Анонс матчу «Бенфіка» - «Динамо»

Динамо Київ 1 Листопада, 09:19 907
Анонс матчу «Бенфіка» - «Динамо» Фото: 1927.kiev.ua
Ліга чемпіонів. Група В. 4-й тур. «Бенфіка» - «Динамо». Прев'ю матчу

Роман Сиволап

Перемоги над «Зорею» та «Карпатами» підняли настрій динамівцям. Звісно, всі розуміють, що переоцінювати перемоги над такими суперниками не варто, але справа не в результаті, а в тому в якому стилі та складі здобуті ці перемоги.

Юнацький ентузіазм, як засіб для подолання кризи. Особливо важливими вони виглядають у психологічному плані для тренерів та футболістів. Полоса невдач значно вплинула на психологічний стан команди, тому для повернення впевненості в власних силах був необхідний такий переломний кубковий матч із «Зорею». Без травмованих Ярмоленко, Гармаша, Данило Сілви, зате з Циганковим, Оріховським, Тимчиком у складі підопічні Реброва нарешті продемонстрували величезне прагнення перемагати. Футбольна фортуна створила перед динамівцями додаткові складності – погода, пошкодження Хачеріді та Тимчика, нелогічні голи суперника, додатковий час, але саме ці труднощі дозволили самим киянам зрозуміти, що вони здатні демонструвати якісний футбол і волю до перемоги навіть у відсутності футболістів без яких ще місяць тому було важко уявити «Динамо».Зустріч з «Карпатами» стала продовженням процесу одужання команди. Головне, що сам Сергій Ребров знову відчув, що здатен повернути в команду творчу робочу атмосферу, переконати гравців у своїм правоті та надихнути футболістів продемонструвати свою кращу гру.

Юні Олександр Тимчик, Павло Оріховький, Артем Бесєдін, Зураб Очігава відчули, що здатні конкурувати за місце в основному складі, а вісімнадцятирічний Віктор Циганков, що здатен бути лідером команди. Також ці перемоги стали корисними для повернення впевненості в своїх силах у більш досвідчених виконавців: Жуніора Мораєса, Дерліса Гонсалеса, Домагоя Віди, Сергія Рибалки, Миколи Морозюка, Віталія Буяльського.

Всі ці позитивні події дуже важливі напередодні матчу Ліги чемпіонів з «Бенфікою». Але на такому рівні на юнацькому запалі та ентузіазмі далеко не заїдеш – необхідні висока індивідуальна майстерність та тактична мудрість. Рівень наступних суперників не дозволяє розраховувати на вибачення помилок.

Звісно гарно, що юні динамівці впевнено дебютували в головній команді клубу, але чи зуміють, наприклад, Олександр Тимчик та Павло Оріховський бути такими ж переконливими в матчах турніру для найсильніших команд Європи?

Жорстока об’єктивна реальність. Травми провідних гравців ускладнили для киян і без того не кращу кадрову ситуацію. Найбільш проблемними на сьогодні для киян залишаються позиції флангових захисників та центральних півзахисників.

Правий захисник Микола Морозюк має непогану атакувальну статистику в матчах прем’єр-ліги цього сезону - в 12 матчах 2 голи та 3 результативні передачі. Добре, як для флангового захисника, але своїми діями в захисті Микола так і не зміг переконати тренерський штаб вважати його основним правим захисником у матчах Ліги чемпіонів. Лише травма Даніло Сілви змусила Сергія Реброва довірити Морозюку місце в складі в матчі проти «Бешикташу». У тій зустрічі Микола катастрофічних помилок не допустив, але й футболу надзвичайно високого рівня не продемонстрував.

