Фонсека: «Намагаюсь не говорити щодо суддівства, але повинен сказати, що я не дурень і не перший день у футболі»

Футбол України 19 Листопада, 20:31 747
Фонсека: «Намагаюсь не говорити щодо суддівства, але повинен сказати, що я не дурень і не перший день у футболі»
Головний тренер «Шахтаря» після матчу в Харкові прокоментував гру проти «Карпат».

– Складна гра із дуже добре організованою в обороні командою. «Карпати» якісно виходили в атаку. В першому таймі ми віддали кілька неточних передач, через що постраждали. Втім могли піти на перерву, вівши в рахунку. На жаль, цього не сталося. Ми були геть іншими в другому таймі: провели його на половині суперника, біля штрафного й воріт. Створювали багато гольових моментів. Воротар «Карпат» сьогодні відмінно попрацював, проте нам вдалося забити м’яч. Хоча могли відзначитись іще, — цитує Фонсеку shakhtar.com.

– Чи маєте якусь інформацію щодо травми Степаненка?
– У Тараса проблеми зі спиною. Певно, що ми ще оцінюватимемо, якою мірою ситуація складна, але він не міг продовжувати гру.

– Ви провели вже два матчі з «Карпатами». Чи змінилася команда за нового тренера?
– Гадаю, позиція в турнірній таблиці не передає якостей суперника. Це один із непоганих клубів чемпіонату. Коли говорити стосовно двох поєдинків, певно, що «Карпати» наразі грали за дещо іншою, більш оборонною схемою з п’ятьма захисниками. Втім вони так само були досить небезпечними під час виходу в атаку.

– Чи бачите ви прогрес «Карпат»? Або вони лишились на тому самому рівні?
– Мені зараз важко робити якість порівняння. Це два геть різних тренери. Можу сказати напевно, що ці два матчі були для нас дуже складними.

– У першому таймі ви про щось емоційно говорили з головним арбітром…
– Відверто кажучи, я максимально намагаюсь майже ніколи не говорити щодо суддівства. Та водночас повинен сказати, що я не дурень і не перший день у футболі. Чудово розумів, що сьогодні тут відбувалося. Як, в принципі, й у решті матчів. Це так легко – призначити пенальті проти «Шахтаря». На жаль, я не бачу цього в інших поєдинках, де справді є пенальті, але їх ніхто не призначає. Як я помітив, також надто легко давати жовті картки футболістам «Шахтаря». Ми втратили трьох гравців на наступний матч чемпіонату. Було стільки моментів, коли нам просто обрізали атаку – далеко не на нашу користь. У другому таймі не було призначено пенальті у ворота суперника в абсолютно ідентичній ситуації. Я вже чудово зрозумів, що тут відбувається. Всі ми відчуваємо, що доведеться боротись завжди і проти всіх. Та єдине, попрошу вас: не робіть із мене дурня, адже я далеко не такий.

– Ви провели в Харкові вже другий поєдинок. Як вам сьогоднішній прийом? Чи плануєте в цьому чемпіонаті грати тут іще?
– Атмосфера для «Шахтаря» тут просто фантастична. Коли ми граємо в Харкові, то справді відчуваємо наших уболівальників. Ця перемога також присвячується всім тим, хто сьогодні прийшов нас підтримати. Звичайно, ми сподіваємося повернутись сюди і проводити матчі ще, аби бути ближче до наших уболівальників.

– Із заслуженою перемогою вас! Після другого гола «гірники» надто зосередились на діях у обороні, хоча були в більшості. Це зумовлено втомою або тим, що потрібно було за всяку ціну зберегти результат?
– Перепрошую, та я не зовсім згоден із вашим аналізом. Подивіться, скільки іще гольових моментів було після другого забитого м’яча. Ризикували обидві команди, «Карпати» також. Тому вибачте, але я не згоден.