Скала (Стрий) - Арсенал-Київ (Київ) - 1:1
Першими відкрили рахунок господарі вже на 7-й хвилині, коли простріл з правого флангу Ігоря Бровка в один дотик замкнув Дмитро Скакун. Після забитого голу господарі вже вкотре знову почали грати за рахунком. Гравці «Скали» зупинилися, притиснулися до своїх воріт, за що й були покарані. І добре, що лише одного разу. На 22-й хвилині Есеола Адерінсола, отримавши передачу від Кирила Матвєєва, вискочив по центру на ударну позицію і з лінії воротарського майданчика розстріляв Романа Герича. Після цього, та й до гола, «каноніри» могли забивати ще не раз, однак в одних епізодах в завершальній фазі діяли неточно, або ж «Скалу» рятував Роман Герич. А коли й він не міг допомогти своїй команді, на порятунок приходила найкраща подруга: поперечина. Так було двічі.
Після перерви «малиново-зелені» вийшли зовсім іншою командою Господарі не лише вирівняли гру, але й наполегливо йшли вперед, шукаючи щастя в атаці. Вже в дебюті другого тайму міг забивати Пришнівський, якого виводив на правому фланзі на удар Ігор Бровко. Володя пробив поруч із дальньою стійкою. На 59-й хвилині, після подачі зліва Скакуном, круглий влучив у поперечку.
Текст - «Скала».
Голи: Скакун, 7 - Есеола, 22.
«Скала»: Герич, Подоляк, Бондаренко, Баранов (Максимович, 51), Скакун, Клименко, Цюцюра, О.Білий, Білоус, Бровко (Рябушко, 85), Пришнівскій (Шваб, 59).
«Арсенал-Київ»: Сітало, Голіков, Аксьонов, І.Білий, Гетьман, Турчанов, Кізілатеш (Пилипенко, 86), Матвєєв, Черненко, Семенюк (Симчук, 78), Есеола.
Попередження: Білоус, 27, Максимович, 58 - Гетьман, 32, Кізілатеш, 40, Есеола, 42, Матвєєв, 45 + 3, Сітало, 58, І.Білий, 79, Голіков, 89.
«Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) -» Інгулець» (Петрово) - 3:1
Голи: Малєй, 38, Кирієнко, 65, Воробей, 77 - Покотилюк, 67
«Інгулець»: Гришин, Кретов, Мучак, Волчков, Ковтун, Даценко, Покотилюк, Дячук, Панасенко (Алексанов, 14, Шарко, 80), Сітчінава, Колесников (Нвамора, 68).
«Гірник-Спорт»: Крюков, Моісеєнко, Гарбар, Ламко, Гаращенков, Марусич (Демидов, 64), Воробей (Пернацкій, 90 + 2), Яворський, Павлик, Малєй, Кирієнко.
Попередження: Гарбар, 33, Воробей, 76, Демидов, 89 - Сітчінава, 46
Вилучення: Кретов, 11 (явне позбавлення можливості забити м'яч)
«Десна» (Чернігів) - ФК «Полтава» - 0:1
На 4-й хвилині гри Картушов легко пройшов по правому флангу і прострілив уздовж штрафного майданчика, але Кринський вчасно вийшов з воріт і перехопив передачу, але ж Філіппов вже був готовий замкнути простріл. У відповідь гості провели свою атаку - Соломка обіграв Чорноморця і пробив, але під м'яч кинувся Максименко і заблокував удар.
Перший удар в створ в активі «Десни» - на 9-й хвилині гри Чепурненко наважився на дальній удар, сильно, але прямо в руки воротаря. Кринський не відразу зафіксував м'яч, але другим дотиком таки накрив його і не дозволив Філіппову зіграти на добиванні. І тут же номінальні господарі матчу провели ще одну атаку - Фаворов здійснив рейд по правому флангу і пробив з гострого кута - м'яч потрапив у сітку із зовнішнього боку воріт.
В кінці першого тайму забила «Десна» - Філіппов відгукнувся на передачу Чорноморця і другим дотиком відправив м'яч сітку воріт. Але секундою раніше боковий арбітр підняв прапорець, зафіксувавши офсайд у нападника Десни. І тут же Полтава провела швидку контратаку - Соломка пройшов по правому флангу і віддав у центр штрафного на Трояновського - Євген метрів з десяти пробив Махновського - 0:1. Перший удар в створ воріт «Десни» виявився результативним - «Полтава» виграла перший тайм з мінімальним рахунком.
В середині другого тайму Полтава залишилася в меншості - екс-гравець «Десни» Максим Лещенко отримав дві жовті картки буквально за п'ять хвилин. Спочатку захисник «Полтави» зірвав швидку контратаку сіверян, а потім грубо зіграв проти Фаворова, як результат - червона картка. Проте, на післяматчевій прес-конференції Юрій Ярошенко зазначив дії захисника в грі, на думку наставника «Полтави» Лещенко відіграв гідно, а ротація Кушніренко та Лещенко стала ключовою (Кушніренко грав справа, а Лещенко зліва в захисті).
