Наші за кордоном. Перезавантаження Коноплянки та збірної

Футбол України 9 Листопада, 13:54 765
Наші за кордоном. Перезавантаження Коноплянки та збірної | 19-27
Перезавантаження терміново потрібне «Габалі», «Гранаді», «Бетісу», «ПСВ», «ПАОКу» та іншим.

Євген Коноплянка своєю грою надає нові ідеї команді та збірній. Ось лише в Бундеслізі не грає. Термінове перезавантаження потрібне «Габалі», «ПСВ», «Гранаді» та «Бетісу», причому подекуди українці здатні допомогти. У Греції команди Євгена Шахова та Дмитра Чигринського також в кризі. У Бельгії українці вичавлюють максимум з мінімуму. Може, всім взяти приклад у «польських українців», які вже пройшли найнижчу точку і відзначили вихід з кризи голами та асистами? Хоча, наприклад, Юрію Максимову та Сергію Погорілому брати приклад в цьому сезоні вже пізно.

Німеччина

Схоже, існує рецепт «перезавантаження» європейської кар'єри Євгена Коноплянки. І навіть тактики і стилю гри збірної України. Вже в другому матчі поспіль Коно дуже цікаво виглядає в ролі одного з форвардів в схемі 3-5-2. Менше непотрібної метушні з м'ячем, менше дриблінгу, який уповільнює його гру останнім часом, більше швидкого переходу з оборони в атаку, забігів на межі офсайду і перехоплень у неповоротких захисників. У матчі Ліги Європи проти «Краснодара» (2:0) «Шальке» більше оборонявся, даючи супернику володіти м'ячем і вибігаючи в контратаки. І це працювало дуже ефективно.

Коноплянка, звісно, чимало з'являвся і на улюбленому лівому фланзі. Саме там він розіграв «стінку» з лівим латералем Бабою, який прорвався до штрафного і пробив трохи неточно. Саме там він одним дотиком звільнив колишнього лівого захисника Аого для навісу на Чупо-Мотінга, і останній скинув головою на Кайсару, який відкрив рахунок в матчі. Але більше українець діяв в центрі. Чотири рази перехопивши м'яч, лише двічі намагаючись пройти суперників на дриблінгу (невдало) і двічі вигравши двобої «на другому поверсі». Кидається в очі низький відсоток точних передач (65), але все ж для форварда це не так вже й жахливо. Головне, що в контратаках екс-фіналіст Ліги Європи був активний і двічі мав чудовий шанс забити. В другому таймі він відгукнувся на простріл з правого флангу і пробивав практично п'ятою з кута воротарського, але м'яч був спрямований прямо в руки воротарю. А ось в першому вискочив сам-на-сам, уникнувши офсайдної пастки, воротареві вдалося витягнути його удар правою, втім, Набіль Бенталеб добив.

Наші за кордоном. Перезавантаження Коноплянки та збірної - изображение 1

Цікаво було б подивитися на такого Коноплянку в кількох матчах поспіль, особливо в Бундеслізі. А може, варто спробувати і в збірній, де вже чимало років немає ані другого форварда, ані центрального атакувального півзахисника. Тим більше, що заміна на фланзі після прориву Віктора Циганкова є. Але поки матчі Бундесліги Євген незмінно починає в запасі. Проти «Вердера» (3:1) він вийшов на заміну лише на першій доданій хвилині і ще й встиг віддати пас на фланг Бабі (щоправда, ближче до центру поля), який знову прорвався до штрафного і на цей раз пробив значно вище воріт.

В останніх дев'яти матчах «Шальке» здобув сім перемог і двічі зіграв внічию в гостях - з непростим «Аугсбургом» і «Боруссією» з Дортмунда. У Лізі Європи цього вистачає для забезпечення першого місця в групі вже після чотирьох турів. А ось у лізі, через жахливий початок - лише для 12-го місця.

«Дармштадт» поступився в Леверкузені «Байєру» (2:3) і опустився на 15-те місце. В запасі гостей залишилися Артем Федецький та Денис Олійник.

