Підсумки Шевченка. Частина перша

Збірна України 13 Листопада, 22:23 564
Підсумки Шевченка. Частина перша | 19-27
Головний тренер національної збірної України підбив підсумки роботи тренерського штабу та команди у відбірковому циклі до ЧС 2018.

- Як Ви оціните цей мікроцикл збірної?

- Звісно, я дуже задоволений цим циклом, в першу чергу я хотів би підбити невеличкі підсумки. Головним є те, що команда справилась з тим завданням, яке я дав, як головний тренер, наша структура гри витримана, ті принципи гри, які ми просили від футболістів, ми бачимо навіть за статистикою: володіння м'ячем - ми більше всіх володіли м'ячем, створювали моменти, робили більше передач і ми найбільше били по воротам. Футболісти сприймають той напрям гри, яку ми пропонуємо, вони хочуть грати, ми намагаємось контролювати хід гри, сворюємо гру через короткі, середні, і намагаємось уникати довгих передач. Ми залучили велику кількість молодих гравців, у порівнянні з тим складом, який був на ЧЄ, у нас чотири молодих гравці. Звісно, це ризиковано, але ми бачимо великий потенціал у цих гравцях, даємо їм шанс проявити себе і слідкуємо за тим, як вони його реалізують. Офіційний рік для команди закінчився, ми займаємо друге місце в групі, ми виграли останню гру, дві гри ми не пропускаємо, незважаючи на те, що у деяких моментах команда не зовсім вдало грає, особливо це пов'язано з кінцем матчу. У нас є чотири місяці, щоб ми працювали над своїми помилками.

- Ви задоволені тим, що збірна України зараз має доволі широкий кадровий потенціал?

- Я вважаю, що у нас є достатньо молоді, яку ми переглядаємо, але вона не зовсім готова, щоб грати на такому рівні. Ми бачимо у них потенціал, але їх потрібно підготувати, і перш за все, свою підготовку вони повинні проходити у клубах, тому те, що Шахтар, Зоря, Динамо дають можливість своїм молодим футболістам все частіше з'являтися у основному складі є великим плюсом для нас. Ми спостерігаємо і аналізуємо гру цих молодих футболістів, якщо вони будуть готові - будемо давати їм грати.

- Збірна зараз пропагує контроль м'яча, але у грі з фінами частіше були використані далекі передачі. Це був план Б?

- Декілька тих довгих передч, які були, вони були непідготовленими і ми просимо гравців, щоб вони не ризикували, не давали можливості командам суперників користуватися нашими помилками, невимушеними втратами і створювати якісь контратаки для нас. Був цілий ряд дуже хороших, гострих передач, вони були підготовленими. Коли ми просимо гравців переводити м'яч з флангу на фланг, в основному, передачами вперед і назад, для того щоб ми могли міняти гравців між лініями і знаходити гравців між лініями, а потім знаходити м'яч, завдяки чому гравці будуть спокійніше атакувати вільні зони. Такі передачі ми проходили і мали за рахунок цього перевагу. Я прошу гравців, щоб у них був постійний контроль будь-яких дій, які вони виконують. Якщо вони готують довгу передачу - вона має бути підготовленою, тому що ми атакуємо великою кількістю гравців на чужій половині поля, всі статистичні дані це підтверджують. Ми ризикуємо тоді, коли можемо пропустити м'яч на контратаках, тому тут повинне бути цілковите порозуміння і синхронність їх дій, баланс, який ми просимо у наших гравців.