Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці

Футбол України 1 Листопада, 16:36 1146
Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці | 19-27
Українці борються та забивають, але це зазвичай не допомагає/

Євген Коноплянка відчайдушно бореться за місце в складі і отримує гарні епітети від німецької преси. Але в перші 11 в лізі не проривається. Артема Кравця і Євгена Шахова їх тренери вважають кращими за конкурентів завдяки їх вмінню боротися. Та вони врешті-решт гравці атаки, а там результатів немає. Борються і українські «бельгійці», майже щотижня забиваючи. Забиває майже щоматчу на Кіпрі Ярослав Мартинюк. Проте всього цього не вистачає для вдалих результатів. А Івана Бобкa на лівому фланзі оборони «Дебрецена» вистачає лише на тайм.

Німеччина

Це той самий випадок, коли визначення «кубковий боєць» скоріше розчаровує, ніж надихає. «Шальке» схаменувся після найгіршого початку сезону в історії клубу, в семи останніх матчах у всіх турнірах здобувши п'ять перемог і три нічиї. А Євген Коноплянка не лише вирішує долю другого кубкового матчу поспіль, але і взагалі видає свій кращий матч в 2016-му році (якщо не зважати на ім«я суперника). І все одно в лізі залишається на лаві запасних. Однак й не причепишся, після перемоги над «Майнцем» з рахунком 3-0 і впевненого 0-0 в Рурському дербі в гостях.

У матчі Кубка Німеччини в гостях проти «Нюрнберга» (3-2) з Бундесліги 2 Коноплянка (замінений на 80-ій хвилині) був безсумнівно кращим на полі, завдавши дев'ять ударів по воротах суперника - більше, ніж всі його партнери разом, і реалізувавши два з них. І інформація для роздумів головного тренера Маркуса Вайнцирля - всі матчі, в яких українець грав на правому фланзі атаки, він відіграв невдало. А в двох матчах на інших позиціях - феєрив.

У звітному матчі він грав в центрі, практично на одній лінії з центрфорвардом Клаасом-Яном Хунтелааром. І вже в першому таймі міг забити щонайменше чотири голи. Він і закручував м'яч зліва після зміщення в центр (неточно) і був виведений сам-на-сам відмінним пасом Майєра врозріз (воротар ногою відбив його удар) і вже сам відібрав м'яч у захисника і вискочив на воротаря (знову Кіршбаум і знову ногою). Баба, прострілюючи на нього, влучив в руку захиснику (арбітр промовчав). А ось після двох кутових ніхто «Нюрнбергу» не допоміг - елегантно підправлений п'ятою м'яч і гра на добиванні з 11-ти метрів після сейва воротаря. Обидва голи, до речі, під пресингом захисників.

Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці - изображение 1

А в другому таймі Коноплянка вже запам'ятався проходами улюбленим лівим флангом, зміщеннями в центр і небезпечними ударами низом (з 20-ти і 15-ти метрів), які не без зусиль відбив Кіршбаум. І в нагороду від «Кіккера» він отримав дуже високу оцінку 1.5 (до речі, чому не 1?), А від «Більда» - «назвисько» Кінг Коно (журналісти згадали про одне з назвиськ клубу - «Кенігсблауен» або «Королівські Сині»).

А ось до Дортмунда (0-0) команда Вайнцирля приїхала з явною метою відіграти на нуль. Тому тренер випустив на поле набагато більше націлених на оборону гравців - чистого опорника Гайса замість розігруючого Стамбулі, більш молодого і рухливого форварда Ді Санто замість відомого своєю статичністю Хунтелаара і молодого місцевого вихованця Горетцку, здатного грати і в опорній зоні, на відміну від заміненого ним Коноплянки. Останній з'явився на полі лише на 75-ій хвилині, коли «Шальке» вже доводилося явно важче, ніж протягом спокійної першої години гри, і торкнувся м'яча лише двічі, та й то в центрі поля. «Шальке» на 12-му місці.

Напевно, знаковим для українського футболу можна вважати і матч у Вальдорфі, де місцева «Асторія» в Кубку приймала «Дармштадт». Вперше три українці опинилися в заявці одного німецького клубу Вищого дивізіону. Але радості, чесно кажучи, мало, оскільки Денис Олійник, Ігор Березовський та Артем Федецький на поле так і не вийшли. А в матчі ліги проти «Ред Булла» з Лейпцига на лаві залишився лише останній. Тим більше, що обидва матчі «Дармштадт» (14 місце в лізі) програв, 0-1 в Кубку і 0-2 - у лізі.

