Збірна України. Команда не на одну годину...

Збірна України 10 Жовтня, 13:28 699
Збірна України. Команда не на одну годину...
Оглядач газети «Команда» Євген Гресь — про гру україської збірної проти збірної Косово.

«Перша перемога збірної під керівництвом Андрія Шевченка подарувала нам багато емоцій. Були і негативні, але запам'яталося останнє слово, коли команда, опинившись у непростій ситуації (швидше за все, функціональній), показала той самий характер, якого не вистачило в Туреччині, а наставник вчасно ввів у гру нових виконавців. Вдалі заміни в екстремальній ігрової ситуації - це вищий пілотаж тренерського мистецтва!

Втім, збірна Косово - це збірна Косово. Не з нею ми будемо боротися за вихід з групи, тому саме час позбавитися це емоцій і розібратися в тому, що сталося. Спробувати розібратися...

Втім, подивишся на дані по грі - і розбиратися ні в чому! Українці виконали 1 019 ТТД при бракові в 16%. Точність передач, а на цьому, судячи з усього, роблять акцент в штабі Андрія Шевченка, склала 89%. Цікаво виглядає розклад по володінню м'ячем. Вряди-годи на своїй половині поля ми тримали його лише 57%, а решту часу працювали з ним за центральним колом. Добре рухалися, відкривалися. Знову активно працювали у відборі (успішними виявилися 70% з них), своєчасно включали пресинг.

Варто звернути увагу і на те, що при всій своїй позиційної тактиці синьо-жовті знайшли можливість для проведення 18-ти швидких атак. Перший гол став наслідком саме такої атаки.

Втім, можливості футболістів не безмежні. У попередньому поєдинку (це було доведено цифрами, це визнав тренер) вони підсіли в останні 15 хвилин поєдинку. Вчора - після години гри.

У період з 60-ої з 75-ої хвилини збірна України:

- поступилася супернику в кількості ТТД, а сама грала з максимальним для себе в цьому матчі браком - 25%

- дозволила супернику володіти м'ячем

- програла в єдиноборствах і на підборах біля власного штрафного

- зробила чотири втрати м'яча на своїй половині поля, а всього за матч таких помилок було 10

- допускала багато помилок в передачах м'яча і не змогла проявити свою індивідуальну майстерність - нуль вдалих обведень

За бажання список можна продовжити, але, думаю, і цього буде достатньо. Важливо, ще раз підкреслю, що, на відміну від попередньої гри, знайшлися сили себе перебороти і розгорнути гру в інше русло. Інше питання, як буде вирішуватися проблема фізики в наступних матчах, коли, припустимо, тактика не піде, але ми не забуваємо, що це перший тренерський досвід Андрія Шевченка грати перший матч на четвертий день після виступу футболістів за клуб, а потім через два дні на третій. Зрештою, в обох поєдинках тренери робили, як на мене, планові заміни - знімали з гри одних і тих же виконавців, які не мають практики в клубі. З'явиться практика - з'явиться і варіативність замін.

У будь-якому випадку, прогрес у грі, в її структурі, очевидний. Видно, що в команді хороший клімат, всі один одного підтримують, немає скривджених. І немає недоторканних. Одного з лідерів збірної новий тренер, приміром, у трьох матчах замінив стільки разів, скільки його міняли в 17-ти (!) попередніх офіційних поєдинках за збірну.

Втім, найважливіша деталь - розвернутий основою до чужих воріт трикутник в середині поля. Ну і фланги захисту стали більш сучасними і атакуючими - цього нам точно раніше не вистачало. Загалом, з переможним почином вас, Андрій Миколайович!

По індивідуальних характеристиках футболістів збірної України, як завжди, окрема розмова»,— пише Гресь на своїй сторінці в Facebook.