Герой футбольного дня. Євген Хачеріді

Динамо Київ 16 Жовтня, 12:05 470
Герой футбольного дня. Євген Хачеріді
Про гру Євгена Хачеріді в матчі «Чорноморець» - «Динамо».

Футбол – не та гра, в якій варто шукати логіки чи закономірностей. Але час від часу справедливість все ж бере гору над усім іншим. Вчорашній автогол Євгена Хачеріді в матчі «Чорноморець» - «Динамо» – то саме данина справедливості.

Ні, в цьому конкретному епізоді справа не у Хачеріді – справа в голі, на який «Чорноморець» напрацював, заслужив. Одесити хоч і не пробивали по площині воріт «Динамо», зате атак створили достатньо і десь доля повинна була нагородити «моряків». Нагородила в такий спосіб. А для свого підступного і знущального для «Динамо» плану обрала саме Євгена.

Евгений Хачериди (Динамо)

Інша справа, що перед очима – цілісний малюнок гри захисника. І якщо дивитися на матч в цілому, то Євгена Хачеріді навряд чи можна назвати заручником обставин. Тут швидше підходить визначення «слабка ланка», або «де тонко, там і рветься». Низка обрізок і неточних передач на власній половині поля, відсутність активності біля чужих воріт, гра на межі фолу біля воріт власних, яка лише через «прихильність» арбітра не призвела до вилучення та пенальті у ворота «Динамо». Відтак, разом з автоголом, всі ці фактори формують образ Євгена Хачеріді як одного з головних антигероїв вчорашнього поєдинку.

Звичайно, катастрофічно погано в складі «Динамо» зіграв не лише Хачеріді. Сльози на очі вболівальників «Динамо» навертала й гра Громова, Сілви, Рибалки, Федорчука. Але ж найболісніше сприймається саме невдача Хачеріді. Рибалка знизив свій рівень не вчора (та й в найкращі часи Сергієві не завжди вдалися матчі), Громов, Федорчук (як і Гладкий, якого в списку антигероїв поєдинку немає лише через його неучасть у грі) – то «наслідки» дивної селекційної політики «Динамо». А Хачеріді – це ж ніби складова хребта, основи «Динамо». Принаймні, так було раніше.

Евгений Хачериди (Динамо)

Євген – один з тих, до кого протягом останнього часу було найменше претензій. Євген не завжди, звісно, розумівся з головним тренером «Динамо» Сергієм Ребровим, але коли вгамовував емоції і виходив на поле, то майже ніколи команду не підводив (згадаймо хоча б прекрасні матчі проти «Челсі» в минулорічній Лізі чемпіонів). Нині ситуація змінилася докорінно. Хачеріді перестав бути острівцем надійності, перетворившись на вибухову суміш на кшталт Гармаша, Сидорчука, Макаренка, яка здатна як вразити суперника, так і самоліквідуватись.

І тут приходимо до висновку, що правий був Андрій Шевченко, довіряючи місце в основі збірної України Івану Ордецю, а не Євгенові Хачеріді. Принаймні, стоппер «Динамо» не переконав в іншому, хоча можливість для цього мав. Залишається лише вірити, що криза Хачеріді, - як і решти його клубних партнерів, - тимчасова.

Ігор Семйон