Юрій Бакалов: «Реброву потрібно поговорити з гравцями по-чоловічому»

Динамо Київ 24 Жовтня, 20:49 572
Юрій Бакалов: «Реброву потрібно поговорити з гравцями по-чоловічому»
Екс-тренер київського «Арсеналу» і футбольний експерт розповів про причини ігрової кризи в «Динамо».

- Про те, що відбувається в «Динамо», ми можемо тільки здогадуватися. Коли немає інформації, то гадати на кавовій гущі немає сенсу. Те, що у «Динамо» багато чого не виходить, це вже не секрет, це багато хто відзначає. У команді в центрі поля немає креативщика, який може зв'язати оборону з атакою. У два чемпіонських сезони «Динамо» грало за схемою, коли два центральних півзахисника по ширині розсуваються, а Рибалка опускається і починає атаки. Але він був сполучною ланкою між лінією оборони і початком атаки, але ніяк не гравець, який загострює. А проблеми «Динамо» - це атакуюча ланка. Останнім часом, якщо Андрій Ярмоленко не створює своїм рухом, або гострим відкриванням, або індивідуальними діями момент, то моментів у «Динамо» немає. Не секрет, що у команди немає хорошого нападника. Подивіться, скільки нападники киян забивають. Розраховувати на одного Андрія? Ну, вибачте, він тягти все і вся не може. Бувають у нього ігри і хороші, і погані, але все одно вся атака тільки через нього. До цього вже всі пристосувалися, а перебудування тактичного у команди немає. Мені, звичайно, не з руки радити Сергію Реброву, але, напевно тактику потрібно міняти, виходячи з того, які футболісти у тебе є в наявності.

- Ребров постійно говорить, що деякі його футболісти втратили мотивацію, що в такому випадку робити тренеру?

- Я стикався з таким. Але тоді в «Арсеналі» гравцям не платили зарплату, не було в клубі благополуччя. І тоді можна було говорити про мотивацію або не мотивацію. І тут багато що залежить від тренера, який повинен в індивідуальних бесідах, або ще якось доносити свою позицію до гравця, щоб поміняти атмосферу в колективі. Зараз багато говорять про те, що з команди пішло багато футболістів, але за великим рахунком, тільки Велозу і Драгович були гравцями основи «Динамо». Всі решта - це гравці, які виходили на заміну, або були в оренді. Виходить, що в команді Реброва залишилися всі ті ж футболісти. А мотивація? Футболісти грають в київському «Динамо»! Я не знаю, яка ще додаткова мотивація повинна бути. Сама назва клубу має мотивувати гравців! Якщо так не відбувається, то значить, причина в чомусь іншому.

- Ви розумієте, які гравці «Динамо» втратили мотивацію, які не хочуть грати?

- Я б таким категоричним не був. Немає в команді футболістів, які вже зовсім не хочуть грати. Інший момент, останнім часом багато говорили про те, що потрібно орати, працювати на тренуваннях, а тут вже багато що залежить від тренера, як він може поставити себе в колективі, щоб на тренуванні віддавалися повністю. Потрібно сісти і по-чоловічому поговорити.

А далі вже потрібно виходити із завдань, які буде ставити команда. Традиційно для «Динамо» друге місце в чемпіонаті - це провал і трагедія. Тому тут вже потрібно думати, кого відпускати, кого утримувати. Але я не бачу в цьому складі «Динамо» футболіста, який не хоче грати.

- У порівнянні з попереднім сезоном не показують таку ж гру Рибалка, Буяльський, Гармаш, Гусєв зовсім не потрапляє до складу. Про що це може говорити?

- Якщо люди виходять в плей-офф Ліги чемпіонів, є провідними футболістами не тільки «Динамо», але і збірної, а потім на якомусь етапі у них трапляється провал, то в цьому я бачу провину не тільки футболістів. Я б не хотів називати прізвища. Це стосується не тільки перерахованих хлопців, а й інших, у яких з минулого року до сьогоднішнього моменту йде не прогрес, а регрес. А це значить, що розібратися потрібно не тільки в футболістах.

- Тобто ви вважаєте, що потрібно міняти тренера «Динамо»?

