Футбольна математика. Туреччина — Україна

Збірна України 7 Жовтня, 10:11 1861
Футбольна математика. Туреччина — Україна | 19-27
MatchDay за допомогою «фітнес-звіту» Wyscout пояснює з точки зору цифр, як проходив по грі матч у Коньї: хто кого перебігав, хто з гравців «начимчикував» найбільше і у кого найвища середня швидкість.

Збірна Україна «перебігала» господарів поля

Всі гравці збірної України разом пробігли 120 кілометрів та 162 метри, в той час як у турків загальна дистанція — лише 113 кілометрів і 554 метри. Команда Шевченка переграла суперника і за командною швидкістю. У нас майже на кілометр більше роботи на швидкості від 20 до 24 кілометрів (5629 метрів у України та 4644 — у Туреччини).

Також у нас була набагато більша кількість «ривків» на швидкості більше 20 кілометрів на годину. Середня командна швидкість команди Шевченка — 6,9 км/год., Фатіха Теріма — 6,5 км/год. Тому якщо порівнювати матч із з автомобільною сферою, Шевченко мав об’їхати свого колишнього тренера і прийти на фініш переможцем.

Два різні тайми

Ви можете назвати мене «Капітан Очевидність», але і цифри яскраво свідчать, наскільки сильним був першим тайм для нашої збірної. І в той же час провальною друга половина матчу. Найкращим відрізком для збірної України, з точки зору командної швидкості, був період між 30-ю та 35-ю хвилинами. Саме тоді наші футболісти просто «літали» по полю. Але після цього пішов спад, результатом якого став пропущений м’яч на останніх хвилинах першого тайму. Найкращі показники у турецької збірної були на 70-й хвилині матчу, але команда Теріма все рівно не могла наблизитися до максимальних показників «синьо-жовтих». Після 70-й хвилини у господарів був невеликий спад, а потім знову підйом і зароблений пенальті, який став останнім голом у грі.

«У „бий-біжи“ ми грати не будемо»

Підзаголовок — пряма цитата головного тренера нашої збірної вже по завершенні матчу. У Коньї команда Андрія Шевченка трохи краще від суперника тримала м’яч: 56% проти 44%. Треба відзначити, що тезу головного тренера про ставку на комбінаційний футбол підтверджують і цифри: 63 довгі передачі за гру (довше ніж на 30 метрів) і 316 (коротші від 30 метрів) коротких, і все це при точності цих передач у 83%. Найточніші паси віддавав центральний оборонець «Шахтаря» Іван Ордець. За гру він зробив 51 передачу з точністю у 92%. В основному, Ордець віддавав короткі передачі: в його активі 44 короткі паси і сім довгих. Вихід Ордця важко було передбачити, зважаючи на наявнисть у команді такого сильного конкурента, як Євген Хачеріді. Але Шевченко зробив ставку на зіграність між гравцями донецького «Шахтаря».

Лідери «забігу»

Віктор Коваленко пробіг найбільшу дистанцію серед футболістів обох команд — 12 143 метри. Лідером у господарів був Мехмед Топал — 11 441 метр. На другому місці у складі збірної України — Андрій Ярмоленко. Але треба відзначити, що крайній інсайд «Динамо» пробіг найбільше на швидкості більше 20 кілометрів на годину — 1 197 метрів. Також Ярмоленко зробив найбільшу кількість ривків на такій швидкості — аж 68. На чотири менше — у нападника Артема Кравця.

Хто найшвидший?

Данні Wyscout свідчать, що найвищу середню швидкість мав півзахисник нідерландського «ПСВ» Олександр Зінченко. 48 хвилин він пересувався по полю з середньою швидкістю у 8,4 км./год. Найближчим до нього був лише Іван Петряк — 7,6 км./год. Також треба відзначити, що Зінченко пробіг найбільшу кількість метрів у першому таймі у складі обох команд — 6 522.