Футбол України 1 Листопада, 09:34 593
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів тринадцятого туру Ліги Парі-Матч | 19-27
Суддівський аналіз матчів 13-го туру чемпіонату України.

Тринадцятий тур Ліги Парі-Матч виявися багатим на моменти, в яких арбітрам належало проявити своє вміння трактувати боротьбу в штрафному майданчику. Не обійшлося також без незадовільної роботи окремих асистентів арбітрів. Розповідає експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

«Ворскла» – «Олександрія» 2:2
Головний арбітр – Євген Арановський (Київ)

Мирослав Ступар. Арановському завжди не щастить у Полтаві. Тут на його плечі випадає чимало роботи, яку він далеко не завжди виконує якісно. Ось і в цьому матчі було так само. Крім того, проблеми мав й асистент Приступа, який двічі просигналізував про офсайд, якого не було.

На 37-й хвилині Приступа зірвав вихід на ворота «Олександрії», коли Дітятьєв добре підключився до моменту, але асистент просигналізував про офсайд, якого не було. Був інший гравець у положенні «поза грою», а Дітятьєв в ньому не перебував.

На 12-й хвилині відбувся цікавий момент. Воротар «Олександрії» Леванідов взяв м'яча до рук, потім випустив його, снаряд торкнувся землі, після чого Леванідов поспіхом знову взяв м'яча до рук. Правилами це заборонено. Після того, як м'яч торкнувся землі, Леванідов не мав права знову брати його до рук. Арановський повинен був призначити вільний удар в бік воріт «Олександрії», але не призначив.

На 51-й хвилині Приступа зірвав вихід на чужі ворота Пономаря. Віталій виходив на оперативний простір після пасу зліва, а офсайду не було. Невдала робота асистента.

Натомість, інший асистент Холодинський добре допоміг арбітрові в призначенні одинадцятиметрового на 90+1-й хвилині. Арановський цього моменту не бачив, а більше ніхто інший, окрім Холодинського, на мою думку, бачити не міг. Відбувся простріл з флангу, м'яч повз Басова пролітав в напрямку площі воріт, Басов розумів, що це небезпечно і «потайки» зіграв рукою. Арбітр не бачив цього, але Холодинський, до його честі, побачив і по радіозв'язку передав арбітрові в полі інформацію. Звичайно, футболісти апелювали, але це - дрібниці. Головне, що проявилася висококваліфікована командна робота бригади арбітрів.

Звісно, були й моменти, які «грали» не на користь Арановського. На 65-й хвилині «Ворскла» зі стандарту подала м'яча до штрафного майданчика, Віталій Пономар у штрафній зоні притримав Дітятьєва і завалив його на газон. Тут – відкритий, явний момент, але в стилі Арановського таке не помічати і не призначати такі одинадцятиметрові.

На 85-й хвилин Пономар здорово відкрився під передачу, Дітятьєв його притримував, але потім відпустив. Віталій замість того, щоб втриматися на ногах, картинно впав на газон. І отримав жовту карточку за симуляцію. Тут рішення арбітра можна виправдати, хоча в першій фазі єдиноборства було порушення правил.

«Олімпік» – «Волинь» 2:1
Головний арбітр – Микола Балакін (Київська область)

Мирослав Ступар. Микола Балакін проблем в цьому поєдинку не мав. Він в нас хоч і молодий, зате досить стабільний арбітр. Але проблеми були у другого асистента в моменті, коли «Олімпік» на 52-й хвилині забивав другий м’яч. Після розіграшу кутового м’яча отримав Парцванія, скинув снаряд в район дальньої стійки, на м’яч вибіг Гришко і забив гол. В момент удару по м'ячу Парцванії Павлінов проґавив те, що Гришко був в мінімальному положенні «поза грою». Треба було зафіксувати порушення правил і не зарахувати взяття воріт. Але командна робота бригади не відбулася. А Балакін взяти цей момент на себе не міг, оскільки не був в створі гравців.

В матчі також відбулися два моменти з влучанням м'яча в руку гравцям «Олімпіка». В обох випадках арбітр правильно не зреагував на епізоди, оскільки мали місце неочікувані м'ячі.

«Шахтар» – «Чорноморець» 2:0
Головний арбітр – Костянтин Труханов (Харків)

Мирослав Ступар. Труханов проводив гру на звичному для себе високому рівні – давав грати, карав, де треба, винних. Шість карточок «Чорноморцю» – й усі заслужені.

На третій компенсованій хвилині Марлос заробив штрафний приблизно в п’яти метрах від штрафного майданчика, пробив, а хтось із захисників у стінці рукою відбив м’яча. Труханов цього не побачив, або просто розслабився і не призначив одинадцятиметрового. Хоча це – одинадцятиметровий і жовта карточка.

«Зоря» – «Зірка» 2:1
Головний арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар. Анатолій Абдула свою роботу виконав вправно. Звісно, не обійшлося без дрібних огріхів, але від цього не застрахований жоден арбітр. На 3-й хвилині Гречишкін зробив не зовсім чистий по відношенню до суперника підкат, але Абдула вирішив, що порушення немає. Аналогічно – в ситуації на 17-й хвилині, коли Опанасенко увірвався до штрафного майданчика «Зірки», зіткнувся з Пастом і впав. Неоднозначна ситуація. Але це – робочі моменти.

Щодо ситуації на 90-й хвилині, коли Харатін у власному штрафному майданчику завалив на газон Сітало, то можна сказати, що це стало фінальною крапкою в якісній роботі арбітра матчу. Порушення правил тут було і одинадцятиметровий – справедливий.

«Сталь» – «Дніпро» 1:1
Головний арбітр – Юрій Грисьо (Львів)

Мирослав Ступар. Матч спокійний, не важкий для арбітра. Юрій Грисьо не мав проблем.

«Динамо» – «Карпати» 4:1
Головний арбітр – Юрій Вакс (Хмельницький)

Мирослав Ступар. Вакс з асистентами відпрацював добре, запитань до бригади арбітрів немає.