- Це не моя справа говорити про те, змінювати чи не змінювати тренера. Швидше за все, Сергій Станіславович в своїх останніх інтерв'ю дає посил футболістам. Так само було, коли Маркевич прийшов в «Дніпро» після Рамоса. Тоді дніпряни стали виглядати не так, не пішла гра, втрачали очки. І тоді Маркевич називав футболістів навіть плюшевими іграшками. Так він хотів через пресу дати посил гравцям, щоб вони зрозуміли, що потрібно переглянути ставлення до себе. І результат ми знаємо - фінал Ліги Європи. І, можливо, зараз в своїх інтерв'ю Сергій Станіславович намагається таким чином футболістів струсити. Після двох чемпіонських років, здавалося, що так і далі буде рухатися. І, можливо, хтось із хлопців переоцінив себе, свою значимість. І я згоден з Ребровим, що в команді повинна бути конкуренція. Тому що зараз деякі гравці можуть думати, що у них за спиною нікого немає, значить можна знизити вимоги до себе. Тому я вважаю, що Ребров робить правильно, кажучи про мотивацію футболістів, щоб вони себе трошки розлютили.

- З'явилася інформація, що Ігор Суркіс змінив завдання для «Динамо», тепер їх влаштує друге місце. Це означає, що навіть президент клубу вже не вірить в команду. Як бути в такому випадку?

- Це тільки чутки. Мені здається, що навряд чи Суркіс знизив завдання для «Динамо». Що «Шахтар», що «Динамо» вже привчили, що для них других місць немає ні в одному з внутрішніх турнірів. Можливо, в Лізі чемпіонів завдання не максимальне, але все може бути. Тому я думаю, завдання киян залишилися колишніми, такі клуби знизити планку не можуть апріорі.

- Віктор Скрипник був би хорошим тренером для «Динамо»?

- Я не знаю. Я до нього добре ставлюся, але я не бачив роботу Скрипника, не знаю його думок, як він веде тренувальний процес. І порівнювати Скрипника та Реброва, напевно, не етично. Я впевнений, що в «Динамо» про зміну тренера рано говорити.

- Чого може досягти нинішнє «Динамо» в цьому сезоні?

- Я провісник, звичайно, слабенький. Але я все-таки оптиміст. Для «Динамо» нічого не втрачено, але все в їх руках, і в чемпіонаті, і в Лізі чемпіонів. Начебто в ЛЧ «Динамо» вже поховали, мовляв безнадія. Але дивіться, попереду ще три матчі, і кияни можуть зібратися і виграти три гри, а це 9 очок. Паралельно суперники гратимуть між собою і втрачати очки. Так що, все можливо. У чемпіонаті те ж саме. У нас тільки розпочалося друге коло, відрив від «Шахтаря» в 8 очок здається великим, але потім же ще раунд плей-офф. Все можна ще виправити. Весна ще дуже далеко. Потрібно дивитися, як перезимують інші команди, які зміни будуть у «Шахтаря», «Зорі». Так що все зараз тільки в руках «Динамо».

- Як ви оціните розмову гравців «Динамо», зокрема Ярмоленка, з фанатами після матчу з «Олександрією»? Увірвався терпець вже і уболівальників...

- Якщо вже вболівальники не витерпіли, то складно щось оцінювати. Раніше ж вболівальники з футболістами «Динамо» так і не розмовляли, але зараз накипіло. Так, може бути, це було негарно, на підвищених тонах, але хлопці повинні розуміти уболівальників, які їх підтримують, які їздять за ними. Це ж не проста штука - добиратися в інше місто, і потім спостерігати, як твоя команда виглядає, м'яко кажучи, слабенько. А те, що Андрію висловили... Було видно, як він переживав після гри, був засмучений, і почути в свою сторону такий негатив, тим більше нецензурно, це важко, ось він і завівся. Думаю, що в іншій ситуації і Андрій, і вболівальники спілкувалися б по-іншому. Я не виправдовую ні тих, ні інших, але ці висловлювання фанатів - це ще один аргумент для хлопців, щоб забувати невдачі, здригнутися і працювати. Просто давайте будемо відверті, зараз в чемпіонаті «Шахтар» виглядає набагато сильніше і справедливо займає перше місце. Значить киянам потрібно щось переглянути. Я не буду давати поради, там люди грамотні, розберуться, - цитує Бакалова «КП в Украине».