Іспанія

Акцент на оборону в матчі ліги зробила і «Гранада», і цілком зрозуміло. Адже головний аутсайдер Прімери зустрічався на «Камп Ноу» з «Барселоною». І ось саме для українця в цій команді перебудова гри з ультраатакувальної на захисну, яку після 1-7 від «Атлетіко» влаштував новий головний тренер Лукас Алькаррас, цілком сприятлива. Адже Артем Кравець вважається найпрацездатнішим форвардом команди, обходячи в цьому компоненті і молодого Езекіеля Понсе, і ветерана Давіда Барраля. Тож не дарма він вийшов в стартовому складі вдруге поспіль. «Барселона» за власними стандартами відіграла вельми блідий матч, забивши лише один гол, і Алькаррас загалом не виглядав розчарованим. Але один удар по воротах, та й то заблокований - так навряд чи залишаються в Прімері, особливо якщо згадати, що тиждень тому в атаці проти слабкого «Спортінга» Кравець і компанія грали не краще. Артем і на цей раз багато рухався, допомагав у відборі. Але програв шість з семи дуелей, м'яч отримував дуже мало, та й 73% відсотка своїх пасів (15) віддав назад.

Тиждень тому «Бетіс» переміг в Памплоні з одним форвардом, хоча і грав погано. І все ж головний тренер Густаво Пойєт вирішив повернутися до схеми з двома форвардами. І програв, вдома ще одному аутсайдеру «Еспаньйолу» і залишився на 13-му місці. До чого тут Роман Зозуля? Абсолютно ні до чого. Він знову залишився поза заявкою.

Денис Бойко за матчем «Атлетіко» - «Малага», в якому його команда (11) програла з рахунком 2-4, стежив з лави запасних.

Бельгія

Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці - изображение 2

Українці знову відзначилися голом у матчах Жупілер-ліги. Але і цей тиждень для них загалом скоріше варто визнати невдалим. Оскільки Андрій Тотовицький залишився поза заявкою на обидва матчі «Кортрійка» (8 місце) - і переможний проти «Мускрона» (1-0), і нічийний проти «Еупена» (1-1). Роман Безус відіграв дев'ять хвилин за «Сент-Трюйден» (15) в матчі проти «Шарлеруа» (2-2) і не потрапив до заявки на матч проти «Зульте-Варегема» (0-2). А Сергій Болбат забив свій другий гол в сезоні в матчі за «Локерен» (13) проти «Оостенде» (1-2), вискочивши з-за спини захисників в стилі Хосе Кальєхона в матчі Серії А проти «Ювентуса» і надіславши м'яч в падінні повз воротаря після навісу. Але і тут він вийшов на заміну на початку другого тайму, більше нічим, крім жовтої картки, не запам'ятався. А в наступному матчі, проти «Еупена» (2-2) не потрапив до заявки.

Нідерланди

Олександр Зінченко поки програє конкуренцію 20-річному Барту Рамселаару. Якого, здавалося, на початку місяця випереджав. Голландець отримав місце в стартовому складі і в матчі Кубка проти «Спарти» (1-3), і в лізі проти «Вітесса» (2-0). Причому в першому ще й забив. Зінченко ж проти «Спарти» відіграв лише 15 хвилин, а проти «Вітесса» залишився в запасі. «ПСВ» з Кубка вилетів, а ось в лізі скоротив відставання від лідера, щоправда, поки залишаючись третім.

Польща

Після чотирьох матчів без перемог «Ягеллонія» нарешті перемогла, закріпилася на другому місці і навіть скоротила відставання від першого. У Кракові проти місцевої «Краковії» (3-1)Тарас Романчук повернувся до стартового складу після тижневої перерви і знову заграв солідно і впевнено, як і його команда. Він був перший серед гравців «Яги» за кількістю торкань м'яча і передач і після подачі одного з кутових завдав небезпечний удар головою з відскоком від газону. Воротар відбив. Щоправда, в двох епізодах контратаки господарів з пасом в центрі поля повз нього закінчувалися виходами сам-на-сам. Але воротар «Яги» рятував. Дмитро Хомченовський нарешті оговтався від травми, отримав ігрові хвилини (20) вперше з середини вересня і запам'ятався трохи неточним класним ударом зльоту.

