Експерт: «Арбітр зробив «Динамо» ведмежу послугу»

Динамо Київ 17 Жовтня, 12:20 824
Експерт: «Арбітр зробив «Динамо» ведмежу послугу»
Суддівський аналіз матчу «Чорноморець» - «Динамо».

Після матчу «Чорноморець» - «Динамо» на арбітра Ігоря Пасхала обрушився шквал критики. Молодого суддю звинуватили в «прихильності» до київської команди, киваючи на момент, коли Пасхал не призначив пенальті у ворота одеситів. Критика справедлива – Пасхал провалив матч. Але провалив він його по відношенню до обох сторін. Тобто, помилявся як на користь «Динамо», так і на користь «Чорноморця». Про це UA-Футболу в ексклюзивному інтерв'ю розповів експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

- Знайти виправдання роботі Ігоря Пасхала неможливо, - бере слово Мирослав Ступар. – На десятій хвилині Хобленко добре пройшов пів поля, увійшов до штрафного майданчик і рухався по його лінії. Євген Хачеріді, - випадково чи не випадково, - наступив Хобленку на п'яту. Олексій завалився на газон; Ігор Пасхал перебував поруч з епізодом, але чомусь не зреагував на нього. При цьому, Хачеріді сам підказував арбітрові про порушення правил, показуючи, що воно відбулося за межами штрафного майданчика. Але Пасхал все одно не зреагував. А це – чистий одинадцятиметровий удар.

Вважаю, - продовжив експерт, - що цим рішенням арбітр зробив «Динамо» ведмежу послугу. Якби Пасхал вказав на «позначку», а одесити забили б гол, то для «Динамо» виникла б стресова ситуація, яка б команду сколихнула. А так кияни весь матч провели мляво.

Момент на чотирнадцятій хвилині, коли Хачеріді віддав передачу назад на Віду, але Хобленко перехопив м'яча, увійшов з ним до штрафного майданчика «Динамо», вступив в боротьбу з Відою і впав на газон, чистий. Віда зіграв в тулуб суперника. Оскільки габарити хорвата більші, аніж габарити Хобленка, то природно, що на газоні опинився саме Олексій. Ігор Пасхал справедливо не призначив одинадцятиметровий.

І ще одна серйозна помилка Пасхала відбулася на 51-й хвилині – тепер уже на користь «Чорноморця», - зазначив Мирослав Іванович. – «Динамо» захищалося, м'яча отримав Мораєс і зі своєї половини поля віддав довгу передачу на хід Громову. Швидкий Артем увійшов до штрафного майданчика, але його наздогнав Данченко, який намагався в підкаті вибити м'яча з під-ніг опонента. Проте, гри у м'яч не відбулося. Данченко в'їхав в ноги Громову, за що Пасхал повинен був призначати одинадцятиметровий удар у ворота «Чорноморця». Але не призначив. Арбітр банально відстав від епізоду, не встигнувши за швидкістю контратаки. На жаль, промовчав і асистент.

Варто згадати й епізод, коли м'яч потрапив в руку Хочолаві, а гравці «Динамо» почали апелювати до арбітра. Але тут Пасхал розібрався вірно. Хочолава притиснув руку до корпусу, м'яч летів йому в спину і просто влучив у руку. Порушення правил не було.

Пасхал зарекомендував себе стабільним, розсудливим арбітром. Але цей матч йому відверто не вдався. Дві помилки з не призначенням одинадцятиметрових кидають тінь на репутацію молодого судді, - резюмував експерт.