Олег Саленко: «Зараз збірна України повертається до часів Лобановського»

Збірна України 14 Листопада, 14:26 678
Олег Саленко: «Зараз збірна України повертається до часів Лобановського»
Екс-гравець збірної України Олег Саленко в інтерв'ю 1927.kiev.ua розповів про свої враження від суботнього матчу зі збірною Фінляндії.

- Чому перший і другий тайм виявилися такими різними для збірної України?

- Можливо не вистачає впевненості. Є результат - і футболісти починають зупинятися, що в принципі зараз не дозволено. Це найголовніше. Збірна України не прагне розвинути успіх. Фінляндія - не найсильніша команда в світі, тому необхідно навпаки їх в рахунку тиснути. У другому таймі це вже психологія. Забили один гол і спокійно утримують рахунок. Ось це в кінці матчу, коли у фінів були моменти, могло зіграти злий жарт.

- Вас чимось здивувала гра фінів?

- Ні. Хотілося, щоб було більше атакуючих дій. Тому що фіни - це команда, у якої особливих зірок немає, але у них хороша командна гра і б'ються до кінця, що вони і показали.

- Як оціните дебют молодого динамівця Віктора Циганкова? За 10 хвилин гру не зіпсував ?


- Вітаю його з дебютом, а за 10 хвилин судити дуже важко про щось. Це невеликий час, за який особливо нічого не зробиш. Добре, що випустили, відзначився. Тренери не побоялися випускати за такого слизького рахунку. На нього є надії і він повинен їх виправдовувати.

- Ви почали помічати, що при Шевченкові у нас почали активно взаємодіяти фланги Ярмоленко - Бутко і Коноплянка - Соболь?

- Це ще залежить від того, що Шевченко почав ставити атакуючих захисників. Ці двоє відкриваються попереду та відпрацьовують у захисті. Ще при Лобановському, коли ми грали, то захисник повинен був відпрацьовувати весь край. Зараз до цього повертаються. Потрібно більше зіграти, щоб це виходило.

- Що скажете про той факт, що збірна Україна грає у всіх містах України, але з одного боку це плюс для уболівальників, але з іншого боку багато футболістів скаржилися на стан поля в Одесі.


- Це потрібно поле правильно підготувати. Все-таки такі ігри, як проти фінів, ми маємо грати не в столиці. Така практика поширена і в Іспанії, і в Італії. Центральні матчі граються на центральному стадіоні, а матчі з не сильними командами грають по різних містах. Пощастило, що сьогодні снігу не було.

- Цей рік Україна закінчила на другому місці в своїй групі, залишаючи на першому місці хорватів. Як вважаєте, які у нас шанси на вихід із групи з першого місця?


- Все вирішуватимуть матчі з хорватами. Не забуваємо, що у нас домашні нічиї з основними претендентами. Ще потрібно буде боротися, тому що хорвати набирають темп. У них хороша збірна. Все буде вирішуватися в цих двох матчах з хорватами, але не можна з іншими командами втрачати очки. Ще буде складний виїзд до Ісландії, де буде дуже важко. Тому вся боротьба попереду.

Розмовляв Ігор Гусаков