Навряд чи можна висловлювати особливі претензії і до гри Артема Путівцева. Хоча його команда якраз програла, в гостях «Пясту» з рахунком 1-2. Адже судячи з перебігу подій, повинна була вигравати. Путівцев не мав проблем, крім кінцівки першого тайму і початку другого, але і тоді не встигали його партнери. А із зони його відповідальності в штрафному не було завдано жодного удару по воротах. Сам він завдав неточного удару здалеку.

Сергій Пилипчук та Віталій Гемега не потрапляли до заявок «Корони» і «Вісли» з Плоцька на програні їх командами матчі. «Вісла» на 12-му місці, «Корона» - на останньому.

Сербія

«Металац» після нульової нічиєї в домашньому матчі зі «Спартаком» залишився дев'ятим.Тарас Бондаренко відіграв добре в центрі оборони. Лише в одному епізоді його легко оминули ближче до правого краю штрафного, але після прострілу форвард «Спартака» у відмінній позиції погано опрацював м'яч. Гості, в заявці яких вже давно не з'являвся Вадим Жук, на сьомому місці.

Словаччина

На дев'ятому місці в словацькій лізі після такого ж результату перебуває і «Сеніца». Ігор Гончар відіграв 31 хвилину, і після його виходу на поле, на відміну від першої години гри, у «Земплін Міхаловце» не було шансів забити. Втім, і «Сеніца» не надто загрожувала дев'ятьом гравцям суперника.

Болгарія

Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці - изображение 3

Ігор Пластун відіграв повний матч в Кубку проти «Монтани» (4-0) і залишився в запасі «Лудогорця» на матч ліги проти «Дунав 2010» (5-3). У першому матчі у нього не було проблем, крім епізоду, в якому його оминули за допомогою «стінки». Тоді гравець «Монтани» був відверто збитий у штрафному партнером Пластуна, але арбітр пенальті не призначив.

Угорщина

Євген Павлов отримав відпочинок в матчі Кубка Угорщини проти «Чорнай» (7-2). А в матчі ліги проти «Відеотона» (1-1, «Вашаш» залишився лідером) замінений в доданий арбітром час, до того не запам'ятався нічим.

Іван Бобко перший тайм матчу за «Дебрецен» (7 місце) проти «Дьїрмота» (2-1) відіграв впевнено на лівому фланзі оборони. А ось у другому нерідко помилявся і залишав занадто багато простору суперникам на фланзі. Одного разу він не перервав пас п'ятою на фланзі, згодом «просто» прострелили повз нього - воротар двічі рятував. А ось третій такий простріл закінчився голом. А ще до цього на 53-ій хвилині він, схоже, навіть не помітивши цього, зіткнувся у власному штрафному з суперником (м'яч знаходився зовсім в іншому місці), і арбітр призначив пенальті. Але воротар «Дебрецена» відбив його.

Олександр Надь провів і матч Кубка проти «Ракосменті» (6-1), і ліги проти «Халадаша» (2-1) в запасі «Гонведа». Його команда на четвертому місці.

Хорватія

Дмитро Льопа відзначився першим голом за «Осієк». У матчі Кубка проти друголігового «Шибеника» (2-1) він постійно турбував оборону суперника, а на 47-ій хвилині змістився з флангу, зіграв в стінку з суперником, з лінії штрафного віртуозно обіграв двох і вже з району 11-метрової позначки технічно пробив в ближній кут. Головний тренер після закінчення матчу повідомив, що його «заінтригував» такий виступ, тож шанси Льопи на появу в стартовому складі на важливий матч ліги в гостях проти «Хайдука» значно підвищилися. Але в підсумку він лише вийшов на заміну на 57-ій хвилині, не запам'ятався нічим, а його команда мінімально програла і опустилася на четверте місце.

Кіпр

Ярослав Мартинюк забив свій п'ятий гол у сезоні. Втім, він не допоміг уникнути вильоту від «Докси». В другому таймі під час контратаки його партнер оминув воротаря та захисників і виклав українцеві м'яч в метрі від порожніх воріт. Рахунок став 1-2, а закінчився матч з рахунком 2-3. І в лізі «Ерміс» (6) програв, вдома «Неа Саламісу» з рахунком 1-2. Мартинюк запам'ятався небезпечним ударом низом з 15-ти метрів - воротар відбив. Ще одним таким же приблизно з 20-ти - воротар взяв в падінні. І скиданням головою м'яча на партнера в штрафному (тут вже воротареві довелося в стрибку тягти м'яч з-під поперечини).

Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці - изображение 4

Греція

У матчах Кубка Греції, переможних для «АЕКа» та «ПАОКа», Дмитро Чигринський таЄвген Шахов отримали відпочинок, не потрапивши навіть до заявки. А ось українське дербі між «ПАОКом» та «АЕКом» (1-0) в лізі відбулося за участю лише Шахова, оскільки Чигринський не зміг зіграти в матчі через гастроентерит. Останнім часом головний тренер «ПАОКа» вважає за краще в складних матчах у стартовому складі задіювати саме Євгена, як надійного і спокійного гравця центру поля, і лише в другому таймі випускає вибухового, але нестабільного голландця Бісесвара. Так вийшло і на цей раз - господарі набагато більше володіли м'ячем, не дозволяючи «АЕКу» створювати небезпечні моменти. Але і самі в атаці не досягли успіху. Шахов запам'ятався лише одним епізодом, коли отримав класний пас в штрафному з потенціалом виходу сам-на-сам, але м'яч опрацював погано, і захисник зміг відтіснити його. А справжній «екшн» на полі почався лише після виходу Бісесвара замість українця на 63-ій хвилині. Переможний гол, до речі, забив на четвертій доданій ще один екс-дніпрянин Лео Матос. «ПАОК» на четвертому місці, «АЕК» на п'ятому.

Вперше в сезоні в заявці «Платаніаса» з'явився Віталій Приндета. Матч ліги в гостях проти «Олімпіакоса» (0-3) він провів в запасі.

Норвегія

«Бодо/Глімт» вилетів з Кубка Норвегії на стадії півфіналу, поступившись в гостях «Русенборгу» (0-2) і програв в лізі «Вікінгу» вдома з тим же рахунком. За тур до кінця першості команда Сергія Погорілого (запас в обох матчах) і Руслана Бабенка (запас в першому, поза заявкою в другому) опустилася в зону перехідних матчів, а саме на 14-те місце. 31, 31, 30, 28 - такі очкові показники команд, розташованих на 12-15-их місцях. Тож останній тур буде цікавим. «Бодо/Глімт» сподівається, що той же «Русенборг» занадто святкуватиме титул чемпіона і готуватиметься до фіналу Кубка.

Азербайджан

«Габала» почала Друге коло чемпіонату зовсім по-іншому, ніж перше. У перших семи матчах підопічні Романа Григорчука не пропустили жодного м'яча. А в кожному з перших трьох другого кола - щонайменше один. Трохи нагадує кризу попереднього сезону, що настала тоді ж і після майже такого ж вдалого початку. Різниця одна, і вона суттєва. Під час минулорічної кризи «Габала» перш за все грала повільно і шаблонно в атаці, навіть, можна сказати, понуро. Нині в атаці «радари» так само яскраві і різноманітні, як і на початку сезону (Багалі Дабо - кращий бомбардир європейських ліг (!) в розрахунку на одиницю часу), і проблеми спостерігаються в центрі поля і в обороні. Що логічно, на тлі довгої відсутності важливих гравців центру поля. І ще одне - настрій в команді значно кращий, ніж тоді. Ось і Григорчук навіть після трьох поразок в Лізі Європи говорить, що команда почувається добре, оскільки такий результат реальний, а будь-який набір очок буде сюрпризом. І це додає надію. Як і повернення на поле капітана Джавіда Гусейнова, який відбув тюремне ув'язнення і на якого разраховують в тактичному та психологічному сенсі. Та й перше місце в лізі поки за «радарами».

Власне, на цьому тижні все відбувалося так, як і повинно бути. З напевно, найбільш незручним суперником часів Григорчука - «Сумгайитом» - «Габала» зіграла внічию 2-2, причому могла як забити більше, так і пропустити більше. А «Нефтчі», напередодні матчу з яким всі згадували 8-0 в першому колі, знову розгромила, нехай і не так серйозно (4-1), знову змусивши керівництво бакинців вжити кардинальних заходів (на цей раз відправити в дубль легіонерів).

Перший матч був рівним, з обопільними помилками, небезпечними моментами і швидкими атаками, за якими опорник Віталій Вернидуб далеко не завжди встигав. При цьомуДмитру Безотосному, як не дивно, працювати не доводилося. За нього це робили стійки та поперечина (тричі). Вже в доданий час Вернидуб не перервав зручний для нього навіс зі штрафного, хоча був зобов'язаний зробити це, і суперник влучив в руку Рафаелю Сантосу. Пенальті і 2-2.

