​Оцінка видовищності матчів 14 туру: витрати осіннього футболу

Футбол України 7 Листопада, 18:26 561
​Оцінка видовищності матчів 14 туру: витрати осіннього футболу
Термін «витрати весняного футболу» міцно увійшов у футбольний ужиток ще при Радянському Союзі.

Уболівальники зі стажем пам'ятають, що початок чемпіонату передбачав проведення ігор на замерзлих або потопаючих в болоті полях з самотніми зеленими купинами. Футболісти тоді більше намагалися втриматися на ногах і дістатися до воріт суперника. Про видовищність гри взагалі не йшлося. Власне, «весняний» футбол» припускав, що команда намагається отримати результат перемагаючи немислимі погодні перешкоди, посилені незібраністю відвиклих від футболу за довгі зимові канікули гравців.

Давно канув у лету СРСР, але термін «весняний футбол» перекочував в український чемпіонат і закріпився в ньому намертво. Чому Євро-Рейтинг повернувся до цього поняття глибокої осені, коли чемпіонат в розпалі, а поля ще в досить добротному стані? Справа в тому, що більшість ігор в останніх турах, за своїм змістом, дуже схожі на матчі весняної частини першості. Команди активно переміщаються по полю, борються за м'яч, подають кутові і отримують жовті картки. Тільки думки в більшості матчів практично немає. А гра йде, переважно, між штрафними майданчиками команд. Удар в сторону (навіть не в створ!) воріт суперника в деяких іграх – це просто розкішний подарунок для вболівальників. Винятком можуть стати матчі за участю лідерів першості, але навіть подібні радості припадають не на кожен тур.

В 14 турі лідери чемпіонату трохи піднапружились, забезпечивши відносну оглядовість кількох поєдинків. Найвищий результат в рейтингу видовищності у матчі «Шахтар» - «Олександрія» – рейтингова оцінка 5,65 бали. Реалізуй «Олександрія» на останніх хвилинах свій шанс, можна було б говорити про матч, як про незаперечну прикрасу нинішньої першості. А так – тільки найбільш видовищний поєдинок туру.

Гра «Дніпро» - «Динамо» опинилася на другому місці в рейтингу – 5,45 бали. Якби другий тайм був зіграний на рівні першого, оцінка була б вищою. Третій результат – у зустрічі «Зірка» - «Олімпік», де футболісти з Кропивницького постаралися «показати зуби».


Інші матчі були рівнем нижче. Можна привітати «Карпати» з такою довгоочікуваною перемогою. Хоча гра виявилася, як і раніше,найнуднішою в турі. Не може львівський клуб поки по-іншому.


У Рейтингу видовищності команд кардинально нічого не змінилося. Помінялися місцями «Чорноморець» і «Ворскла», «Волинь» і «Зірка». «Шахтар» залишається незаперечним лідером рейтингу, а «Карпати» – аутсайдером. Розрив між першими і останніми п'ятьма клубами в рейтингу видовищності зростає. І посилюється відчуття, що загальний рівень видовищності чемпіонату продовжує знижуватися.

* Рейтинг видовищності матчу – думка Рейтингового агентства про привабливість гри для глядачів. Рейтинг визначається на основі ряду показників, що характеризують інтенсивність, динамічність, безкопромісність, змістовність гри.

Рейтинг розраховується за результатами кожного туру чемпіонату України. Розрахунок проводитися за методикою Рейтингового агентства Євро-Рейтинг при аналітичній, інформаційній та графічній підтримці Media Team.