Не даремно Сергій Ребров, який через травму Даніло Сілви продовжує пошук правого захисника, вирішив надати шанс гравцю U-19 Олександру Тимчику. У кубковому матчі з «Зорею» юний захисник наочно продемонстрував, що здатен стати основним правим захисником «Динамо» на роки вперед. Висока швидкість, агресивність, здатність підтримувати шалену інтенсивність гри, вольові якості Олександра змусила головного тренера «Динамо» включити Тимчика до складу гравців, що готуються до матчу з «Бенфікою». Але не думаю, що юний захисник з’явиться в основному складі на полі «Стадіо да Луш». Пошкодження Тимчика в матчі з «Зорею», відсутність у нього досвіду матчів найвищого рівня, непогана гра Морозюка в матчі з «Карпатами» думаю схилить симпатії тренерського штабу киян у бік більш досвідченого Миколи.Двадцяти восьмирічний захисник підійшов до вирішальної для киян зустрічі в Лізі чемпіонів у гарній фізичній формі та доброму ігровому тонусі - травми останнім часом обходять Миколу стороною. Є всі підстави вважати, що для Миколи Морозюка матч у Лісабоні може стати вершиною його кар’єри. Звісно, що MVP матчу захисник навряд чи стане, але якщо покаже якісний футбол це значно підвищить шанси киян на позитивний результат. Цифрові орієнтири для Морозюка є - кількість ТТД не менше 110, точність передач – не менше 80 %, не менше 70 % виграних єдиноборств.

Лівий захисник «Динамо» Віторіно Антунеш ніколи не вважався дуже надійним оборонцем, але в цьому сезоні рівень гри португальця змушує прихильників киян хапатися за серце практично в кожному матчі. При цьому, що цікаво після вересневого матчу з «Зорею», в якому кияни поступилися 0:1, Віторіно втратив довіру тренерів і в 5 матчах чемпіонату України на полі не з’являвся, але якимось дивним чином Сергій Ребров повертав його на поле в матчах Ліги чемпіонів. Домашній матч з «Бенфікою» став справжнім «бенефісом» Антунеша - грубі помилки якого призвели до двох пропущений м’ячів. Ще більш дивним є виклик до збірної Португалії і вихід на поле Антунеша в матчах з Андорою та Фарерами.Такі дивні рішення тренерів змушують висувати версії про якісь агентські підкилимні ігри, але не думаю, що в скромної португальської агентської фірми Footconect FMA, клієнтом якої є Антунеш, є можливість впливати на рішення тренерів «Динамо» та збірної Португалії. Скоріше за все скромність та працьовитість Віторіно імпонує Реброву та Фернандо Сантушу.

Але Антунеш довіру тренерів не виправдовує: за даними www.whoscored.com у португальця четвертий найгірший показник в «Динамо» матчах Ліги чемпіонів за точністю передач – 70 % (гірше пасують тільки Гладкий, Рудько та Морозюк), найбільший брак у ТТД серед усіх захисників киян – 28 % ( у Макаренко в матчі з «Наполі» брак 17 %). Якщо Антунеш з’явиться в основному складі сьогодні – це буде говорити лише про впертість Сергія Реброва, а не про якісь об’єктивні передумови для цього.

Ще більш катастрофічним виглядає кадровий потенціал киян в центрі поля. За рейтинговими оцінками www.whoscored.com Сергій Сидорчук, Валерій Федорчук та Віталій Буяльський є найгіршими гравцями киян у Лізі чемпіонів. Показник Валерія Федорчука в домашньому матчі з «Бенфікою» в 25 ТТД при браці 40 % та 0 % виграних єдиноборств взагалі буде дуже важко перевершити, навіть якщо на поле випустити найгіршого гравця з U-16. Так на високому рівні не грають.

Поки що саме позиції центральних півзахисників викликають найбільше запитань. Цікаво яке рішення прийме Сергій Ребров, намагаючись компенсувати відсутність класу в наявних центральних півзахисників? Чи довірить місце в складі Павлу Оріховському, який непогано виглядав у матчах з «Зорею» та «Карпатами»? Чи побачимо ми футбол гідний Ліги чемпіонів у виконанні Сидорчука та Буяльського?

Новий МЕСІя для «Динамо». За відсутності Андрія Ярмоленко тягар лідерських функцій на полі взяв на себе Віктор Циганков. При цьому вже зараз зрозуміло, що за природними характеристиками юний півзахисник «Динамо» є справжнім харизматичним лідером. Маючи просто шалений ігровий потенціал, Віктор має характер, що здатен вести за собою партнерів по команді. Якщо Андрій Ярмоленко в вісімнадцять років був зосереджений на внутрішньому вдосконалені, то Циганков вже зараз здатен впливати на партнерів.