Але навіть в більшості «Десна» не змогла забити. Юрій Ярошенко вибудував гру своєї команди від оборони, а про атаку полтавчани практично і не думали, і це принесло результат. Незважаючи на численні моменти, «Десна» так і не змогла забити, а воротар «Полтави», напевно, зіграв поки що кращий свій матч в кар'єрі, що і відзначили обидва наставника після гри.
Текст - «Десна».
Гол: Трояновський, 43
«Десна»: Махновський, Фаворов, Братков, Максименко, Чорноморець, Щедраков (Мельник, 67), Акімов (Банасевіч, 54), Чепурненко, Картушов, Волков (Бовтрук, 76), Філіппов.
«Полтава»: Кринський, Кушніренко, Дмитренко, Ковтун, Лещенко, Вовкодав, Лісовий, Дегтярьов (Іванов, 86), Зеленевіч, Трояновський (Леонідов, 82), Соломка (Недоля, 60).
Попередження: Лещенко, 65, Філіппов, 79
Вилучення: Лещенко, 78 (друге попередження)
«Тернопіль» - «Миколаїв» - 2:1
Голи: Черворнецкий, 62, Бабич, 69 - Саркісян, 14 (пен.)
«Тернопіль»: Воробей, Полянчук, Шаповалов, Курило, Бабич, Клекіт, Вонс, Червонецкий, Богданов, Солонинко, Дорі (Гром'як, 90).
«Миколаїв»: Чумак, Дударенко, Сартіна (Кошелюк, 55), Павлов, Буличов, Бессалов (Момот, 46), Саркісян, Ковальов, Рогозінський, Берко, Лакуста.
Попередження: Воробей, 90+3 - Бессалов, 35, Момот, 68, Ковальов, 90+3
«Геліос» (Харків) - ПФК «Суми» (Суми) - 1:0
Гол: С. Кравченко, 43.
«Геліос»: Волинець, Чередниченко, Лухтанов, Лобойко, В. Кравченко (Цапій, 80), Комарницький, Луценко, Глушицький (Кіча, 90 + 2), Субочєв, С. Кравченко, Семенець (Масалов, 71).
ПФК «Суми»: Литвиненко, Медведєв (Приходько, 71), Суходуб, Бородай, Процишін, Лучик, Брікнер, Койдан (Разуваєв, 86), Гребенюк, Душин, Богачов (Федосов, 78).
Попередження: Кравченко, 29, Субочєв, 35 - Суходуб, 25, Богачев, 25.
«Авангард» (Краматорськ) - «Оболонь-Бровар» (Київ) 3:1
Ближче до кінця тайму перевага гостей у володінні м’ячем стала відчутнішою, а одна з атак нарешті принесла результат: Юрій Бровченко отримав м’яч на правому фланзі, обіграв захисника і подав у воротарський — Антон Шевчук головою переправив кулю у сітку — 0:1. На перерву «біло-зелені» пішли за мінімальної переваги в рахунку.
Друга половина поєдинку розпочалася весело. Доволі швидко господарі зуміли відновити статус кво, а Назарій Федорівський несподівано зіграв незграбно: Стефурак прострілював з флангу, Назарій вирішив упіймати м’яч, але зробив це невдало і той залетів у ворота — 1:1. Швидкий гол додав психологічної впевненості футболістам «Авангарда», вони відчутно збільшили темп гри та пішли вперед. Натомість гравці «пивоварів» чомусь сіли до власних воріт. Такий перебіг подій призвів до катастрофи. Після першого пропущеного відразу прийшов і другий: подача в штрафну, гравець у чорній футболці головою переправив сферу на дальню штангу, де Полюлях спокійно переграв Федорівського і вколотив м’яч у сітку — 2:1. «Біло-зелені» посипалися і за другим послідував і третій ляпас: знову навіс, верхова боротьба, яка завершилася крахом — Собко головою відправив м’яч у ворота… До закінчення зустрічі, не дивлячись на заміни, «Оболонь Бровар» так і не зумів виправити положення і створити бодай один небезпечний момент біля володінь Денчука.
Текст - «Оболонь».
Голи: Стефурак, 49, Полюлях, 56, Собко, 63 - Шевчук, 38
«Авангард»: Денчук, Єрмаков, Мірошник, Ульянов, Євдокимов (Агапов, 39), Воробей, Полюлях, Малюк, Собко (Стеценко, 70), Тимофієнко, Стефурак (Є.Коваленко, 90).
