Європейські клуби проти реформи Ліги чемпіонів

Світовий футбол 6 Жовтня, 14:53 537
Європейські клуби проти реформи Ліги чемпіонів
Європейська професійна футбольна ліга рішуче виступає проти планів із реформування Ліги чемпіонів.

Як відомо, в серпні УЄФА оголосив про низку змін у найдорожчому клубному футбольному турнірі, в тому числі з гарантованими місцями першим чотирьом командам чотирьох найсильніших ліг Європи відразу в груповому раунді Ліги чемпіонів, що залишає тільки 16 місць клубам із решти континенту.

Крім цього, УЄФА має намір надати місце в групах і колишнім переможцям турніру, незалежно від їх поточного рейтингу. Проти цих змін виступили клуби з усієї Європи, в тому числі Англії та Іспанії.

«Це через побоювання, що ці зміни призведуть до закритості Ліги чемпіонів і створення елітної ліги для провідних клубів Європи. Але ці зміни ще не набрали чинності. Новий президент УЄФА Олександр Чеферін вже сказав, що ці ідеї будуть переглянуті і я впевнений, що їх можна змінити», - цитує президента Європейської професійної футбольної ліги Ларса-Крістера Ольссона «Террикон».
«Існує вакуум на високих поверхах УЄФА, і я думаю, що найбільші клуби намагалися нав'язати свої погляди, які привели до цієї каші», - зазначив Олссон.

Відзначимо, що в сезоні 2016/17 на груповому етапі Ліги чемпіонів виступають 14 клубів з топ-четвірки еврорейтингу - Іспанії, Англії, Німеччини та Італії.