«Динамо» повторило рекорд 18-річної давності

Динамо Київ 24 Листопада, 15:32 467
«Динамо» повторило рекорд 18-річної давності | 19-27
Вперше за 18 років кияни випустило в єврокубках 10 українців.

Сергій Ребров повертає «Динамо» в 1990-ті роки, коли основу команди складали вітчизняні футболісти: матч із «Наполі» в Лізі чемпіонів почали 10 українців. І це - не випадковість. У попередньому поєдинку сезону - в чемпіонаті України зі «Сталлю» - була та сама картина. Схоже, столичний клуб дійсно почав серйозну перебудову.

У єврокубках «Динамо» не було настільки українським з листопада 1998 року, пише «Золотий талант України». Правда, тоді кияни під керівництвом Валерія Лобановського в групі ЛЧ обіграли спочатку лондонський «Арсенал» (3:1), а потім афінський «Панатінаїкос» (2:1). У першому випадку поряд із 10 українцями місце в складі отримав Валентин Белькевич, у другому - Олександр Хацкевич. В обох матчах грав і Ребров.

А роком раніше «Динамо» в останні рази виходило на поле в єврокубковому матчі взагалі без легіонерів. У жовтні 1997-го вдома розгромило «Барселону» (3:0), в грудні 1997-го в гостях програло «Ньюкаслу» (0:2).

Уже в 1999-му стабільна кількість українців в стартовому складі «Динамо» в єврокубках скоротилася до восьми, потім плавно знижувався далі і в 2004-му навіть бували випадки, коли з перших хвилин виходив Олександр Шовковський, компанію якому складали 10 іноземців.

Повним ходом йшла гонка озброєнь, кияни і гірники нарощували м'язи за рахунок зарубіжних ін'єкцій, своя молодь отримувала мало шансів. У стартовому складі на міжнародній арені з'являлися лічені футболісти категорії U-21 - Олег Гусєв, Артем Мілевський, Олександр Рибка, Олег Допілка, Артем Кравець.

Багато що змінилося з приходом у 2009-му Валерія Газзаєва, який не побоявся випускати в основі в ЛЧ і ЛЄ молодих Андрія Ярмоленка, Дениса Гармаша та Максима Коваля. Юрій Сьомін та Олег Блохін після нього нових молодих імен для «Динамо» не відкрили, зате Сергій Ребров в першому своєї єврокубковому сезоні запустив в основу Віталія Буяльського та Микиту Бурду.

Потім він чомусь перестав вірити власним резервістам, але зараз знову бачить свіжу кров в особі Віктора Циганкова й Артема Бєсєдіна. Перший у Неаполі провів вже третій матч у стартовому складі в ЛЧ, другий дебютував у цій якості.

І не тільки. З 2000-го по 2013 рік у складі «Динамо» в єврокубках лише два рази з перших хвилин виходили сім українців одночасно, в решті матчів (а їх набралося 131) - менше, причому часом - набагато.

У Реброва в перші два єврокубкові сезони сім українців з перших хвилин виходили п'ять разів з 20-ти можливих, а в п'яти матчах нинішнього сезону два рази було вже вісім наших хлопців (востаннє таке траплялося в серпні 2000-го), в Неаполі з'явилися відразу десять.