Останнім гравцем у складі «Динамо» з аналогічними ігровими та психологічними характеристиками був Андрій Шевченко. Єдине в чому Віктор Циганков поступається нинішньому тренеру збірної України в фізичних даних. Саме деяка тендітність Віктора є його головною проблемою. Чи втримає чисто фізично юний організм тягар, який взяв на свої плечі Циганков? Сергій Ребров робить все можливе, щоб зменшити навантаження на головну надію команди, міняючи Віктора в середині другого тайму практично в кожній зустрічі. Побажаємо, щоб юній зірці вистачило сил затвердитися в дорослому футболі, в якому не зажди дотримуються правил «фер плей».

Інтенсивність та ефективність. Сергій Станіславович зазначив, що він задоволений інтенсивністю, яку демонструють його підопічні в останніх зустрічах. Думаю, що і в Лісабоні тренер «Динамо» буде намагатися запропонувати супернику посперечатися в інтенсивності. Фізичний стан більшості гравців «Динамо» дозволяє розраховувати, що киянам вдасться спробувати перебігати португальців.

Але головне, щоб у складі «Динамо» знайшлися гравці, які здатні в такій насиченій грі робити вирішальні дії. Вболівальники вже зачекалися результативних дій у Лізі чемпіонів від Жуніора Мораєса та Дерліса Гонсалеса. Також повинен виправлятися за безглузде вилучення в матчі з «Наполі» Сергій Сидорчук. Зрозуміло, що загальний середній клас у гравців «Бенфіки» вищий ніж у киян. Але спробувати впіймати птаха удачі за хвіст динамівцям ніщо не заважає.

Суперники киян футболісти «Бенфіки» підійшли до зустрічі в відмінній фізичному та психологічному стані. Окрім травмованого Жонаса в команді відсутні кадрові втрати. На предматчевій прес-конференції тренер «орлів» Руй Віторія випромінював впевненість, об’єктивно оцінюючи потенціал своєї команди та суперників.

Чи знайде Сергій Ребров аргументи, щоб нівелювати вищу індивідуальну майстерність більшості гравців «Бенфіки»? Подібне завдання виглядає майже не реальним, але, впевнений, що сам наставник киян сподівається знайти вихід із наявного становища. Головне, що Сергій Станіславович вже покинув свою «зону комфорту» та розпочав шукати свої шляхи перебудови команди. Звісно, що очікувати в таких умовах тріумфу в Лізі чемпіонів справа безперспективна.

В той же час, ставити питання про професійну відповідність Реброва вимогам «Динамо» на основі результатів нинішньої Ліги чемпіонів безглузде заняття. Такий виступ киян обумовлений об’єктивними факторами, які в своїй більшості не залежать від тренерського штабу «Динамо». Хоча для такого клубу, як «Динамо» Київ тренер повинен бути набагато більше ніж просто тренер – він повинен бути трохи чарівником. Сергій Ребров здається це вже зрозумів і останні його кроки показують, що він вчиться бути таким чарівником. Чи вийде в нього це - питання інше. Але саме прагнення говорить про те, що просто тренером він буде дуже гарним. Одним словом, нехай всі прихильники секти «Динамо» необхідний новий тренер» не тратять даремно своїх зусиль, а зібравши теплі речі приходять на останні три домашніх матчі клубу в цьому році – команда потребує їх підтримки.

Орієнтовні склади команд.

«Бенфіка»: Мораєс – Нелсіньо, Луізао, Ліндельоф, Грімальді – Фейса, Піцці, Салвіо, Серві – Мітроглу, Гуедеш

«Динамо»: Рудько – Морозюк, Хачеріді, Віда, Макаренко – Рибалка – Сидорчук, Буяльський, Циганков, Дерліс Гонсалес – Мораєс

Прогноз. «Бенфіка» - «Динамо» 1:1