Момент істини для «Динамо»

Динамо Київ 19 Жовтня, 13:53 800
Момент істини для «Динамо»
Sport.ua оцінює перспективи киян у вирішальних матчах Ліги чемпіонів.

Перспективи київського «Динамо», як єдиного учасника Ліги чемпіонів від України, безумовно викликають найбільший інтерес уболівальників. Майбутні спарені ігри проти португальської «Бенфіки» стануть визначальними для турнірної долі киян у розіграші найпрестижнішого турніру Європи. У зв'язку з цим цікаво оцінити перспективи підопічних Сергій Реброва напередодні цих матчів. Проведений напередодні матч проти одеського «Чорноморця», звичайно, не може бути строгим мірилом, проте деякі тактичні елементи можуть дозволити більш чітко оцінити перспективи киян у вирішальних матчах проти португальців.

ПРОБЛЕМНИЙ ВИХІД В АТАКУ

«Ми всі повинні задуматися», - сказав Сергій Ребров після нічийної гри проти одеського «Чорноморця». При цьому наголосивши на поганій грі в першому таймі, тренер «Динамо» хотів підкреслити не дуже вдалі дії своїх гравців на стадії виходу в атаку. Слід зазначити, що для киян ця проблема не нова і частково посилюється обраною командою стратегією гри, яка передбачає поступальний вихід в атаку через розіграш опорного півзахисника (Рибалки) з гравцями оборони. У більшості ігор національного чемпіонату саме це є причиною помітної переваги киян в контролі м'яча, яка досягається за рахунок його контролю на своїй половині поля.


Передачі Рибалки в матчі проти «Бешикташа». Більшість із них (зелені - точні, червоні - неточні, жовті - загострюючі) направлено на розподіл атак поперек поля.

На даній стадії у динамівців сьогодні часто зустрічаються помітні проблеми, які можуть посилитися внаслідок досить активних дій у високому пресингу, які властиві «Бенфіці». Як показує практика, Рибалка непогано справляється з функціями регулювання напряму атак, переводячи м'яч з флангу на фланг. Однак він не проявляє себе як диспетчер вертикальної доставки м'яча в атакуючу лінію. Однаковою мірою це і тактична, і кадрова проблема «Динамо» - на сьогодні вихід в атаку через взаємодію Рибалки і захисників є налагоджений механізм, який немає сенсу руйнувати, якщо ви не збираєтеся міняти ігрову філософію команди. Єдиний вихід - забезпечувати максимальну ефективність і точність передач на цій фазі розіграшу за рахунок більш грамотних відкриттів півзахисників між лініями оборони суперника. У цьому сенсі проведений проти «Чорноморця» матч виявився досить показовим.


Найважливішим компонентом гри киян в атаці стане успіх у відкриванні півзахисників центральної зони. У грі проти «Чорноморця» неточність в передачах на їхню адресу, а також у поперечних переведеннях м'яча часто ставала причиною контратак суперника.

Одесити в цілому самі по собі будують гру в контратакуючій манері, з акцентами на строгі позиційні дії в усіх видах оборони. Однак в грі проти «Динамо» підопічні Олександра Бабича були дуже активні в перехопленні м'яча в центрі поля - саме тут центральними півзахисниками Києва часто допускалися втрати, які призводили до швидких контратак суперника. Характерно, що втрати м'яча в більшості випадків відбувалися не при атакуючих вертикальних передачах (що можна було б прийняти), а при поперечних переведеннях м'яча. У зв'язку з цим думається, що найголовнішим завданням динамівців у реалізації обраної ними моделі гри є підвищення якості виходу в атаку. Рішенням може стати більш висока інтенсивність у відкриванні між лініями оборони суперника центральних півзахисників, що діють вище Рибалки.

КАДРОВІ ПРОБЛЕМИ

Внаслідок травм Гармаша і Буяльського в минулому матчі в центрі поля «Динамо» діяли Сидорчук та Федорчук. Саме тому відпрацювання тактичних елементів у відкриванні при переході в атаку для «Динамо» напевно виявиться найбільшою проблемою.

Старт поточного сезону показав, що відхід Теодорчика і Кравця просто-таки розорив атакуючу лінію «Динамо», яка і без того зазнавала дефіциту ефективності в грі на завершенні атак. Ставка на Мораєса, який отримав свого часу багато авансів, поки працює не дуже добре, що не в останню чергу викликано практичною відсутністю альтернативи цьому форварду. Як показують виконані футболістом ТТД, Мораєс досить багато зміщується в глибину поля і на фланги, однак це не призводить до загострення гри в його напрямку. Мабуть, як і з ситуацією з відкриванням центральних півзахисників, ми встаємо перед проблемою тактичного організаційного характеру.

ГРА НА СТАНДАРТАХ

Ключовий елемент для загострення гри на «стандартах» - «нестандартна» гра в атаці з кутових або штрафних. Особливий успіх такі дії приносять в грі проти команд, що обороняються тут позиційно. Різкі передачі на гравців, які вириваються на випередження, або відіграші у вільні зони часто дозволяють зруйнувати строгий позиційний порядок суперника, що обороняється, зводячи до мінімуму всі переваги позиційної гри.


В обороні на кутових «Чорноморець» і «Бенфіка» діють однаково позиційно. Гра Хамшика на випередження в ближній зоні воротарського (знизу) дозволила «Наполі» забити.

Саме в акцентах на гру такого роду слід робити акцент атакуючій команді, що з успіхом було продемонстровано киянами в минулій грі в Одесі, де був забитий гол в атаці з кутового. У цьому сенсі проведена гра якраз може виявитися показовою, оскільки «Бенфіка» також діє на кутових у позиційному ключі. Більш того, в минулу гру проти «Наполі» португальці пропустили один із м'ячів саме після подачі кутового, де на випередження в ближній зоні зіграв Хамшик.

ОБОРОНА

З відновленням Сілви і переходом Віди в центр, дана лінія «Динамо» викликає набагато менше побоювань. Рухливість Віди багато в чому дозволяла нейтралізувати небезпеку, що виникала внаслідок швидких атак «Чорноморця». Озираючись назад, слід визнати прогрес цього захисника з хорватських часів, що, до речі, далеко не завжди відбувається з легіонерами київського клубу. Хачеріді ж, незважаючи на прикру помилку в Одесі, залишається одним з найефективніших гравців УПЛ в оборонній грі, в тому числі в повітрі. Загалом можна визнати, що напередодні протистоянь з «Бенфікою» лінія оборони «Динамо» викликає найменші побоювання.

На основі перерахованих ігрових факторів можна припустити, що вирішальною для «Динамо» стане ефективність в атакуючій грі, а також винахідливість на стандартах. З огляду на те, що перший матч кияни проводять проти «Бенфіки» вдома, це набуває особливого значення. Футболістам атакуючої групи слід максимально додати в активності, але насправді це залишить для «Динамо» перспективи на єврокубкову весну.

Ігор ЗАЙЦЕВ