«Динамо» – «Сталь». Історія і факти

Динамо Київ 18 Листопада, 23:16 862
«Динамо» – «Сталь». Історія і факти | 19-27
Завтра на столичному «Олімпійському» чемпіон зіграє з середняком чемпіонату.

Поєдинок 15-го туру української Прем’єр-ліги-2016/2017 «Динамо» - «Сталь» відбудеться завтра, 19 листопада, о 17:00 на НСК «Олімпійський» у Києві.

Між собою суперники зіграють вчетверте. У минулому сезоні команди теж спочатку зіграли на «Метеорі». Автогол Мігеля Велозу відіграли Віталій Буяльський і Олег Гусєв. Ці голи принесли «Динамо» перемогу 1:2. У Києві 8 листопада 2015 року «біло-сині» перемогли 2:0. Обидва м’ячі забив Андрій Ярмоленко.

У четвертому турі поточного чемпіонату кам’янці теж забили першими – відзначився Микола Іщенко. «Динамо» вирвало перемогу наприкінці зустрічі. На 79-й хвилині Денис Гармаш, ледь вийшовши на поле, рахунок зрівняв, а на 88-й дальнім ударом ворота Юрія Паньківа вразив Віторіну Антунеш. Можливо, шансів втриматися у «Сталі» було б трохи більше. Якби не вилучення на 72-й хвилині зустрічі за повторне попередження Едгара Малакяна.

Динамо – Сталь. Історія і факти - изображение 1

У різні часи і «Сталь», і «Динамо» в статусі гравців чи тренерів представляли шість осіб.

Вигравши два попередніх поєдинки у «Карпат» і «Дніпра», динамівці порівнялися очковим доробком з «Зорею» і повернули собі другу сходинку. Щоправда, відставання від «Шахтаря» залишається незмінним – вісім пунктів.

Сім здобутих «Сталлю» з дев’яти можливих очок у трьох попередніх зустрічах вивели кам’янців на восьму позицію. Однак з 14-ма пунктами в активі команда має лише теоретичні шанси на потрапляння за підсумками першого етапу чемпіонату до топ-шістки. Від шостого місця «Сталь» відстає на п’ять очок.

Динамо – Сталь. Історія і факти - изображение 2

Цей поєдинок стане для «Динамо» 750-м у рамках чемпіонатів України. У паралельному матчі в Харкові ідентичний ювілей відсвяткує й «Шахтар». З попередніх 749-ти матчів кияни виграли 55, 126 завершили нічиїми й 68 разів програли.

Другий гол «Динамо» в цій зустрічі стане для «Сталі» 50-м, пропущеним у рамках Прем’єр-ліги. Попередніх 48 м’ячів кам’янці пропустили в 40-ка матчах.

Якщо киянин Жуніор Мораєс запише на свій рахунок дубль, кількість його голів в УПЛ зросте до 50-ти.

Якщо трапиться диво і наставник гостей Якоб Ґалл вперше в цьому сезоні довірить місце у воротах не Юрієві Паньківу, а Олександрові Бандурі, той може провести сотий поєдинок в елітному українському дивізіоні.

Дев’ятеро динамівців були впродовж попереднього тижня задіяні в лавах збірних. За національну команду України у переможних матчах відбору мундіалю проти Фінляндії і в «товарняку» з Сербією відіграли Андрій Ярмоленко та Віктор Циганков. Андрій, реалізувавши зароблений власними зусиллями пенальті, забив свій 29-й гол за збірну. Крім Циганкова, за національну команду, вийшовши на заміну в грі з сербами, дебютував нападник Артем Бєсєдін. Ще один динамівець Сергій Сидорчук обмежився таймом у матчі з балканцями.

У двох знакових для збірної Хорватії поєдинках відіграв інший динамівець Домагой Віда. Матч кваліфікації ЧС-2018 проти ісландців (2:0) оборонець відіграв повністю, а в товариському поєдинку з північноірландцями (3:0) був замінений на 60-й хвилині.

Динамо – Сталь. Історія і факти - изображение 3

Дерліс Гонсалес відіграв за Парагвай весь домашній поєдинок проти перуанців. Матч команда динамівця програла 1:4.

Ще троє киян – Павло Лук’янчук, Олександр Осман і Павло Оріховський – допомогли молодіжній збірній України перемогти з рахунком 1:0 у товариському матчі білорусів.

Не задіяні в збірних гравці чемпіона минулої суботи на клубному стадіоні розтрощили 6:0 лідера чемпіонату Молдови «Мілсамі». У цій зустрічі забив навіть великий бомбардир Олександр Гладкий. Крім нього, двічі відзначився Віталій Буяльський, по голу на рахунку Дениса Гармаша, Олега Гусєва та Сергія М’якушка.

З гравців «Сталі» у збірних був задіяний лише Мар’ян Мисик, котрий теж взяв участь у переможному для нашої «молодіжки» матчі з білорусами.

Зустріч судитиме 42-річний Олександр Головков з Сіверськодонецька. У поточному чемпіонаті він працював на матчі, в якому «Сталь» перемогла 1:0 «Волинь». В попередньому сезоні Головков судив по одному матчі киян і кам’янців. «Динамо» переграло 2:0 «Металіст», а «Сталь» поступилася вдома «Чорноморцеві».