П'яний мачо. Правила життя Домагоя Віди

Динамо Київ 10 Листопада, 11:42 1119
П'яний мачо. Правила життя Домагоя Віди
​П'яний Домагой Віда за кермом автівки - черговий удар по репутації «Динамо».

Випадок зі спортсменом напідпитку за кермом – не унікальний. Подібних свіжих прикладів з прогресивної Європи можна знайти безліч, - достатньо лише вірно сформулювати запит у пошуковій системі. З найсвіжішого і найрезонанснішого, мабуть, - випадок з нападником «Лас-Пальмаса» Серхіо Араужо, який після голу у ворота мадридського «Реалу» втрапив у подібну халепу, позбувшись не лише водійського посвідчення, не лише суми коштів на штраф, але й волі. Ми унікальні – в іншому. В тому, як інформація поширюється і як її сприймають.

Інформація щодо захмеленого Домагоя Віди за кермом автомобіля може мати лише дві грані: це або фейк, або правда. Але будь-який з цих випадків болісно б'є по й так не бездоганній репутації київського «Динамо». І тут, аби згладити пагубний вплив ситуації на ім'я клубу, керівництво «Динамо» оперативно мусило виступити з заявою: або публічно засудити Віду, або аргументовано спростувати розтиражовану ЗМІ інформацію.Що маємо натомість? Вже після «роздутого» пресою скандалу головний тренер команди заявляє про те, що з гравцем лише будуть розбиратися. Коли він повернеться до розташування «Динамо», коли пройде медобстеження, коли дасть свідчення… А де, пардон, були динамівські лікарі раніше? Наприклад, зранку четвертого числа, коли в динамівців повинна була тривати інтенсивна підготовка до матчу з «Дніпром»? Чому на руках немає офіційного документу про фізичний стан Віди, який можна було б оприлюднити і зняти всі спекуляції? Де ті, хто слідкує за відповідністю поведінки футболістів режимові, прописаному в контракті? Всі мовчать. Тож тепер навіть якщо інформація про адміністративне правопорушення Віди виявиться неправдивою, - на репутації клубу все одно залишиться пляма, наче на мармурній плиті від зеленки.

Цікава – й інша деталь. Відомо, що на одному з інформаційних ресурсів, «прихильних» до «Динамо», новина про п'яного Віду за кермом з'явилася ще у вівторок (8-го листопада) ввечері, а на ранок інформації вже не було. Так само, як не було її на деяких інших профільних футбольних сайтах, хоча актуальність і рейтинг повідомлення настільки високі, що його включили до своїх сюжетів навіть непрофільні (тобто, не суто спортивні) редакції на телебаченні та радіо. Що ж, виявляється, ті, хто за боргом служби зобов'язані висвітлювати подібну інформацію, очевидно, отримали наказ мовчати в ганчірочку.

Хай так… Але оскільки ніяких офіційних заяв клубом зроблено не було, ми маємо право оцінювати ситуацію по-своєму, розглядати її під різними кутами. Сумніви щодо правдивості повідомлення породжує лише невідповідність окремих протокольних даних реальному стану речей. Наприклад, в протоколі не зазначене місце роботи Домагоя Віди, також невірно зазначене його громадянство. Втім, ці неточності легко пояснюються людським фактором та професійними особливостями молодого покоління української поліції.А стан, в якому у відповідності до протоколу знаходився Домагой Віда, відповідає його репутації, здобутій на футбольному полі. Репутації людини, дотичної до безкарності українських умов. Наведемо лише кілька прикладів:

- в матчі 24-го туру чемпіонату України 2014/15 Домагой забив у ворота «Дніпра» гол, який приніс «Динамо» перемогу, а з нею – й звання чемпіонів України… В турі попередньому Віда в матчі проти донецького «Металурга» «зламав» Джордже Лазіча, не отримавши від арбітра поєдинку навіть попередження;

- в матчі 24-го туру чемпіонату України 2015/16 між «Динамо» та «Шахтарем» на полі зав'язалася сутичка, ініціатором якої виступив в тому числі й Домагой Віда. За підсумками інциденту хорват отримав від арбітра жовту карточку, а від КДК – жодного покарання. Так само не покарали Рибалку, в той час, коли Ярмоленко і Кучер отримали по три матчі «відсидки».

Нарешті, варто в контексті цієї ситуації згадати серпневі слова Віди про те, що він – не «любитель міцних напоїв. Кілька келихів вина може вжити, але не більше. Це не його». Воістину, благородні слова для образу благородного лицаря. Надіємось, Домагой згодом поділиться знаннями про те, скільки ж «келихів вина» потрібно випити для 1,5 проміле.Ось такий він – капітан київського «Динамо». Молоде покоління може дивитися на кумира з роззявленим ротом…