Наші за кордоном. Кінг Коно та інші бійці - изображение 5

А другий матч «Габала» почала потужно, гарними комбінаціями, неточним ударом головою захисника Вернидуба і голом з кутового. Але в другій частині тайму заграла гірше, і Вернидуб, страхуючи на правому фланзі, не перервав простріл, і Безотосний просто врятував після удару впритул. Потім воротар «Габали» відбив і потужний удар здалеку. А на початку другого тайму під час подачі штрафного Вернидуб в жорсткій боротьбі з суперником головою зумів лише виштовхнути м'яч з ближньої стійки на дальню, звідки гості і забили. І все ж «Габала» одразу застосувала пресинг, і за допомогою перехоплень і швидких флангових атак легко забила тричі.

Після 0-5 від хайфського «Маккабі» в гостях ашкелонський «Хапоель» на передостанньому місці в ізраїльській лізі. Свою жовту картку Андрій Міщенко отримав за фол на 45-ій хвилині у власному штрафному після втрати м'яча ним же. Пенальті був реалізований. В інших голах більше винні його партнери по команді.

Василь Прийма отримав відпочинок в матчі Серії Б проти «СПАЛ», а проти «Чезени» вже відіграв повний матч, отримавши жовту картку. В'ячеслав Чурко в першому матчі відіграв сім хвилин, а в другому залишився в запасі. Дві перемоги з рахунком 2-1 вивели «Фрозіноне» на четверте місце.

Дмитро Ярчук відіграв повний матч Кубка португальської ліги проти «Морейренсе» (0-1, виліт), не запам'ятавшись нічим особливим. А в лізі проти «Боавішти» (0-0, «Ешторіл» на 16-му місці) залишився в запасі. Там же залишився і Євген Новак на матчі лідера македонської ліги «Вардара» проти «Победи» (2-1). І Ілля Марковський - в матчі словенської ліги «Горіца» - «Рудар» (1-3, «Рудар» сьомий).

Відбувся останній, 32-ий тур казахстанської ліги. Чемпіоном знову стала «Астана». На два очки від неї відстав «Кайрат» Анатолія Тимощука. «Окжетпес» Олександра Чижовапосів п'яте місце. А «Актобе», за який навесні грав Ілля Михальов - шосте. «Тобол»Сергія Яворського посів перше місце в «плей-офф проти вильоту» і сьоме загальне. В останньому турі програвши «Атирау» (0-3), який посів восьме. В'ячеслав Шарпарзаробив і реалізував пенальті на користь «Атирау» в останньому матчі, Володимир Аржанов тоді ж заробив асист. «Акжайик» за допомогою Костянтина Дудченкаврятувався від вильоту. А ось «Тараз» Юрія Максимова, Андрія Яковлєва таОлександра Пищура (Олександр Алієв відрахований з команди) зіграє в плей-офф проти команди з Другого дивізіону «Алтаю». «Жетису» Артема Касьянова залишає Вищий дивізіон.

Крім Шарпара, голами з українців відзначилися екс-гравець «Чорноморця» Євген Мурашов, який забив єдиний гол у матчі його «Гурії» проти «Локомотіви» (Грузинська ліга) і Юрій Габовда, який забезпечив мінському «Динамо» перемогу над «Белшиною» з рахунком 3-1 у білоруській лізі. А в російській лізі ігрові хвилини отримували Тарас Михалик в матчі його «Локомотива» (11 місце) з «Рубіном» (0-2, жовта картка), Пилип Будківський («Анжи» - «Краснодар» 0-0, замінений на 82-ій, дагестанці восьмі), Денис Кулаков («Урал» - «Терек» 1-4, «Урал» 13-ий) і Кирило Ковальчук з Олександром Касьяном («Зеніт» - «Томь» 1-0, Касьян відіграв 61 хвилину). У Кубку ж Росії Будківський приніс «Анжи» вихід в 1/4 фіналу двома голами в матчі проти «Зеніту» (4-0, жовта картка). У дербі українців-представників ФНЛ «Тосно» Дмитра Парфьонова переграв московське «Динамо» Юрія Калітвінцева з рахунком 3-2. Марко Девич відіграв всі 120 хвилин з жовтою карткою за «Рубін» в переможному матчі (1-0) проти «СКА» (Хабаровськ). Тарас Михалик - 75 хвилин за «Локомотив» («Крилья Совєтов», 3-1). А Антон Шиндер - 108 в матчі за «Амкар» проти «Уралу», що завершився поразкою перм'яків в серії пенальті. У чвертьфіналі команда Михалика зустрінеться з командою Парфьонова, команда Будківського зіграє з «Уфою», а команда Девича - з «Сибіром».