Галл: «Нам треба припинити допомагати суперникам відбирати у нас очки»

Футбол України 12 Жовтня, 15:36 402
Галл: «Нам треба припинити допомагати суперникам відбирати у нас очки»
Наставник «Сталі» - про проблеми команди.

- Пауза в чемпіонаті безумовно піде всім нам на користь. Нам потрібно спокійно розібратися з тим, як ми провели початок сезону. Так, ми розраховували на більше. Безумовно, у нас були і є найвищі амбіції. Але ми віддаємо собі звіт в тому, що зараз наш шлях складається з дуже серйозних перешкод. І, звичайно ж, мені прикро, що ці самі перепони ми в більшості випадків створюємо собі самі.

Перш за все я хочу сказати, що коли команда не виграє - я звинувачую самого себе. Я ставлю питання в першу чергу самому собі. Чи все я зробив правильно, щоб отримати максимум інформації про стан справ у команді? Чи правильно я мотивую хлопців? Чи все розраховано вірно, коли ми готуємося до матчів? Може, я їм десь сказав мало до гри, або навпаки - десь було більше інформації, і вона була зайвою? У футболі таке буває: перевантажуєш гравця до матчу інформацією про суперника - начебто все зрозуміло, а на полі він не знає, що з цими знаннями робити, губиться і припускається помилок.

Звичайно, нам потрібно постійно розвиватися і в тактиці, і у виконавській майстерності. Нам дійсно потрібно рости. Але знову ж таки: якщо подивитися уважно на всі наші невдалі матчі, то в більшості ігор ми виглядали набагато краще, ніж наші суперники. У нас були відмінні моменти, які ми з легкістю втрачали, і з такою ж легкістю ми дозволяли забивати в свої ворота. Футбол складається з помилок, але їх на вже пройденому відрізку турніру у нас було надто багато. Більш того, ми самі собі їх придумували в тих епізодах, коли потрібно було грати простіше, стриманіше, і не дарувати очки нашим суперникам в тих матчах, які за змістом гри і так, як вона складалася, повинні були залишатися за нами.

Ми говоримо хлопцям, де ми сильні, а де краще утриматися від тих чи інших дій, зрештою, зіграти більш дисципліновано. Але це все в теорії. На жаль, на практиці, коли йде гра і помилки повторюються, достукатися до гравця, перебудувати його не завжди вдається. Згадайте наш матч з «Зорею»: все йшло за нашим сценарієм, ми вели в два м'ячі. Помилка - гол, далі - безглузде видалення, потім ще одне. Навіть удев'ятьох ми повинні були завершувати матч перемогою. Помилка в кінці, і як результат - всього один бал. Були й інші матчі, які, на жаль, складалися не на нашу користь навіть тоді, коли ми виглядали краще за опонента.

Ми багато говоримо про ефективність створених моментів. Потрібно забивати хоча б один з трьох або навіть п'яти, але у нас, на жаль, з цим поки що не все гладко. Гра з «Чорноморцем»: атакуємо, створюємо - а в кінці на табло рахунок не на нашу користь. Нам потрібно припинити допомагати суперникам відбирати у нас очки в тих матчах, коли ми граємо дійсно краще.

Очевидно, що ми ще не збалансовані в командній грі. Кілька футболістів приєдналися до нас по ходу сезону, і поки не всі до кінця розуміють - що ми робимо, як граємо. Хлопці банально не знають всіх можливостей своїх нових партнерів. Це теж проблема, яку вирішить тільки час, - сказав Галл.