Президент «Гірника-Спорт»: «Нехай СБУ прослуховує телефони гравців і перевіряє рух грошей»

Футбол України 15 Листопада, 14:14 821
Президент «Гірника-Спорт»: «Нехай СБУ прослуховує телефони гравців і перевіряє рух грошей»
Петро Матвійович Каплун прокоментував ситуацію з матчем «Іллічівець» — «Гірник-Спорт», на який зафіксували аномальний обсяг ставок, і який голова Federbet Франческо Баранка уже назвав обурливим «договірняком».

— Петро Матвійовичу, не побачили нічого дивного у діях ваших футболістів?

— Грали так, як упродовж першого кола. Навіть не знаю, що вам відповісти. Зараз будемо розбиратися. Лише сьогодні вранці команда приїхала. Будемо викликати гравців, розпитувати. Втім, не забувайте, що ми грали з лідером чемпіонату на виїзді. Щодо першого тайму: можливо, це «Іллічівець» дозволив нам так зіграти? Наскільки розумію, основний куш зірвали в перші 45 хвилин гри, коли ставили на нашу перемогу. За моєю інформацією, в першому таймі люди «підняли» півмільйона. Що це за динаміка така? Не знаю, кого звинувачувати. Потрібно розбиратися.

— Тобто нічого аномального в діях гравців не помітили?

Як вам сказати… І з «Оболонню-Броварем» було аномально, і з «Вересом», коли поступилися 1:6. Тоді ще більше питань виникало, ніж зараз. Утім, ті матчі ніхто не називав договірними.

— У нас бояться про таке говорити.

— Що тут боятися? Є прокуратура, нехай займається. Ну, покличу гравців. Мені потрібно в душу їм влізти чи як? Повірте, ми обов’язково займатимемося цим, аналізуватимемо гру. Та вже можу сказати, що вони грали як зазвичай. З «Десною» щось подібне відбулося: перший тайм 0:0, а потім п’ять м’ячів пропустили. Крім того, вигравали в «Полтави» — 4:0. Виходить, це теж були «договірняки»?

— Голова Federbet Франческо Баранка лише останній поєдинок з маріупольцями назвав договірним.

— Нехай Federbet покаже рух ставок: хто й скільки ставив. Вони повинні відстежувати, звідки робили ставки, які IP-адреси. Вважаю, що цим повинні займатися компетентні органи. І головне — садити винних за грати! Набридло вже!

Через якихось негідників псується імідж нашого клубу. Я би ще зрозумів, якби в нас були проблеми з фінансуванням. Так ні, команда отримує двічі на місяць зарплатню. Ніколи не міг подумати, що таке станеться. Зараз я перший зацікавлений, аби знайшли винних. Поки не було в нас цих «агентських» гравців, усе було нормально. У мене інше питання: чому не знімають лінії з Першої ліги?

— Деякі букмекери під час матчу припиняли приймати ставки.

— Узагалі їх не потрібно давати! У нас же це під забороною. Як тоді працюють букмекерські контори? І це в кожному місті. Я пропонував цим «борцям», аби зібрали всі контори і сказали їм: «Хочете працювати — не давайте лінію на Першу лігу». Нещасний наш футбол, який деградував до нуля. І ми лише допомагаємо йому в цьому.

— Одні страждають, інші — набивають кишені.

— Я не бачу бажання це припинити. Можливо, знайдуть гравців і покарають їх. Утім, потрібно шукати тих людей, які це організовують. Уся країни про це знає. Дуже прикро, що й наш клуб «вляпався» в це.

Що мені порадите зробити? Звільнити всіх? Я вже тричі передивився матч. Можливо, щодо першого голу є сумніви. Проте воротар в інших ситуаціях виручив три-чотири рази. Як я можу його звинувачувати? Нехай експерти дивляться гру, я не можу бути об’єктивним.

Федерація взагалі збирається щось робити, чи вони лише штрафи можуть виписувати? Тим паче закон уже ухвалили. Кримінальна відповідальність існує. Всюди є бригади, котрі працюють над дивними матчами. Є підозри — розслідують. Були випадки, коли президентів саджали в тюрми. Наприклад, президента французького «Олімпіка». Довелося навіть бути на цьому матчі зі «Спартаком», коли останні здали гру. Пройшло скільки років, але його все одно ув’язнили. Коли в нас таке буде? Скоро футболу не залишиться.

Уже ходять розмови, що «Іллічівець» виграв, значить, він не при справах, зате «Гірник-Спорт» потрібно розслідувати. Як так? Основну суму грошей в першому таймі зняли, коли ставили, що ми виграємо. Це ми підлаштували? Якби знав, що так буде, то заборонив би гравцям забивати в матчі! Мені більше цікаво, чому «Іллічівець» не забив у першому таймі. У перерві навіть думав, що ми їх дотиснемо.

Якщо виникають підозри, я лише «за», щоби увімкнулися правоохоронні органи. У них більше можливостей. Нехай СБУ працює, прослуховує телефони гравців, рух грошей на карточках перевіряє. Думаю, так багато цікавого можна знайти впродовж останнього тижня. Контрольно-дисциплінарний Комітет уже ініціював роботу.


У футбольному матчі Першої ліги України «Іллічівець» – «Гірник-Спорт» зафіксовано аномально велику кількість ставок, багато з яких були зроблені всупереч котируванням букмекерів.

Голова незалежної європейської організації Federbet, що займається виявленням договірних матчів, Франческо Баранка прокоментував для «Рейтингу Букмекерів» аномальну поведінку клієнтів біржі ставок Betfair в матчі Першої ліги України «Іллічівець» – «Гірник-спорт».

За нашою інформацією, низка букмекерських контор «заморозила» свою лінію упродовж поєдинку Першої Ліги «Іллічівець» – «Гірник-Спорт». Причиною цьому слугували аномальні ставки на матч.

Вчорашній матч Першої ліги України «Іллічівець» – «Гірник-Спорт», як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», викликав аномальні потоки ставок на букмекерській біржі Betfair. ПФЛ опублікувалана своєму сайті заяву, вимагаючи «справедливого розслідування» обставин матчу.