Теоретичні шанси
У четвертому турі групового раунду Ліги чемпіонів «Динамо» поступилося у Лісабоні португальскій «Бенфіці» з рахунком 0:1 та зазнало третьої поразки на груповому раунді турніру. Кияни з 1 здобутим очком міцно засіли на останній сходинці у квартеті В та зберігають суто теоретичні шанси на вихід до 1/8 фіналу.
Для того, щоб там опинитися, команді Сергія Реброва не лише необхідно вигравати два наступні матчі – у гостях у італійського «Наполі» та вдома - у турецького «Бешикташа», але й сподіватися, що зустрічі між суперниками по групі завершаться зі сприятливими для киян результатами.
Між тим конкуренти у турнірній таблиці за два тури до фінішу далеко попереду динамівців – «Наполі» та «Бенфіка» мають по 7 очок, «Бешикташ» набрав 6 пунктів, що навіть шанси чемпіонів України фінішувати третіми та продовжити навесні виступи у Лізі Європи робить примарними.
Відсутність підсилення
Попри досить сприятливий жереб, у вболівальників «Динамо» тривога за виступ у Лізі чемпіонів з'явилася ще влітку. Команда вкотре дивно поводилася на трансферному ринку. До німецького «Байера» продали лідера захисту - австрійця Александара Драговича, не підшукавши на його місце у центрі оборони гідної заміни. А у придбаннях кияни вкотре обмежилися запрошенням вільних агентів. З «Ворскли» перейшов півзахисник Артем Громов, а з «Шахтаря» нападник Олександр Гладкий.
Цей нападник взагалі виявився єдиним досвідченим номінальним центральним форвардом перед стартом у головному єврокубку. Все тому, що «Динамо» пороздавало інших гравців цього амплуа по орендах – Артем Кравець попрямував до іспанської «Гранади», а поляк Лукаш Теодорчик пішов до «Андрелехту» та зараз з 13 голами є кращим бомбардиром чемпіонату Бельгії.
В той час, як Гладкий цього сезону ще не забив жодного м'яча, а на останній матч киян проти «Бенфіки» взагалі не потрапив до заявки.
Через таку трансферну політику ще влітку увірвався терпець асистента головного тренера «Динамо» – Рауля Ріанчо, який поставив президента клубу Ігоря Суркіса перед вибором – або купівля нових гравців, або відставка. Власник «Динамо» вирішив розлучитися з фахівцем, який був співавтором двох поспіль перемог команди у чемпіонаті України.
Криза лідерів
Ймовірно, президент «Динамо» тішив себе надією, що команду витягне на собі її лідер – Андрій Ярмоленко. Але вінгер, хоча й отримав новий контракт з покращеними умовами, знову у міжсезоння заспівав свою стару пісню про бажання пограти у європейському чемпіонаті.
Суркіс продавати Ярмоленка відмовився, через що футболіст перебуває у ненайкращому моральному та фізичному стані. Цієї осені його постійно переслідують травми, тож він більше лікується, ніж грає. А про психологічну втому якнайраще свідчить той факт, що Ярмоленко не полетів з командою до Лісабону. Хоча капітану навіть з травмою вартувало б бути під час вирішального матчу Ліги чемпіонів разом з командою.
Приблизно те ж саме можна сказати й про інших футболістів, яких ще минулого сезону вважали опорою команди. Центральний захисник Євген Хачеріді та хавбек Денис Гармаш знизили до себе вимоги і не лише перестали прогресувати, але й деградують.
А голкіпер Олександр Шовковський продемонстрував, що й він теж не може вічно захищати ворота «Динамо» та у 41 рік почав припускатися непритаманних помилок, поступившись місцем у воротах молодшому на 15 років Артуру Рудьку.
Перебудова складу
Загалом омолодження команди стало головною осінньою тенденцією у «Динамо». Сергій Ребров почав масово вводити до основного складу молодих футболістів. У захисті з'явилися Зураб Очігава та Олександр Тимчик, у середній лінії заграли Віктор Циганков та Павло Оріховський, у нападі виходив Артем Бесєдін.
Головне запитання до Реброва, чому він почав довіряти молоді лише після того, як набив гулі у Лізі чемпіонів та національній першості де кияни суттєво – на 8 очок відстають від лідируючого «Шахтаря»? Чому ці футболісти не мали ігрової практики минулого сезону, поступово підходячи до основного складу та отримуючи необхідний досвід?
Втрачений час
Тож з огляду на ігрову кризу та квапливу перебудову «Динамо», результати команди у Лізі чемпіонів не виглядають дивними. Звичайно, було б набагато краще, якби у київському клубі мали стратегію розвитку хоча б на кілька сезонів, а не працювали пожежними методами, розпочинаючи реконструкцію у ході сезону. Тоді принаймні молодь б отримала більше єврокубкового досвіду. Що, що, а результати «Динамо», яке й так набрало у Лізі чемпіонів лише 1 очко, сильно б не постраждали.
Загалом же, керівництву київського клубу потрібно визнати, що «Динамо» сьогодні за підбором виконавців просто не здатне достойно грати у Лізі чемпіонів. А Сергієві Реброву замість того, щоб продовжувати рахувати теоретичні шанси на вихід у плей-офф після поразки від «Бенфіки», варто закотивши рукави почати будувати нову команду. Тим більше що її обриси вже з'явилися цієї непростої для «Динамо» осені.
Дмитро Марценишин
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!