999 невідомих у рівнянні Україна - Косово

Збірна України 7 Жовтня, 14:30 1223
999 невідомих у рівнянні Україна - Косово | 19-27
Невже вам, футбольним вболівальникам, не цікаво – як, кому і в який спосіб дістануться ті 999 квитків на гру Україна – Косово?

9 жовтня 2016 року збірна України має зіграти матч відбору до ЧС-2018. Проти збірної Косово – на правах господаря, але фактично на нейтральному полі у польському місті Краків. На матч влада міста вирішила допустити всього 999 вболівальників. Як, кому, і через кого будуть розподілятися ці квитки на офіційному сайті Федерації футболу України – жодної інформації, з вуст офіційних осіб ФФУ – теж нічого. Ніхто не дивується, нікого не цікавлять відповіді. Але відмежуємося від емоцій.

Отже, лише факти і об'єктивне розслідування. 9 червня ФІФА постановила – футбольна збірна Косово гратиме відбірний турнір до ЧС-2018 і делегувала її в групу до збірної України. Перший матч цих суперників випав на 9 жовтня. Та є одна оказія – держава Україна не визнала незалежність Косово, а отже, її гравці приїхати до нас не можуть. У ФФУ дилема: якщо не визнати Косово, це дві технічні поразки (домашня та виїзна) по 0:3 і як мінімум погані стосунки з ФІФА. Бо футбол, як люблять наголошувати ФІФА та УЄФА, поза політикою. Отже, грати потрібно. Єдиний варіант – на нейтральному полі.

Однак і тут не все так просто. Не тільки Україна, а й багато держав Європи не визнали незалежність Косово. А грати можна лише там, де визнали. Більше того, потрібно виконати ще одну умову: матч може відбутися лише в тому місті, де б цього дня національна збірна тієї країни не грала свій матч. Два матчі, в один день, навіть на двох різних стадіонах, занадто велика проблема для місцевої влади. Згоден, ситуація для ФФУ була не проста, а до матчу було ще достатньо часу, щоб усе продумати та розглянути усі варіанти.

Вже наприкінці серпня у ЗМІ з'явилися новини – Україна може зіграти з Косово в Болгарії або Туреччині. До матчу з Косово на той момент було півтора місяці. Та потім ще цілий місяць ФФУ визначалася, де ж таки відбудеться матч. А за 18 діб до матчу раптом заявили: Україна точно не зіграє в Болгарії. Як, втім, і в Туреччині також. І ось нарешті 23 вересня офіційне повідомлення: «Україна зіграє з Косово у Кракові». Зазначалось навіть, що офіційна делегація ФФУ прибуде до цього міста для інспектування наявних у Кракові арен «Вісла» та «Краковія» з метою визначити, на якому саме стадіоні відбудеться матч. Себто, місто і країна є, але стадіон ще шукаємо.

До матчу з Косово – 16 діб! За три дні, 26 вересня, таки дочекалися. «Україна зіграє з Косово на стадіоні місцевого клубу Краковія», - повідомили у ФФУ. До матчу з Косово – 13 діб. А далі розпочинаємо гортати польську пресу.

30 вересня у місцевому виданні Gazeta Krakowska вийшла стаття про цей матч. Мовляв, представники клубу Cracovia, якому належить арена, подію не коментують, лише чекають дозволу мера міста. Газета додає, що квитки на гру між Україною та Косово вже реалізовуються через офіційний сайт ФФУ. Згідно з польськими законами, право на проведення та безпеку такої події належить місцевому воєводі. Це чиновник на кшталт нашого голови ОДА з тією лише різницею, що він та влада міста діють незалежно від Міністерства спорту та Федерації футболу країни.

Раптом того ж дня, 30 вересня, в українському інтернеті з'являються дивні чутки, мовляв, матч можуть перенести або взагалі зіграти без вболівальників. Офіційні представники ФФУ – мовчать. Час минає, ситуація напружена. Нарешті президент ФФУ Андрій Павелко прокоментував ситуацію: не з власної ініціативи, з ініціативи журналіста.

Він не надав жодних пояснень, лише констатував факт: «Україна таки зіграє в Кракові, але на трибуни пустять лише 999 вболівальників». Та вже наступного дня у тій же Gazeta Krakowska була опублікована нова стаття, завдяки якій багато чого з'ясувалось. Зокрема, у своєму коментарі виданню прес-аташе мера Кракова заявила, заявка на таку подію мала би надійти мінімум за 30 діб до початку матчу, а ФФУ звернулася набагато пізніше. Тобто формально поляки могли відмовити українцям в організації гри, адже мали для цього всі юридичні підстави. Але, зважаючи на ситуацію, погодилися.

Проте за однієї умови – вони встановлюють ліміт на вболівальників в кількості 999 осіб. У статті натякається, що з владою Кракова від ФФУ щодо продажу квитків ніхто не домовився, зате квитки на цю гру вона вже почала продавати. З приводу чого в Кракові дуже незадоволені.

Чи потрібні тут якісь питання? Та потрібні, і я готовий їх озвучити:

1. Чи знала ФФУ про термін у 30 діб для організації матчу?

2. Чи порадилася ФФУ із міською владою Кракова в організації матчу Україна-Косово?

3. Чому ФФУ не зробила жодних офіційних заяв на цю тему і не пояснила своїм же вболівальникам ситуацію з цим матчем?

Але найголовніше запитання я приберіг наостанок: як, кому і в який спосіб дістануться ті заповітні 999 квитків? Невже вам, футбольним вболівальникам, це не цікаво? Мені от дуже цікаво. Я не полінувався, зайшов на офіційний сайт ФФУ і нічого не знайшов. Знайшов лише ось таке: «Одна команда – одна любов!». Дивна якась любов. Вболівальники свою збірну однозначно люблять. Але чи збірна під орудою ФФУ відповідає їм взаємністю?

Костянтин АНДРIЮК