​Лікар збірної України: «Наші футболісти свідомі люди, кокаїн виключено»

Збірна України 19 Листопада, 19:28 688
​Лікар збірної України: «Наші футболісти свідомі люди, кокаїн виключено»
Лікар збірної України Сергій Дереповский розповів про те, як кокаїн може вплинути на футболіста і скільки допінг-проб склали гравці «синьо-жовтих» на Євро-2016.
«Випадок з Романом Єрьоменко підтверджує той факт, що сам футболіст свідомо пішов на такий крок і тепер нестиме за нього відповідальність. Кокаїн є наркотичною речовиною, тому входить до списку заборонених препаратів і його виявлення в допінг-пробах означає автоматичну дискваліфікацію футболіста. Всі ці моменти прописані в анти-допінгових правилах. Кожен футболіст перед початком сезону підписує папір, в якому перераховані ліки, які не можна приймати і в тому числі там вказані наркотичні речовини. Так що Єрьоменко знав, чим ризикує. Говорити про те, що цей випадок не має відношення до футболу, теж маячня, оскільки в регламенті чітко прописані дисциплінарні покарання за такі речі.

Якщо у допінг-пробі був виявлений кокаїн, можна допускати, що футболіст його приймав у день гри. Не думаю, що варто розглядати як кокаїн можливе знеболювальне на тлі травми, оскільки є якісніші і найголовніше не наркотичні препарати, які можуть допомогти футболісту. Не знаю всіх подробиць хімічних властивостей кокаїну, але навряд чи футболіст міг отримати з його допомогою допінг. Насамперед це наркотик, який згубно впливає на здоров'я людини і тим більше спортсмена.

Що стосується футболістів збірної України, то всі вони свідомі люди, професіонали. Ніхто нічого забороненого не вживає і не приймає. Перед кожним матчем на зборах, коли збирається команда, ми говоримо на цю тему, профілактична робота йде постійно. Зараз звертає увагу на це і Андрій Шевченко з новим тренерським штабом. Наші «збірники» часто грають в єврокубках, тому часто здають допінг і самі знають всі антидопінгові правила.

Під час Євро-2016 і на літньому зборі, який пройшов до початку турніру, представники УЄФА перевірили майже всю збірну України. Більше 20 гравців здавали допінг-проби, після кожного матчу на турнірі по два футболіста за допомогою жеребкування визначалися для допінг-проб. Ніяких проблем чи позитивних результатів, звісно, не було, оскільки вже через тиждень оголошуються результати аналізів», — цитує Дереповського matchday.ua.