«Оболонь-Бровар»: Федорівскій, Пінчук, К.Коваленко, Аблітаров, Шевченко, Проневич, Бровченко (Ткач, 75), Сахнюк (Єременко, 64), І.Коваленко, Шевчук (Корольчук, 65), Продан
Попередження: Малюк, 44; Тимофієнко, 69; Полюлях, 73 - Сахнюк, 51.
«Колос» (Ковалівка) - «Іллічівець» (Маріуполь) 0:1
Вже з перших хвилин команди ударами перевірили готовність голкіперів одна одної. Першу небезпеку біля воріт суперника створили гості: Фомін завдавав завершального удару головою, однак на місті впевнено зреагував Антон Яшков і намертво зафіксував м’яч у руках. Поступово ковалівці, за палкої підтримки своїх вболівальників, почали перебирати ініціативу до своїх ніг, безпосередньо нав'язувати супернику свою гру. У другій половині другого тайму класного удару завдавав Євгеній Морозко: Задоя виконав зрячу діагональ на Євгенія з глибини центра поля, Морозко втік від свого опонента та пробив з-за меж штрафного. На 60-й хвилині Кісіль класно з підкруткою пробивав у дальній кут, однак м’яч розминувся поруч зі стійкою. Всі інші наміри завдати удару поблизу воріт захисники «Колоса» встигали нівелювати. За кілька хвилин вже захисник ковалівців Боровець завдавав дального удару – неточно. А вже за хвилину гості провели результативну контратаку: Кісіль зумів виконати навіс з флангу на Кожанова, той головою завдавав удару по воротах. Яшков зумів відбити удар, однак з добиванням голкіпер «Колоса» був безсилим. Фомін опинився тут як тут, і ногою проткнув м’яч повз Яшкова – 0:1.
Текст - «Колос».
Гол: Фомін, 65
«Колос»: Яшков, Гаврилюк, Лисицький, Семенко, Боровець, Задоя, Чегурко (Коропецький, 73), Зуєвич (Рябов, 46), Гавриш, Морозко, Ковталюк (Коровіков, 61).
«Іллічівець»: Худжамов, Насонов, Сидоренко, Вакуленко, Цюпа, Кольцов, Мишнєв, Лебеденко, Кисіль, Кожанов (Дорошенко, 90 + 2), Фомін (Нехтій, 78).
Попередження: Задоя, 48, Гаврилюк, 58 - Вакуленко, 8, Насонов, 59, Лебеденко, 90.
«Буковина» (Чернівці) - «Черкаський Дніпро» - 0:0
Перший небезпечний момент у грі на 5-ій хвилині створили черкащани: Олександр Ковпак, замикаючи головою флангову подачу від Олега Синьогуба, пробив повз ближню стійку.
Насиченою в ігровому плані стала остання третина першої половини. Спочатку Олександр Цибульник дальнім ударом спробував перевірити пильність голкіпера чернівчан Ігоря Філіпенка. А вже за хвилину «Буковина» силами Андрія Шишигіна вибігла в дуже гостру контратаку, яку на останньому рубежі «запоров» Ігор Бугай.
За п'ять хвилин до перерви стався ключовий епізод тайму. Головний арбітр матчу Олександр Шандор за тактичний фол в центрі поля вилучив Андрія Скарлоша, показавши йому другий гірчичник. Дивне рішення, яке залишило «Черкаський Дніпро» у меншості.
Після перерви Олександр Кирилюк вимушений був зняти Ковпака і заповнити центр поля Денисом Баланом. Спроби гравців «Буковини» скористатися чисельною більшістю були марними. В одному із епізодів голкіпер дніпрян Максим Кучинський, вчасно залишивши свої володіння, зірвав ймовірний вихід Тараса Сивки один в один.
На 78 хвилині суддя вирівняв гру, видаливши зі складу господарів Сивку за, знову ж таки, дивну симуляцію. Друга жовта картка гравцю в жовто-брудній формі подарувала «білим» ковток повітря. Черкащани витіснили зі своєї половини «Буковину» та мали гарний шанс вирвати перемогу. На 85-ій хвилині Роман Гончаренко, підключившись на розіграш кутового, небезпечно зрізав головою м'яч у дальній кут, проте воротар «Буковини» Ігор Філіпенко парирував підступний удар.
Текст - «Черкаський Дніпро».
«Буковина»: Філіпенко, Темерівський, Жовтюк, носаря, Шишигин, Сніжко, Скоблов, Сівка, Немтінов (Раца, 71; Дацюк, 90 + 1), Бойчук, Бугай.
«Черкаський Дніпро»: Кучинський, Шопін, Гончаренко, Тарасенко, Давидов, Цибульник, Савченко (Ямпіль, 75), Мединський (Батальський, 82), Скарлош, Синегуб, Ковпак (Балан, 46).
Вилучення: Сівка, 77 - Скарлош, 42 (повторні попередження).
Підготував Владислав Стародубець
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!