поразки «Карпат»). У другому «Зоря» постарається скоротити відставання від «Шахтаря». Тим більше, що «Зоря» грати буде в гостях, але на своєму «домашньому» стадіоні в Запоріжжі.

Працювати на цих матчах будуть арбітри, досвід суддівства яких в Прем'єр-лізі не великий. Олександр Головков повинен обслуговувати матч «Волинь» - «Карпати». За віковими параметрами суддя досвідчений - майже 42 роки. Але в Прем'єр-лізі відсудив тільки 31 матч. Микола Балакін молодий - 27 років. Матч «Шахтар» - «Зоря» буде для нього 15 в Прем'єр-лізі. Вважається дуже перспективним і вже викликається на матчі під егідою УЄФА. Поки, правда, в якості запасного.

Жоден з них раніше не обслуговував зустрічі між нинішніми суперниками. Хоча в матчах цих команд з іншими клубами судді вже працювали.

У Рейтингу впливу арбітрів позиції Балакіна набагато кращі, ніж Головкова. Середня оцінка останнього, отримана за дві гри Прем'єр-Ліги - 3,28 бала.

За суддівства в нинішньому чемпіонаті Головкова зазначимо таке. Він судить дуже жорстко: 8 жовтих та одна червона картка в двох матчах. При цьому ряд його рішень з винесенням попереджень і фіксацією порушень виглядають непослідовно. З цієї причини, а також через невірно зафіксований в гольовому моменті офсайд, Євро-Рейтинг виставив йому низьку оцінку за матч «Сталь» - «Волинь» (4,10 балів). Крім цього, Головков, мабуть, є своєрідним «талісманом» «Олександрії»: всі три гри, на які він був призначений, команда виграла. А коли Олександр сам судив поєдинок «Олександрії», суперник був взагалі розгромлений. Можливо, якась особлива магія імен позначається.

Балакін, крім своєї перспективності, в яку вірить вже й УЄФА, судить в нинішній першості дуже добре. Середня оцінка його роботи в трьох матчах - 2,45 бала. Це найкраща, на пару з Монзуль, оцінка в нинішній першості.

З трьох поєдинків тільки в одному у Балакіна була посередня оцінка (3,10 бала) - в грі другого туру «Олександрія» - «Ворскла». У цьому матчі, на думку Євро-Рейтинг, Микола був занадто суворий (6 попереджень і пенальті), хоча і справедливий. Схожа манера суддівства відзначалася і в зустрічі «Сталь» - «Олімпік» (5 жовтих, одна червона картка і пенальті). Оцінка за матч тут краща: 2,95 бала. Зате в грі «Шахтар» - «Дніпро», виграної господарями «в одні ворота», Балакін відсудив просто еталонно - 1,30 бала, що є поки найкращою оцінкою серед арбітрів Прем'єр-ліги.

По інших призначеннях 10-го туру. З усіх «призначенців» виділяється Олександр Іванов, який входить до п'ятірки арбітрів з найбільшим «впливом» на результат поєдинку. Середню оцінку в 3,43 бала він отримав за підсумками суддівства всього лише двох матчів. Явних помилок не вчинив, але непослідовність і деяка нервозність була йому властива в обох іграх.

Відповідно до методики оцінки арбітрів, чим вищий бал, тим більше рішення рефері впливали на кінцевий результат поєдинку. І тим нижче якість його суддівства.

Євро-Рейтинг вважає, що в 10-му турі не повинно бути серйозних проблем з суддівством. Більшість з призначених арбітрів демонструють високу якість роботи. У той же час, в двох ключових матчах туру арбітрам необхідно буде продемонструвати всю свою майстерність, щоб не допустити результативних помилок і не мати істотного впливу на підсумок зустрічей.

Рейтинг впливу арбітрів - оцінка ступеня впливу суддів на кінцевий результат матчу. Оцінювання проводиться на основі інформації про вжиті арбітром під час гри рішення: призначення штрафних, пенальті, винесення попереджень, зарахування або скасування голів і ін.