Іван Гецко: «Артем Кравець зіграв дуже продуктивно, нагнітаючи напругу біля чужих воріт»

Збірна України 14 Листопада, 12:19 1230
Іван Гецко: «Артем Кравець зіграв дуже продуктивно, нагнітаючи напругу біля чужих воріт» | 19-27
Автор першого м'яча в історії збірної України Іван Гецко проаналізував матч Україна - Фінляндія.

- Яку їжу для роздумів особисто вам дав поєдинок Україна - Фінляндія?

- Ми побачили два різних тайми. Зізнатися, думав, ми заб'ємо спочатку два-три м'ячі і далі будемо сушити гру, але інтрига трималася до останніх хвилин, хоча фіни - посередня команда. Особливо засмучують проблеми в задній лінії, які ми ніяк не можемо усунути. Опонент розкривав нашу оборону не тільки по центру, де у нас завжди була больова точка, але і з флангів. Цей фактор сильно розчарував. Крім того, насторожує гра Олександра Кучера, який ледь не привіз гол у першому таймі.

- Може, причина в якості газону, який, на думку футболістів, не витримав, через що м'яч сильно стрибав...

- Зрозуміло, поле було потворним, але за останній місяць це вже третій подібний «кікс» захисника «Шахтаря» біля своїх воріт, якщо згадати його помилки в Сумах і проти «Олександрії»... Що стосується поля, то я був готовий до його розкислого стану. Справа в тому, що в Одесі в цю пору року дуже висока вологість - під 100 відсотків! Трава просто розкисає в таких умовах, особливо, якщо загострення пристрастей зашкалює.

До того ж в Одесі йшли сильні дощі на тижні, тут запросто може випасти двомісячна норма опадів за якихось півдня! Тому останні кілька місяців в клубі ходять розмови про те, щоб побудувати стадіону «Чорноморець» дах, який врятував б газон від негоди. Так, це дороге задоволення, але перекрити поле дешевше, ніж по два-три рази на рік міняти газон. Якщо протягом п'яти років регулярно це робити, то яка сума вийде на виході?

- Яка?

- Шалена! Адже поле натуральне, без синтетичних елементів.

- Як думаєте, поле завадило команді Андрія Шевченка зіграти попереду більш винахідливо?

- Звичайно, адже на в'язкому, горбатому газоні м'яч нешвидко котиться, тому важко включити ті швидкості, які властиві збірній України. У перші 15-20 хвилин, поки поле трималося, у нас все виходило: були присутні рух, швидкі рейди, цікаві атаки. Добре, що встигли забити гол.

- Прокоментуєте взяття воріт?

- Женя Коноплянка практично поодинці організував гол, прокинувши м'яч на фланзі, як на мотоциклі, відірвався від опікуна на п'ять метрів і зовнішньою стороною стопи виконав пас-цукерочку на дальню штангу. Артему Кравцю залишалося тільки підставити ногу. Вищий пілотаж! Було у Жені ще пара яскравих моментів, коли він віддавав на Кравця і сам ледь не забив у другому таймі, але не склалося.

- Хто ще заслуговує добрих слів за поєдинок в Одесі?

- Мені сподобався обсяг роботи Артема Кравця, його гра на випередження, те, як нападник тонко відкривався. Мені здається, він зіграв дуже продуктивно, нагнітаючи напругу біля чужих воріт, і відзначився черговим м'ячем в цьому відборі. Цікаво дізнатися показники Кравця в біговій роботі, а також ефективності ТТД. Не було жодного моменту, щоб Артем при стандарті біля своїх воріт не опускався назад, не відпрацьовував в обороні! Тільки одного Кравця попереду було замало. Другий нападник йому в підтримку не завадив би.

- Наставник фінів Ханс Бакке сказав після матчу: «Якщо ми створюємо 5-10 моментів за гру, то це означає, що ми заслуговуємо як мінімум нічию». Ви теж нарахували стільки загроз біля воріт Андрія Пятова?

- З десятьма моментами коуч гостей погарячкував, але разів зо три-чотири фіни дуже небезпечно атакували, мабуть, гостріше українців. Чого тільки вартий епізод у другому таймі, коли нападник сіверян виявився першим на добиванні з чотирьох метрів відправив м'яч вище поперечини. Забійний шанс! Не у кожного футболіста вийде пробити повз з такої дистанції (сміється). Нам просто пощастило - я вже бачив м'яч у воротах Пятова...

Газета «Команда»