Україна – Косово. Упередженість чи непрофесіоналізм арбітра матчу?

Збірна України 10 Жовтня, 14:36 732
Україна – Косово. Упередженість чи непрофесіоналізм арбітра матчу? | 19-27
Суддівський аналіз матчу Україна - Косово

Дозволимо собі на початок матеріалу винести заключні слова Мирослава Ступара щодо суддівства матчу Україна - Косово. Експерт, екс-арбітр ФІФА зауважив, що навряд чи подібна робота нідерландського судді – це упередженість, або ж планомірна робота щодо не допуску України до російського чемпіонату світу. »Такого бути не може», - відзначив Мирослав Іванович, пояснивши ті помилки, яких припускався Кевін Блом, банальним непрофесіоналізмом.

- Нідерландець, схоже, на нещодавньому референдумі голосував проти України, - віджартувався Мирослав Ступар на початку розмови. – А якщо серйозно, то свій невисокий професіоналізм Кевін Блом продемонстрував явно, - особливо в другому таймі. Спочатку арбітр проґавив епізод, коли косоварові Шала за накладку проти Коваленка вартувало продемонструвати елементарну жовту карточку. А відразу після того українці організували прекрасну атаку, Коваленко віддав передачу на хід Кравцю, проти того сфолили, а Блом, знехтувавши принципом переваги, зупинив гру, хоча українці могли атакувати далі. В таких тонких епізодах і проявляється низька кваліфікація судді.

Украина - Косово

На 55-й хвилині Ярмоленко на куті штрафного майданчика збірної Косова «напоровся» на захисника, який відносно Андрія знаходився повернутим спиною. Тут не можна говорити про те, що арбітр мусив фіксувати порушення правил і призначати у ворота косоварів одинадцятиметровий удар. Не було динаміки, не було умислу з боку гравця збірної Косова. Ярмоленко банально наткнувся на опонента.

Натомість, вже через дві хвилини, коли Бутко з правого боку увійшов до штрафного майданчика, прибрав м'яча під ліву ногу, а гравець збірної Косова Бернард Беріша наступив йому на гомілкостоп, Блом зобов'язаний був призначати пенальті. Замість цього арбітр дозволив продовжити гру.

На 61-й хвилині матчу, - продовжив Мирослав Ступар, - проти Євгена Коноплянки, який на швидкості увірвався до володінь Уйкані і готувався пробити, косовар зіграв неправомірним підкатом, заваливши Євгена на газон. Елементарне порушення правил, яке заслуговувало покарання у вигляді одинадцятиметрового удару.

Евгений Коноплянка (Украина)

На 76-й хвилині відбувся простріл до нашого штрафного майданчика, футболісти Косова апелювали до арбітра на рахунок гри рукою з боку Івана Ордеця. М'яч дійсно доторкнувся до руки Івана, але рука була притиснутою до корпусу, тому це не вважається порушенням правил. Нарешті, - каже Мирослав Ступар, - гол Руслана Ротаня арбітри відмінили справедливо. Коваленко знаходився на шляху м'яча, перекриваючи огляд воротареві. Віктор зігнувся, не торкнувшись снаряду, але свій вплив на ситуацію він здійснив. Тому в даному епізоді Блом та його асистент розібралися чітко, - відзначив експерт.

Україна, в підсумку, перемогла збірну Косова з рахунком 3:0, але навряд чи два пенальті, які арбітр не призначив у ворота нашого суперника, стали б зайвими. Цілком ймовірно, наприкінці турнірного шляху роль відіграватиме й різниця забити-пропущених. І якщо, до прикладу, хорвати косоварам в першому матчі «відвантажили» шість м'ячів, то ми – лише три.