Нідерланди

Термінового перезавантаження потребує і «ПСВ». У Лізі Чемпіонів після домашньої поразки від «Баварії» (1:2) залишається боротися лише за третє місце в групі з «Ростовом». А в лізі «фермери» йдуть третіми і знову втратили очки, на цей раз вдома проти «Твенте» (1:1). Якщо судити з другого матчу, частиною перезавантаження обов'язково повинен статиОлександр Зінченко. Проти «Баварії» він відіграв 16 хвилин, вийшовши на поле вже за рахунку 1:2. І лівому з опорників було дуже важко впоратися з трійкою Мюллер-Коман-Лам на правому фланзі чемпіона Німеччини. В одному з епізодів він був обійдений на фланзі, і епізод закінчився ударом Левандовскі в поперечину. Саме після нього (і, схоже, через нього) Зінченко був переведений на позицію правого опорника. А в атаці українець надто загравався, намагаючись проходити суперників на дриблінгу. Варто відзначити лише два епізоди - з пасом вперед центром, який почав небезпечну контратаку (зупинену в штрафному Нойєра) і несподіваний вихід на позицію центрфорварда і боротьбу за перспективне закидання, яке обіцяло прорив до воріт (програне).

А ось у лізі Зінченко відіграв 32 хвилини, одразу почавши з позиції правого опорника. На якій виглядав чудово. До речі, з'являючись і ліворуч. До його виходу на поле чемпіон завдав лише вісім ударів по воротах суперника і програвав з рахунком 0:1. Після його виходу були завдані 12 ударів, рахунок став нічийним і лише дивом не переможним. П'ять з ударів (більше за матч не завдав жоден гравець обох команд) на рахунку саме Олександра. Удари з 14-15 метрів і праворуч, і ліворуч були заблоковані. Воротар відбив потужний штрафний удар з 29-метрової відстані. Забивати ж Зінченко повинен був двічі. Однак, будучи пасом врозріз виведений на воротаря, не переграв того. А в районі правого кута штрафного мав безліч часу для опрацювання м'яча і пробив відмінно (також лівою). Але «Твенте» врятувала поперечина.

Наші за кордоном. Перезавантаження Коноплянки та збірної - изображение 2

Іспанія

Негайне перезавантаження потрібне і українським легіонерам в Прімері. Артем Кравецьдуже задоволений своїм статусом і ігровим часом в «Гранаді». Однак його команда нині безперечно найгірша в лізі і ще не вигравала жодного разу в перших 11-ти турах. А стабілізація оборони відбувається за рахунок в'янучої атаки. У матчі проти «Депортіво» Кравець зберіг свою перевагу в ієрархії форвардів над молодим аргентинцем Езекіелем Понсе (той так і залишився в запасі). Однак поступився наддосвідченому Давіду Барралю, який поступово оговтався від травми, і в підсумку приєднався до нього лише на 69-ій хвилині. Переважно борючись за «на другому поверсі», причому з перемінним успіхом і частіше в центрі поля. Пасував він лише назад і поперек поля. Хоча слід відзначити, що саме Артем заробив кутовий, з якого його команда зрівняла рахунок. Тоді в гонитві за довгим закиданням він змістився праворуч, і за кілька секунд захисник заблокував його простріл з меж штрафного.

Романові ж Зозулі може допомогти хіба що перезавантаження тренера. І то не факт. Оскільки чутки про розірвання його контракту з клубом в січні йдуть не лише від Густаво Пойєта, але і від функціонерів клубу. А Пойєт після поразки в гостях від «Вільяреала» (0:2, Зозуля поза заявкою) дійсно перебуває під загрозою звільнення. Його «Бетіс» нині посідає 14-е місце.

Стан Дениса Бойка не надто кращий. «Малага» додає після жахливого початку сезону і після перемоги над хіхонським «Спортінгом» (3:2) вже вийшла на десяте місце. Її перший воротар Карлос Камені далекий від ідеалу, але поки що Бойко незмінно залишається в запасі.

Бельгія

У Жупілер-лізі українці продовжують вичавлювати максимум з мінімуму хвилин. Андрій Тотовицький і Сергій Болбат не були у заявці «Кортрійка» (7 місце) і «Локерена» (13) на матчах проти «Шарлеруа» (2:1) і «Мехелена» (0:0) відповідно. А Роман Безус в матчі проти «Еупена» (2:4) відіграв лише вісім хвилин, вийшовши на поле за рахунку 1:3. Втім, протягом цього часу встиг завдати удару по воротах з центру штрафного майданчика (слабко і в руки воротарю), впасти в штрафному в ситуації, яку всі в ту мить вважали фолом (крім арбітра). А головне - підхопити вибитий зі штрафного м'яч на правому фланзі і лівою ногою точно навісити на голову Болі, який легко забив з меж воротарського. Хоча це не допомогло здобути хоча б нічию, і «Сінт-Трюйден» залишився на передостанньому місці.

