Віктор Леоненко: «Шевченко хоче бути хорошим для всіх, а це неправильно»

Динамо Київ 16 Листопада, 23:03 595
Віктор Леоненко: «Шевченко хоче бути хорошим для всіх, а це неправильно»
Футбольний експерт дав оцінку збірній України під керівництвом Андрія Шевченка.
«Тренерський штаб Шевченко не зробив висновки, тому що збірна України нічого не показала. По суті, національна збірна - це київське «Динамо» або ж команда Фоменко. Все дуже схоже. Двійники, по суті. По-перше, тренери нічого не побачили і нічого не дізналися. По-друге, у нас основні гравці провели разом 5-8 ігор. І сенс перевіряти тих футболістів, які вже давним-давно знаходяться в збірній. Я зараз вже сміливо можу назвати склад, який буде навесні грати з хорватами. Всі будуть одні і ті ж, а Соболя замінить, швидше за все, Федецький. Тут справа не в критиці. По суті Шевченко схожий на Реброва. У нього все позитивно, все класно і все чітко. У тренера не повинно так бути. А про «обіймашки» я взагалі мовчу. Я маю на увазі епізод, коли відбувається заміна в матчі. Зазвичай як буває? Потиснув руку і пішов, а Андрій чомусь з усіма обіймається. Це називається, я хочу бути хорошим для всіх, а це неправильно.

Я згоден, що на публіку не треба кричати і кричати, але скажи, що я багато чим незадоволений і ще належить виконати багато роботи. А так він з себе дурного робить. Ось що найнеприємніше. Так само як і Ребров. Але Реброd, боїться президента, а Шевченко нікого боїться. Уболівальникам треба, щоб команда грала, і було видно хоч якийсь малюнок гри. А все йде до того, що навесні ми побачимо те ж саме. Моменти - у свята! Тут і критикувати не потрібно, просто візьміть ручку і запишіть, хто що зробив. Візьмемо, скажімо, Зозулю. Скільки він завдав ударів по воротах - жодного! Роман, замість того, щоб вдарити в один дотик, після флангової передачі від Караваєва - сам в ворота забіг, а м'яч так зупинив, що до нього Шахов встиг. Він думає навіть неправильно. Вийшов Бесєдін, коментатор його так хвалив, що з його слів мені здалося, що Бесєдін один грав, і навіть сербів не було видно. А він вдарив хоча б раз по воротах? Ні. Що стосується передачі Бесєдіна на Ярмоленко. По-перше, він повинен був пас віддавати ще раніше. По-друге, це не гольова передача, а потрібно сказати спасибі судді. Тому що Ярмоленко мав отримати жовту картку. А Зозулю суддя міг взагалі вигнати з поля. Ось, що повинен Шевченко розбирати. Ротаня теж можна було виганяти. Рефері просто не давав перші попередження, іншими словами пошкодував. А коли у нас в збірній все класно, тому з футболістів ніхто не росте.

Скільки основних гравців збірної Фінляндії були відсутні в матчі з Україною? Семеро! Шевченко сказав, що в матчі з фінами, ми багато контролювали м'яч. А толку з цього? Порівняйте, як контролює м'яч «Шахтар» і як його контролює національна збірна. Все одно проблеми проявляються в кожній грі. Як примудрився не влучити з п'яти метрів двометровий Маркканен?

У збірну треба не запрошувати, в збірну повинні потрапляти. Просто проаналізуйте. Бесєдін потрапив до збірної України через те, що він випадково залишився в «Динамо». Думаю, що збірній не потрібен Зозуля і Федецький. Зате в команді повинен бути Хачеріді. Він зараз не в дуже хорошій формі, але там кажуть, що у нього проблеми з коліном. Якщо у Шевченка або того ж Рауля Ріанчо, погані відносини з Хачеріді (про це ходять чутки), значить такі тренери. Якщо у тренера погані відносини з гравцем, а гравець хороший, значить потрібно гнати тренера. Тому що футболістові ти не батько і не мати. Якщо він виконує на полі свою роботу, то тут про особистих стосунках потрібно забувати. Шевченко нам розповідає, що у збірної України прекрасний колектив. Я не бачу цього! У матчі з Косово Коноплянка три-чотири рази міг віддавати гольову передачу на Ярмоленка. І де ви бачите ці прекрасні взаємини? Я бачу тільки жадібність. Можна згадати ще багато аналогічних моментів. І тут справа не в дружбі. Ребров з Шевченко теж не особливо дружили, а тандем хороший був, тому що Лобановський змушував робити все правильно. А у нас Коноплянка заявляє, що він готовий віддавати гольові передачі. А скільки ти забив, що ти готовий віддавати? І скільки ти віддаєш? А де «комета», як його назвав Євтушенко, Циганков? Ви його в матчі з Сербією бачили? У нас так словами кидаються, що хочеться матюкатися. У нас в команді з'явилися комети, легенди, царі ... Я, наприклад, не бачив Циганкова. А що він зробив до цього? Забив три м'ячі за «Динамо». А як крайній півзахисник він багато чого зробив?

У нас Бутко зараз найактивніший і найкращий гравець збірної України. І це страшно. І страшно не тому, що Богдан крайній захисник, а тому що попереду у нас немає креативу. П'ять гравців атаки нічого не можуть зробити. У нас Зінченко б'є по воротах? Не бачив. Або він віддає гольові передачі? Теж немає. Коваленко більше думає про відбір».