Тренери «Динамо» вирушили до Мілану за новими знаннями

Динамо Київ 13 Жовтня, 10:58 852
Тренери «Динамо» вирушили до Мілану за новими знаннями
Паузу, пов'язану з матчами збірних команд, із користю провели тренери основної та молодіжної команд київського «Динамо» Гліб Платов, Віталій Кулиба та Антон Дяченко.

Вони вирушили до Мілану, побували на базі відомого футбольного клубу та познайомилися із всесвітньо відомою міланською лабораторією. Детальніше про поїздку розповів один із її учасників Гліб Платов:

- Ідею поїхати до ФК «Мілан» нам запропонував генеральний директор «Динамо» Резо Чохонелідзе. Під час паузи в чемпіонаті така можливість з'явилася, й ми її із задоволенням використали. Ми провели цілий день на базі «Мілана» та в лабораторії «Milan Lab», яка відома у всьому світі. Вона знаходиться на базі клубу, у спеціалізованому будинку. Там ми спілкувалися з її засновником Daniele Tognaccini, аналітиками, які там працюють, та іншими співробітниками. Нас ознайомили з історією становлення лабораторії та принципами її функціонування, показали обладнання та процес обробки інформації. Також ми ознайомилися з алгоритмами її перетворення й тим, як отриманий результат допомагає в побудові тренувального процесу, оцінці ігрових кондицій футболіста тощо.

- Що вас здивувало найбільше в лабораторії?

- Ми побачили високий рівень лабораторії, в неї вкладаються величезні фінансові ресурси. Багатомільйонне високотехнологічне обладнання найсучаснішого зразка дозволяє провести детальну діагностику футболіста та запобігти можливим проблемам зі здоров'ям, травмам, спадам у функціональному стані тощо. Зазначу комплексний підхід до спортсмена, як до цілісної системи. Ми дізналися багато нової інформації та побачили майбутні тенденції розвитку наукового підходу у футболі. Також побачили, в якому напрямку рухається розробка програмного забезпечення у футболі, як планується впровадження штучного інтелекту у процес оцінки стану футболістів зокрема й команди загалом.

- Чим ще займалися в «Мілані», крім відвідування лабораторії?

- Ми були присутні на тренуванні Примавери – однієї зі старших молодіжних команд клубу, спостерігали за тренувальним процесом, спілкувалися з деякими помічниками тренерів, які займаються науковою складовою процесу.

- Передасте отримані знання футболістам?

- Звичайно. Ми проведемо презентацію для всього технічного штабу «Динамо», своїх колег, на якій представимо всю наявну в нас інформацію, щоб усі могли з нею ознайомитися, дізнатися для себе щось цікаве, використовувати у своїй подальшій роботі та покращувати свій рівень. Упевнений, нові знання допоможуть нашим командам різних вікових груп підвищувати рівень гри, — розповів тренер в інтерв'ю офіційному сайту ФК «Динамо» Київ.