Горан Сабліч: «Динамо» зараз переживає не найкращі часи - це шанс проявити себе молодим футболістам»

Динамо Київ 6 Листопада, 15:59 793
Горан Сабліч: «Динамо» зараз переживає не найкращі часи - це шанс проявити себе молодим футболістам»
Колишній футболіст київського «Динамо» розповів про своє тренерське життя та поділився думками щодо кризи в українському футболі.

- Після початку роботи асистентом в футбольному клубі «Спліт», я прийняв рішення, що мені необхідно попрацювати з молодими хлопцями. Керівництво ФК «Спліт» мене в цьому питанні підтримало, і я був призначений на посаду головного тренера спочатку команди U-17, а трохи пізніше і U-18. Треба розуміти, що в Хорватії найкращі футбольні школи у двох титулованих команд - «Динамо» (Загреб) і «Хайдук» (Спліт). Нашому молодому клубу було нелегко з ними змагатися, але успіхи «Спліта» були в наявності. У 2015 році мої старші хлопці завоювали золоті медалі чемпіонату Хорватії. Зараз 4 футболіста з цього складу грають у молодіжній збірній Хорватії, а ще 5 осіб підписали контракт з ФК «Спліт».

- Горан, Ви ж у сезоні 2015-2016 очолили першу команду «Спліта». Чому до сих пір Ви не біля керма цієї самобутньої команди?

- Згоден, команда непогана, хоча і не найвідоміша в Хорватії. Причина мого відходу з клубу не зовсім футбольна - фінанси в клубі стали відсутніми. Причому протягом 10 місяців. Погодьтеся - важко плідно працювати в таких умовах. З цієї причини я і покинув клуб, хоча все мене в ньому влаштовувало.

- Для кожного молодого тренера є наставник, у якого він багато чому міг навчитися. Хто на Вас справив сприятливе враження?

- У Хорватії це Славен Біліч. А в Україні - Юрій Сьомін у свій перший прихід в київське «Динамо». Чимало я навчився і у Каталінича з Вуличем. У кожного я намагався навчитися чогось хорошого.

- Де останнім часом Ви були на стажуванні?

- Нещодавно був у Флоренції. Наставник «Фіорентини» Пауло Соуза відкрив для мене чимало таємниць. Думаю, що і в грудні відправлюся в одну з провідних європейських команд. Також зараз читаю чимало літератури. Завжди щось нове дізнаюся.

- Нині вашим менеджером є відомий агент Вадим Шаблій?

- Так. Ми були знайомі з ним і в цьому році підписали контракт. Компанія ProStar представляє мої інтереси. Я дуже прикипів до України. Приміром, минулого тижня я був у Києві, на грі «Динамо» - «Карпати». Сподіваюся, що зможу реалізувати себе за допомогою професіоналів компанії ProStar. Амбіцій у мене багато.

- Горан, Ви напевно знаєте, що нині український футбол переживає не найкращі часи?

- Звичайно. В Україні багато спільного з Хорватією. Криза - це відмінний шанс проявити себе молодим талановитим футболістам. Київське «Динамо» зараз переживає не найкращі часи. Але в команді зібрано багато молодих хлопців і їм потрібен час, щоб розкритися. У Хорватії роблять ставку на виховання молодих талантів, і я пройшов цю школу. Так що, думаю, я зміг би прогресувати в українському футболі, при наявності запрошення.

- Аналогій між нашими країнами дійсно багато...

- Звичайно. Ось недавно «Спліт» підписав білоруського гравця Максима Вітуса. Так він мені розповідав, що в Білорусі футболіст, якому виповнилося 25 років, ще вважається молодим. А в Хорватії талановитий гравець до 25-ти років може змінити вже 2-3 європейських клубів. Вітус відзначав, з яким бажанням тренуються і грають молоді хорватські футболісти. У людини має бути мотивація і бажання прогресувати. Тоді можна домогтися багато чого, - розповів Сабліч у інтерв'ю Footboom.