Греція

Перезавантаження тренера в «АЕКу» (5) поки не допомогло перезавантажити команду. Афіняни без проблем перегравали «Атромітос», забивши два м'ячі і не відчуваючи жодних проблем в обороні. Але раптом «вимкнулися», пропустили двічі протягом п'яти хвилин, і матч так і закінчився з рахунком 2:2. Дмитро Чигринський, якому два дні тому виповнилося 30 років, в обох голах не винен. А ось вже після цього програв забіг супернику, і той вийшов на воротаря, який врятував свою команду від поразки.

До Чигринського, який дуже швидко адаптувався завдяки знанню англійської, не помічений в жодних скандалах і вміє дякувати навіть незадоволеним уболівальникам, грецька преса ставиться вельми доброзичливо. Особливо після останніх інтерв'ю, в яких він заявив, що Суперліга сильніша, ніж Українська Прем'єр-Ліга. А ось Євгена Шаховапереважно критикують. Здебільшого за його інертність в атаці. Хоча слід зазначити, що в «ПАОКу» (6) він постійно грає в опорній зоні. В другому таймі матчу ліги проти «Паніоніоса» (0:1) він взагалі був одним з двох опорників в схемі 4-2-3-1. І тоді його команда заграла краще в атаці і мала шанси забити. Щоправда, абсолютно без участі українця. А ось в першому таймі він ще й програвав боротьбу в центрі поля, і його команда грала погано. У матчі ж проти «Карабаху» в Лізі Європи (0:1, «ПАОК» третій і відстає від агдамців на три очки) Шахов відіграв лише дев'ять хвилин, протягом яких багато і точно пасував, але лише назад чи поперек поля. Одне його добре закидання вперед не закінчилося нічим небезпечним.

«Іракліс» - «Платаніас» 1:1. Віталій Приндета поза заявкою гостей, які посідають 11-е місце.

Польща

Наші за кордоном. Перезавантаження Коноплянки та збірної - изображение 3

А ось українці в Екстракласі вже перезавантажилися. І одразу ж полинули вперед на повну. Після чотирьох матчів поспіль без перемог «Ягеллонія» здобула другу поспіль і повернулася на перше місце. А власне повернення кращої форми опорник команди Тарас Романчук відсвяткував голом, третім в сезоні і десятим за клуб. «П'ясту» вдома «Яга» не дала жодного шансу, повністю домінуючи. Лише реалізація підводила. А Романчук став другим на полі за загальною кількістю передач. Щоправда, відсоток точності був дуже низьким (60). Але це скоріше через постійне прагнення загострити.

Після закінчення матчу Тарас заявив, що чи не вперше в кар'єрі грає центрального з трьох опорників в схемі 4-3-3, і йому здається, що така схема йому пасує. Ще б пак, адже вже на четвертій хвилині він завдав удар головою (щоправда, поганий), партнер завадив воротареві забрати м'яч і знову відпасував на Тараса. Удар вже лівою ногою з кута воротарського якого захисник заблокував на лінії воріт. За чверть години він пробив головою вже краще, але неточно. А ще за 14 хвилин вже йому скинули м'яч головою на лінії воротарського, Романчук розвернувся із захисником за спиною і послав м'яч між ногами воротаря. На 89-ій же хвилині уродженець Ковеля заробив і свій третій асист в сезоні, одним дотиком з власної половини поля відправивши в прорив Франковскі.

Дмитро Хомченовський вийшов на заміну на 71-ій хвилині і відразу ж міг забити, коли під час виконання штрафного удару на нього зручно вибили м'яч суперники. Але зльоту пробив вище воріт.

Сергій Пилипчук також пережив чимало останнім часом - і травму, і запеклу боротьбу за три місця в складі з легіонерами не з країн Євросоюзу, і останнє місце з великими фінансовими проблемами своєї «Корони» і звільненням головного тренера лише тиждень тому. І також перезавантажився голом (другим в сезоні і першим з липня), причому в гостях у ворота «Брук-Бет Термаліки» з четвертого місця у лізі. Фаворит атакував більшу частину матчу. Але забивала «Корона». Хоча, наприклад, Артем Путівцев добре працював в обороні «слонів» (в другому матчі поспіль з його зони відповідальності суперник не завдав жодного удару по воротах), лише в одному епізоді у боротьбі головою мало не зрізавши м'яч у власні ворота.

