Михалик: «Пов'язку від Сьоміна отримав в Києві»

Динамо Київ 3 Листопада, 18:36 715
Михалик: «Пов'язку від Сьоміна отримав в Києві» | 19-27
Захисник «Локомотива» - про виступи за «Динамо».

Український захисник московського «Локомотива» Тарас Михалик згадав про виступи за київське «Динамо» і розповів про роботу з Юрієм Сьоміним.

- Згадаймо київське «Динамо» епохи Сьоміна. Як російського тренера зустріли в консервативній Конча-Заспі?

- Тренер з ім'ям. Ми про нього чули. Хлопці спершу насторожилися: що тепер буде, які пертурбації намічаються? Але у нас відразу стало виходити. Ми провели дуже хороший сезон, виграли чемпіонство. Правда, особисто у мене не все йшло гладко - по ходу сезону отримав травму, порвав хрестоподібну зв'язку.

- Згадай, як ти став капітаном за Сьоміна?

- Сам не очікував! Був ошелешений. Взагалі-то капітаном у нас був Олександр Шовковський, але траплялося, він не грав. І ось одного разу приходжу в роздягальню, а мені лікар дає пов'язку. І ніяких коментарів на цю тему крім: рішення головного тренера. У команді сприйняли це нормально.

- Ймовірно, головний тренер оцінив твої людські якості і бійцівський дух.

- Мені важко судити. Скажу лише, що мені завжди хотілося підтримати колектив, молодих. На моєму шляху в професійному футболі не виявилося людини, який дав би дійсно розумну пораду, розповів про порядки. Коли побачив в «Локомотиві» братів Міранчуків, постарався їм дати підказки, яких мені свого часу не вистачило. Летіли, пам'ятаю, далеко на збори і всю дорогу спілкувалися. Їм було цікаво.

- Саме Сьомін поставив тебе в Києві на нову позицію.

- Так, центрального захисника. До цього я грав і в нападі, і опорника, і правого хава. На Кубку Першого каналу нас з Юсуфом вперше спробували в центрі оборони в матчі зі «Спартаком». У нас не було досвіду гри на позиції, але ми все ж адаптувалися, гідно себе показали. Приїжджаю в збірну, а мені кажуть: ти більше не опорник, ти - центральний захисник.

- Як ти справлявся з різношерстою київською компанією? Там же через одного - «шибайголова».

- Взяти Хачеріді. Нісся вперед. Його вчасно треба «прихопити»: «Женя, стій, не розганяти». Або Гармаш - вершник без голови. Сперечався з ним: навіщо ти розмовляєш з суддями, навіщо витрачаєш на них емоції? Закликав його до спокою.

- А ще Мілевський, Алієв...

- Ой, досить. У нас було багато яскравих футболістів і абсолютно нормальне спілкування.

- Юрій Павлович в «Динамо» і сьогоднішньому «Локо» - чи є що порівняти, які відмінності в методиці роботи?

- Не люблю такі порівняння, некоректно. У Києві була одна ситуація і обставини, в «Локомотиві» інші. Дивився тут фільм »Червона машина» про радянський хокей. Сподобалося, як про Тихонова розповідав Фетисов. Він сказав: не треба гравцям роботу тренера обговорювати.

Можу одне сказати: будь-якому тренерові, щоб вибудувати гру відповідно до своїх уявлень, необхідно поглиблено попрацювати з командою на зборах. Сьомін прийшов не взимку і не влітку, такої можливості у нього не було.

- Чи міг ти вирішити якесь складне питання з президентом Суркісом?

- Повторюся, я був віце-капітаном, просто виходив з пов'язкою на поле. Якщо потрібно, то заводив розмову в інтересах команди. Заходить президент в роздягальню, а я йому: «Ігор Михайлович, пам'ятайте, ви премію обіцяли...» Я не соромився. Президент, пам'ятаю, тоді засміявся і звертається до команди: скажіть спасибі Михалику, він вчасно нагадав, все буде зроблено. І хлопці сприймали мою дію як підтримку, як прагнення впрягтись за команду.

- Тарас Михалик - унікум. Опинитися в київському «Динамо», не маючи футбольної освіти...

- Іноді про мене говорять: Михалику техніку б підтягнути. На що я готовий дати відповідь: хлопці, так звідки техніка, я вчився в звичайній школі, в інституті, в спортивній секції не займався. У мене заняття за розкладом почалися в 17-річному віці.

- А що до цього?

- Дворовий футбол. І, звичайно, футбол з татом. Він грав на першість області. Я з ним періодично катався, брав участь в тренуваннях, грав. М'яч завжди був зі мною, я це любив щиро.

- І все ж незбагненно для днів сьогоднішніх, як хлопець без школи відбувся на професійному рівні.

- Напевно, з цієї причини і погляд на футбол у мене свій. Особливо щодо навантажень для дітей. Коли з шестирічок запитують як з професіоналів, це загрожує розчаруванням. Дітям цей футбол просто набридне. Не думаю, що дітям з перших днів життя потрібно багато навантажень і футбольної науки. Подивіться, як влаштовано в Європі: школярі працюють з м'ячами, фантазують, сприймають гру як розвагу. Вони вчаться футболу через захоплення.

- А бійцівським якостям можна навчити?

- Або вони є, або немає. Це в характері закладено, - цитує Тараса офіційний сайт «Локомотива».