Харчування професійних футболістів. Основні правила і раціон

Світовий футбол 10 Листопада, 12:17 1619
Харчування професійних футболістів. Основні правила і раціон | 19-27
«Футбол 24» розповідає про важливість правильного харчування для футболістів.

Як сказав одного разу тренер лондонського «Арсеналу» Арсен Венгер:

«Їжа, як бензин. Якщо ви заллєте неправильний в бак вашого автомобіля, він поїде не так швидко, як повинен».

Практично щодня футболісти переносять серйозні навантаження як на тренуванні, так і під час гри. За енерговитратами це звичайно не «Тур де Франс», але за матч футболіст може втратити до 3-х, а в спеку – навіть до 4-х кілограмів.

Я знайомий з цим не з чуток. Пройшовши школу київського «Динамо», граючи в юнацьких збірних країни пліч-о-пліч з Дімою Чигринським, я можу розповісти, що їдять футболісти до, під час, а також після гри.

Райан Гіггз і Гарі Невілл готують у власному кафе

Сьогодні кожна команда має в своєму складі легіонерів з різних куточків планети, томухарчування має бути складено і з урахуванням національних особливостей футболістів.

У провідних клубах світу за допомогою спеціальних аналізів крові і метаболічних тестів дієтологи з'ясовують швидкість обміну речовин у гравця під час тренувань і відпочинку, стан імунної системи, а також реакцію організму на різну їжу. Потім, виходячи з цих даних, складається меню.

Жировий прошарок у футболістів повинен займати не більше 10-12% від загальної маси тіла. Зайва вага заважає розвивати швидкість, створює додаткове навантаження на суглоби і хребет, сповільнює кровообіг.

Скільки разів на день повинен харчуватися футболіст? Наприклад, в Бундеслізі прийняте роздільне п'ятиразове харчування. У той час як в Україні прийняте триразове харчування з перекушуваннями.

Перекус Джона Террі

У більшості футболістів в пошані яловича вирізка, куряче філе, індичка і кролик.Свинина не прийнята. Риба ж представлена сьомгою, судаком, фореллю і камбалою.Обов'язкові овочі, як джерело клітковини, а також фрукти. І тут віддається перевага в залежності від сезону.

Перед матчами (і не тільки) категорично заборонені: кетчуп, майонез, вершки, газована вода, чіпси, смажені пиріжки, квасоля, горох, насіння, перець і соус.

Їдять футболісти як правило за 3-3,5 години до матчу. На відміну від велосипедистів, які після заїзду з'їдають до кілограма пасти, щоб відновиться, чарівники м'яча оперують як правило 200 грамами макаронних виробів.

Томас Мюллер разом з дружиною куштує спагетті

Їжа перед матчем повинна складатися з вуглеводів з невеликим додаванням білка, оскільки білки можуть викликати труднощі з травленням. Перевага віддається вуглеводам з низьким глікемічним індексом, таким як макарони, рис, гречка.

Під час гри футболісти зазвичай споживають так звані спортивні напої, які виконують функцію регулювання балансу води, а так само вітамінно-мінерального резерву, що, в свою чергу, є профілактикою м'язових спазмів.

У висновку ж хотілося б сказати, що кожен футболіст точно знає, що йому не варто їсти, а від чого не варто відмовлятися.

Питання харчування футболістів ні в якому разі не можна недооцінювати. Тут і наука, і майстерність кухаря, і якість продуктів, і психологія, і традиції, і індивідуальні переваги.

Андрій Качан