Пилипчук двічі боровся за м'яч «на другому поверсі» у воротарському (жодного разу проти Путівцева), і в одному епізоді суперник відверто завалив його, привізши нереалізований гостями пенальті, а в другому Сергій легко перестрибнув опонента і вколотив м'яч у сітку. А прорив Пилипчука лівим флангом суперник зупинив грубим підкатом, за який отримав пряму червону картку. На рахунку українця також жовта картка, небезпечний, але неточний удар головою і ще два ногами, менш небезпечні. Замінений на 89-ій хвилині.

«Корона» перемагає після шести поразок поспіль і виходить на 13-те місце. А ось серія матчів «Брук-Бет Термаліки» без перемог сягнула чотирьох.

«Вісла» з Плоцька зіграла з «Аркою» внічию 0:0. Віталій Гемега вийшов на заміну на 89-ій хвилині.

Сербія

Матч між «Радом» і «Металацом» (1:1) був перерваний на 80-ій хвилині, коли на знак протесту проти несправедливо призначеного в їх ворота пенальті футболісти «Металаца» (9 місце) залишили поле. Після кількох хвилин вмовлянь вони повернулися, і гравець «Рада» пробив 11-метровий удар вище воріт. І до, і після цього господарі володіли ініціативою і небезпечно загрожували воротам суперника. Щоправда, здебільшого ударами з-за меж штрафного майданчика. Тож центральний захисник гостей Тарас Бондаренко відіграв досить надійно. Лише в одному епізоді він не перервав навіс, легко торкнувшись м'яча головою, і суперник, також ударом головою, трохи схибив. В іншому епізоді м'яч був надісланий повз нього, але Тарас встиг повернутися і відтіснити суперника, дозволивши воротареві забрати м'яч.

Македонія

На 77-ій хвилині матчу проти «Брегалніци» центральний захисник лідера ліги «Вардару»Євген Новак залишив поле через травму паху. У тому епізоді він був обійдений суперником на швидкості в штрафному. Але свою справу встиг зробити, до цього забивши єдиний гол у матчі і свій перший за клуб. Це сталося після навісу зі штрафного удару і точного удару головою з лінії воротарського. Міг Новак забити схожий гол і в першому таймі, але тоді трохи неточно підрізав м'яч. А ще до цього міг стати і антигероєм матчу, дуже незручно віддавши пас назад воротареві. Але той зумів випередити суперника.

Болгарія

Матч між гегемоном ліги 21-го століття (і лідером поточного сезону) «Лудогорця» і гегемоном ліги 20-го століття софійським «ЦСКА» вважається дербі. І в цьому дербі армійці не вигравали вже в 13-ти останніх матчах і лише програвали і не забивали в шести гостьових. У сьомому хоча б забили. На 90-ій хвилині два захисника, в тому числі іІгор Пластун, заважали один одному як слід перервати навіс. В підсумку м'яч в 20-ти метрах від воріт підхопив Кульман, ударом звідти ж скоротивши розрив в рахунку. А до цього «Лудогорець» повністю домінував, забивши двічі і дозволивши гостям створити лише один небезпечний момент. І тоді Пластун і інший захисник не порозумілися, дозволивши супернику перехопити м'яч. Але той вихід сам-на-сам виграв воротар.

У Лізі Чемпіонів проти «Арсеналу» (2:3) Пластун залишився в запасі.

Азербайджан

Наші за кордоном. Перезавантаження Коноплянки та збірної - изображение 4

Схоже, «Габала» потребує перезавантаження мало не більше за всіх інших пов'язаних з українцями команд. Персонально - Роман Григорчук. У двох останніх матчах він був вилучений з поля, причому ще в першому таймі. І якщо в четвер він лише надто голосно апелював до арбітра матчу Ліги Європи проти «Сент-Етьєна» (1:2), то в неділю вже до 14-ій хвилині пересварився і з арбітром, і з головним тренером, і з одним з гравців «АЗАЛу» (0:0). Причому, повідомлялося і про те, що наставник дозволив собі нецензурні вислови. В підсумку Дисциплінарний Комітет Федерації дискваліфікував його на один матч і оштрафував, додавши і догану клубу.

Зрозуміти причину стану тренера можна. Вражаюча перемога над «Карабахом» і фініш першого кола з втратою лише двох очок зіграли з командою злий жарт. З чотирьох матчів другого кола «Габала» виграла лише один, нульова нічия з відвертим аутсайдером ліги - як поразка. А в Лізі Європи очки набрати так і не вдається. Причому всі ці втрати очок вельми прикрі.

Більш докладно про матч Ліги Європи тут. Лише підсумую, що першу чверть матчу «Габала» відверто провалила, потім з відмінної чверті вичавила лише нічию. А в другому таймі дуже швидко пропустила під потужним пресингом і потім не зробила нічого для того, щоб відігратися. Плюс ще грубі індивідуальні помилки Дмитра Безотосного, капітана Рашада Садигова і вінгера Рашада Ейюбова, які коштували двох голів і кількох небезпечних моментів. Проти «АЗАЛа» ж «радари» створили чимало небезпечних моментів, але у вирішальний мить виходили жахливо слабкі або неточні удари. Хоча б не пропустили вперше з другого жовтня, з того самого матчу проти «Карабаху».

Проти «АЗАЛа» у Безотосного роботи не було. А Віталій Вернидуб (до речі, дуже непогано відіграв і проти «Сент-Етьєна») програв лише один епізод, будучи перекинутим суперником. Але і тут одразу отямився, вибивши у того м'яч за мить до удару по воротах впритул.

«Габала» все ще перша, але від «Карабаху» її відділяє лише різниця м'ячів.

Ігор Гончар в матчі словацької ліги «Сеніца» - «Татран» (0:0, замінений на 51-ій хвилині, «Сенiцa» дев'ята) був активним в атаці на позиції правого хавбека. Але небезпечним пасам його і на нього трохи не вистачало точності, удар з відмінної позиції зрізався, а небезпечний удар головою був трохи неточним. Ярослав Мартинюк в матчі кіпрської ліги «Аріс» - «Ерміс» (0:2) запам'ятався трохи неточним ударом низом з доброї позиції в півколі перед штрафним. «Ерміс» на шостому місці. У Серії Б «Фрозіноне» після перемоги над «Авелліно» (1:0) посідає третє місце. Василь Прийма відіграв повний матч,В'ячеслав Чурко залишився в запасі. «Вашаш» незважаючи на другу нічию поспіль залишився лідером угорської ліги. У матчі проти «Уйпешта» Євген Павлов відіграв другі 45 хвилин гри і не запам'ятався нічим. А Іван Бобко в матчі між «Дебреценом» і «Мезьоковездом» (0:0, «Дебрецен» сьомий) відіграв лише три хвилини.

«Тараз» головного тренера Юрія Максимова розпрощався з Вищим дивізіоном Казахстану, поступившись в перехідному матчі «Алтаю» (0:3) за участю Андрія Яковлєвата Олександра Пищура (57 хвилин). «Бодо/Глімт» залишив норвезьку Тіппеліген, поступившись в останньому турі «Русенборгу» (1:2). Сергій Погорілий залишився в запасі, Руслан Бабенко поза заявкою. Не потрапив до заявки й Дмитро Ярчук в матчі португальської ліги «Ешторіл» - «Тондела» (2:0, «Ешторіл» 12-ий). Дмитро Льопадебютував за «Осієк» в хорватській лізі, відігравши 74 хвилини проти «Славена Белупо» (1:0, «Осієк» третій) і запам'ятався двома подачами «стандартів» на голову партнерам, які замикали неточно або в руки воротарю. А за повідомленнями ізраїльської преси, п'ять гравців аутсайдера ліги ашкелонського «Хапоеля» (серед них і Андрій Міщенко) залишуть клуб в січні. Причина - невдалі результати, і зокрема, п'ять пропущених у другому матчі поспіль, а саме від чемпіона, беер-шевського «Хапоеля» (1:5). Міщенко залишив поле на 66-ій хвилині за рахунку 1:3.

Голами ж відзначилися Олег Єрмак за «Дачію» (перемога над «Саксаном» з рахунком 4:1 і четверте місце в молдовській лізі) і Акакі Цкарозія - за «Мерані» (з пенальті, 3:0 над «Чіхурою»). У російській лізі Тарас Михалик та Пилип Будківський (56 хвилин) зустрілися в матчі «Локомотив» - «Анжі» (4:0), Денис Кулаков відіграв повний матч за «Урал» проти «Крильєв Совєтов» (2:2), отримавши жовту картку. А Кирило Ковальчук - за «Томь» проти «Спартака» (2:2), без покарань.

Леон Вургафт